Bilgisayar Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bu konuyu okuyanlar

Yücel Yenidoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selamlar arkadaşlar, bilgisayar donanımı yazılımı ve çevre birimlerini anlatırken bir şeyi hep eksik yapıyoruz. Bu bilgisayarları kullanırken daha rahat kullanmamız için bir bilgisayar koltuğu gerekli. İşte sizlere uzun uzun araştırdığım için kendi analizlerimi yazmak ve faydalı olmak istedim.

Bilgisayar Koltuğu alırken Dikkat Edilmesi gerekenler
1 Aldığınız markanın ismini araştırmak

İlk ve en önemli nokta bu A Marka bir koltuk gördünüz alacaksınız, Önce durun A diye aratın ya da A nasıl iyi mi diye aratın, sonuçlara göz gezdirin, İlla size yardımcı olacak yorumlarla karşılaşırsınız

2 Alacağınız ürünün kalitesini araştırmak
A ve B Markasını araştırdınız baktınız ki ikiside aynı fiyatlara benzer ürünler satıyor ya da biri pahalı diğeri ucuz. Siz pahalı olan kalitelidir demeyin, ya da güzel görünen daha iyidir demeyin, Yine üstteki yöntemle araştırmalar yapın ve hangisinin daha kaliteli ve uzun ömürlü olacağına karar verin.

3 Alacağınız ürünün rahatlığını araştırmak
Sandalye alıyorsunuz bir nevi mobilya sayılır. Ve rahatlığı önemlidir. Ürün hakkında varsa müşteri hizmetleri ile görüşün ve alan diğer insanlar yorumlarda ürün için rahat mı demişler yoksa, ürün belimi ağrıtıyor gibi kötü yorumlar mı yapmışlar. Gözatmayı deneyin.

4 Karar verdiğiniz ürün için farklı adreslerde fiyat karşılaştırması yapmak
A markasının K isimli bilgisayar sandalyesi üzerinde karar verdiniz. Sadece bir site ve ya mağaza üzerinde kalmayın. Farklı yerlerde ürün fiyatlarını karşılaştırın. Belki daha uygun fiyata satan ya da o gün için indirimde olan bir mağaza ya da siteye denk gelirsiniz. Cebinizi düşünmeyi unutmayın.

Sen Araştırmışsın, neler yaşadın ve hangi ürünü aldın ?

Ben bir aya yakın bir araştırma sonucunda , Hepsiburada üzerinden Türksit İnka isimli bilgisayar koltuğunu aldım. Araştırmamda Dxracer ve Adore markalarının ürünleri Türksit ürünlerine göre daha üst fiyatlardan satılmaktaydı. Ürünler hakkında kalitelidir yorumarına rağmen ürün fiyatları yaklaşamayacağım düzeylerdeydi. Türksit İnka için 187 Lira ödedim ve 1 aydır kullanıyorum, çok memnunum. Araştırmadan tek bir kişinin tavsiyesi ve ya tek bir yerde görerek ürün almamanızı öneririm. Son olarak bu ürünü merak edenler için kutusunu açarken bir video çektim, dilerseniz izleyerek yakından gözatabilirsiniz.

Yücel Yenidoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
dolu cüzdanla ile gidecen...
Her bütçeye göre bir ürün vardır hocam, Burda amaç bir parmak üste çıkmak isteyen ve bütçesi uygun olan varsa yardımcı olabilmekti, Yoksa plastik bahçe sandalyesini de koysan altına da bir minder koysan işini görür. Cevabın için teşekkür ederim cansın.

Reaksiyon puanı
16,118
buna örnek olacak komşu var adamla koltuk almaya gittiler adam cüzdanı unutunca yattı.