Yardım Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
ışıkları falan yanıyor ama görüntü gidiyor. PC açıldıktan bi 5dk sonra gidiyor. Birisi Windows güç seçeneklerini ile oynamissindir dedi ama sonradan farkettim ki sorun o değil. Az önce PC yi bios da da açık bıraktım. Birkaç dakika bir sorun yok, sonra ekran bi gidip geliyor ve bilgisayar donuyor. Bir süre sonra monitöre sinyal gitmiyor ve görüntü gidiyor. Bir süre daha sonra ise fanlar sanki yük altindaymiş gibi sesli çalışmaya başlıyor. Bu durum bios için geçerli. Windows da iken bi 5-10dk sonra direk görüntü gidiyor ve fanlar sesli çalışmaya başlıyor. Birde şöyle birsey yaptım. Anydesk programı ile telefondan bilgisayara bağlandım ve bilgisayarı kontrol etmeye başladım. Görüntü gittikten sonra telefondan bilgisayarı kontrol edecektim ama görüntü gitmedi, ekran rengarenk oldu ve renkler gidip geldi. Bir yerde bilgisayar çalışırken ram i sökerseniz böyle olur tarzı bir içerik görmüştüm ve ona benziyordu.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Ekran kartında ya da genel sistemde ısı problemi var gibi görünüyor.Biosta böyle yapması hiç iyi görünmüyor.Yinede iyi bilen birinin önce donanım sonra yazılım kontrolü yapması gerek.İyi forumlar