Bilgisayar kapandi Goruntu Yok Yardim

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
erhabalar, bilgisayarda oyundayken cat diye reset atti Ve ekrana görüntü gelmedi monitorun ışığı yandığı halde..Tekrar kapatip açınca monitörü power saving mode yazıyor sonra kararıyordu..Tüm tuslari felan denedim uyku modunda mi diye de yok monitörün ekrandan ayarlar da gözükmüyordu..Kasadan fan sesi geliyor ama..Bir ara windows sesi geldi hatta.Ama sonra tekrar denedim windows gelmiyor artık sanırım...Ben de 2-3 saat elektrikten çektim geldiğimde hala aynıydı,,..Sonra soktum kasayı fanlari temizledim, bu esnada ekran kartının iki fanından biri ses çıkarıyor sanırım diğerine göre daha zor dönüyor elle döndütunca onu farkettim..Her neyse remleri çıkardım beklettim taktım ekran kartını çıkardım taktım denedim olmadi..Sonra monitörü onboarda bağladım logo geldi bu sefer sonra re boot and select pepper boot device yazıyor..Bios a girmeyi denedim f5f8del ama girmiyor, dvd de bir şey takılı değil..Yardımcı olabilecek varsa teşekkür ederim

ybostancioglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartınızın fanının zor döndüğünden bahsettiniz, acaba ekran kartını söküp fanın içi temiz mi diye baktınız mı? Aşırı ısınmalarda bazen bu gibi problemler oluyor

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam fanin tozunu aldım sokup, sanırım pervanede sorun diğer fan da tozluydu çünkü,belki yaglamak felan gerekiyor dur bilemiyorum da zaten bilgisayar açılırken ne kadar isinabilir ki

ybostancioglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yağ yöntemine hiç girmeyin bence. Aklıma başka bir şey gelmedi iyi akşamlar

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartın yanmış olabilirmi kardeş acaba görüntü gelmiyorsa?

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilemiyorum Hocam Yanik izi gelmedi Koku da gelmedi kart msi gtx260 twin frozr sanırım bu arada

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
'reboot and select pepper boot device' bu hatanın sebebi harddisk i okuyamamış bağlantılar düzgünmü tekrar kontrol edin.

Tüm bağlantıları yaptıktan sonra bilgisayarın fişi çekili iken 5-10 kere bilgisayarı açma tuşuna basın sonra fişi takıp tekrar açmayı deneyin.

Eğer tekrar görüntü gelmezse muhtemelen ekran kartınız arızalandı geçmiş olsun.

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi deneyeceğim hocam, peki ekran kartı takiliken görüntü gelmeyip onboardda gelmesi zaten ekran kartının sorunlu olduğunu göstermez mi düz mantık?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer gpu tweak gibi yazılımdan fanın hızını arttırdıysan oyun performansı için sorun ondan olabilr. öbür türlü benimde pek bi bilgim yok. Elinde başka bir ekran kartı varsa bi de onla bir dene derim.

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam harddiskin kablosu cikmis onu ben çıkardım büyük ihtimae kazayla kazayla uğraşırken, şu anda onboarddan çalışıyor fakat ekran kartına takınca çalışmıyor:(

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Enteresandır ki eski ekran kartını taktim bunu cikaerip, bu sefer açıldı bilgisayar , ama ekran kartını görmüyor yine onboarddan açmış.Ama diğer ekran kartını takınca onboard a bile geçmiyor ekran hiç gözükmüyor.Sorun anakartta mi ekran kartında mi ikisinde de mi?

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl yani hocam ?Yeni ekran kartimla bios ekranı bile gelmiyor kapkaranlik ekran, eskisi de açılıyor ışte normal ama aygitlardan bakınca o da yok gözüküyor, anlamadım gitti
Fakat yeni ekran akrtinda hiç görüntü gelmeyip eski ekran krtinda en azından onboard a geçmesi yeni ekran kartının bozulduğunu düşündürüyor bana:(

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Onboardla biosa girip kontrol et manuel olarak pci-e yi seçmeyi dene

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Enteresandır ki eski ekran kartını taktim bunu cikaerip, bu sefer açıldı bilgisayar , ama ekran kartını görmüyor yine onboarddan açmış.Ama diğer ekran kartını takınca onboard a bile geçmiyor ekran hiç gözükmüyor.Sorun anakartta mi ekran kartında mi ikisinde de mi?

Eskiyi takınca açılıyor ama görmüyor demişssinde sürücüsünü yükledin mi?
Sürücü yüklemediğin için generic driver (temel sürücü) ile açmıştır.

dreamsknight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiyi takınca açılıyor ama görmüyor demişssinde sürücüsünü yükledin mi?
Sürücü yüklemediğin için generic driver (temel sürücü) ile açmıştır.
Evet hocam şimdi açılıyor...Sanırım diğer ekran kartı gitmiş demek bu?
Sanırım olay şöyle cereyan etti, tozdan dolayı fanlarindan biri hafif arızalanmis, sonra bu ısındı oyundayken bozuldu..O fana baktım fren yapıyor diğerine göre çok çabuk ve o soğutan demir lerin bazısı bükülmüş bundan dolayı sanırım...Garantiye versem MSİ ta istanbul da 1 ay a anca gelir o de gelirse...En iyisi yeni kart sanjrim