Bilgisayar her oyunda kasiyor

Bu konuyu okuyanlar

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar benim sistemim iyi olmasına rağman oyunlar çok kasıyor ama bu olay eskiden olmuyordu son 2 hafta da bu hale geldi nedenini bilmiyorum grafikleri hiç farketmez hemen hemen kasmayan oyun yok grafikleri berbet olandada aynı kasıyo süper olandada aynı kasıyo daha önceden 80 fps de oynadığım oyunlar şimdi en fazla 10 fps. leptobu alırken çok büyük umutlarla aldım ama hiçte öyle umduğum gibi olmadı. sistemim şöyle :

İŞLEMCİ: intel core i7 2630QM 2.00ghz

Ekran kartı : 2tane var biri Mobile Intel(R) HD Graphics

diğeri Radeon (TM) HD 6770M

RAM: 8gb
bu arada ekran kartını güncelliyeyim dedim driveri kaldırdım güncel sürüm yüklemeye çalışınca yüklemiyor paket hatası veriyor kurulmuyo hiçbirşey :crying:

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İki ekran kartı hangisi şuan kulanıyorsun

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
mahsuru yoksa sorabilir miyim markası nedir ve kaç yıllık bilgisayar bu?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Muhtemelen oyunlarda da intel grafik yongası kullanılıyor. Uyumlu sürücüyü yüklemen gerekli.
Şunu bir dene.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Bilgisyarın markası HP pavilion dv6 notebook PC ve birde inteli kullanmıyor ben onu ayarladım ama hala kasıyor bilgisyar 1 yıllık

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşların dediği gibi ekran kartıdır sorun. İki ekran kartında ATI'de ne yapılıyor bilmiyorum ama NVIDIA'da seçenekleri düzenleme vardı.(Şu ekran kartı çalışsın vs.) Büyük ihtimalle ATI'de de vardır.ATI'nin sürücüsünü kurdunuz mu?

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
evet kurdum ancak şimdide windows güncellemesinden sonra atı kontrol merkezi açılmıyor sorunlar üst üste geldi ya :(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

normalde konrtol merkezinde nvidia gibi ekran kartı kullanımını ayarlayabiliyorsun ama bende oda açılmıyor şimdi

Muhtemelen oyunlarda da intel grafik yongası kullanılıyor. Uyumlu sürücüyü yüklemen gerekli.
Şunu bir dene.
kardeş allah senden razı olsun sorunumu çözdün çok teşekkürler hemde 2 sorunumu birden sana çook tesekkür ediyorum :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
evet kurdum ancak şimdide windows güncellemesinden sonra atı kontrol merkezi açılmıyor sorunlar üst üste geldi ya :(

normalde konrtol merkezinde nvidia gibi ekran kartı kullanımını ayarlayabiliyorsun ama bende oda açılmıyor şimdi

kardeş allah senden razı olsun sorunumu çözdün çok teşekkürler hemde 2 sorunumu birden sana çook tesekkür ediyorum :)
Eyvallah. İndirdiğin sürücüyü yedeklemeyi unutma. Çünkü ATI'nin ve üreticilerin sitesinden indirilen sürücüler de sorunlu.

altacbori

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı ve işlemci için termal macun değiştirmeyi dene.