Bilgisayar durduk yere kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Denizordu

Öğrenci
1 ay kadar önce bilgisayarın SSD'si bozuldu ve formatlayıp garantiye verdik. Yeniden windows kuruldu ve yeni SSD gelene kadar 120gb'Lık bir SSD takıld bilgisayara. Ama bilgisayar formatlandığından ve yeni SSD takıldığından beri bilgisayar saçma sapan zamanlarda kasıyor, durduk yere. 12gb Ram, i5 işlemci 2gb ekran kartı, 120gb SSD, 1Tb harddisk var şuan bilgisayarda. Tam olarak sebebini bilmiyorum veya ne zaman oldğunu kasmanın ama sanırım tarayıcı açıkken oluyor ne yapmamı önerirsiniz?

MutluAslan

Doçent
1 ay kadar önce bilgisayarın SSD'si bozuldu ve formatlayıp garantiye verdik. Yeniden windows kuruldu ve yeni SSD gelene kadar 120gb'Lık bir SSD takıld bilgisayara. Ama bilgisayar formatlandığından ve yeni SSD takıldığından beri bilgisayar saçma sapan zamanlarda kasıyor, durduk yere. 12gb Ram, i5 işlemci 2gb ekran kartı, 120gb SSD, 1Tb harddisk var şuan bilgisayarda. Tam olarak sebebini bilmiyorum veya ne zaman oldğunu kasmanın ama sanırım tarayıcı açıkken oluyor ne yapmamı önerirsiniz?
Virüs taraması yapabilirsiniz driverler güncelmi kontrol edebilirsiniz.Taramayı kaspersky veya malwarebytes ile yapın.Tarayıcınızı kaldırıp yeniden kurabilirsiniz.Google kullanıyorsanız microsoft edge veya Opera GX'ye geçiş yapın.

Alparslan57

Profesör
Özel başlık
/dev/sda içinde...
Görev yöneticisine bakınız. Bilmediğiniz ve fazla kaynak kullanan uygulama varsa sap tıklayıp dosya konumunu aç diyip silin. Malwarebytes ve Kaspersky ile taratın.

Denizordu

Öğrenci
Win 10 kullanıyorsan Disk kullanımına bak. Çok büyük ihtimal Hdd 100% çalışıyor.

Hdd yi çıkar sistemden. win 10 sistemde Hdd gördüğü anda deliriyor.

Win 10 hdd düşmanıdır.
1610875747572.png
Tam olarak ne dediğinizi anlamadım ama böyle

MustiRG07

Profesör
Özel başlık
Lan Beyaz Çocuk

SDN Son Haberler