Bilgisayar donup düzelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Kadir Ertaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle iyi günler.
Son dönemlerde bilgisayarımda birtakım problemler çıkıyor.Öncelikle konuyu basit bir şekilde şöyle açıklıyayım;
bilgisayarımın(masaüstü) bulunduğu bölgeye(masaya), oyunda,youtube'da vs vurduğumda elimle, çoğunlukla ekran donuyor ses geliyor(zzzzzzz diye) ve reset atılmadan düzelmiyor.
Biraz daha açıklayacak olursam;bazen reset atınca bile ekran gelmiyor vga kablosunu söküp takıyorum çoğunlukla düzeliyor ama düzelmeyince ekran kartını söküp takıyorum vs düzeliyor sorun neden acaba? Ekran kartı mı bozuk mu? Ekran kartı yerine mi oturmuyor?Vga vs mi sıkıntılı?
4gb Ram
İntel core 2 duo e8400
Radeon x1650 series ekran kartı
Windows 7
Teşekkür Ederim

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Bir yerde temassızlık var ya da kısa devre ,bu konu daha önce açılmıştı

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Öncelikle iyi günler.
Son dönemlerde bilgisayarımda birtakım problemler çıkıyor.Öncelikle konuyu basit bir şekilde şöyle açıklıyayım;
bilgisayarımın(masaüstü) bulunduğu bölgeye(masaya), oyunda,youtube'da vs vurduğumda elimle, çoğunlukla ekran donuyor ses geliyor(zzzzzzz diye) ve reset atılmadan düzelmiyor.
Biraz daha açıklayacak olursam;bazen reset atınca bile ekran gelmiyor vga kablosunu söküp takıyorum çoğunlukla düzeliyor ama düzelmeyince ekran kartını söküp takıyorum vs düzeliyor sorun neden acaba? Ekran kartı mı bozuk mu? Ekran kartı yerine mi oturmuyor?Vga vs mi sıkıntılı?
4gb Ram
İntel core 2 duo e8400
Radeon x1650 series ekran kartı
Windows 7
Teşekkür Ederim
Büyük İhtimalle Kulak Alıcı Drrrrrrrrrrrrrrr Diye Ses Geliyodur Aniden Böyle bi sorunsa eğer üstteki arkadaşın dediği gibi bir temassızlık olabilir

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Vurduğunuzda parçalardan biri darbenin etkisiyle temassızlık yapıyor olmalı.

Kadir Ertaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir yerde temassızlık var ya da kısa devre ,bu konu daha önce açılmıştı
Ekran kartının vidasını takarken ekran kartı biraz yerinden çıkıyor olabilir ona bi bakayım.Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük İhtimalle Kulak Alıcı Drrrrrrrrrrrrrrr Diye Ses Geliyodur Aniden Böyle bi sorunsa eğer üstteki arkadaşın dediği gibi bir temassızlık olabilir
Ekran kartının vidasını takarken ekran kartı biraz yerinden çıkıyor olabilir ona bi bakayım.Teşekkür ederim

Vurduğunuzda parçalardan biri darbenin etkisiyle temassızlık yapıyor olmalı.

Temassızlık vardır hocam.