Bilgisayar çok ısınıyor ve donuyor

Bu konuyu okuyanlar

Barış Aytar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Asus-K555UB model dizüstü laptop var çok ısınıyor ve oyun oynarken donuyor araştırdım termal macun değişim toz temizlik dediler yaptım termal macun olarak Arctic mx-4 aldım değiştirdim yeteri kadar sıktım orada sıkıntı yok sonrada bu laptop için notebook soğutucusu aldım tek fanlı çok büyük fanlı yine çok sıcak oluyor lütfen bana bi çözüm önerin.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,748
Denetim masası güç seçeneklerinde ayarı değiştirerek en yüksek işlemci kullanımını 80 veya 75 yapın.

Barış Aytar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denetim masası güç seçeneklerinde ayarı değiştirerek en yüksek işlemci kullanımını 80 veya 75 yapın.
bilgisayarda intel i5 6200u var en fazla 2.80ghz (en fazla sıcaklık 100 derece ve 90 derece oluyor ve geçiyor) alıyor ben ise onu 2.75ghz de çalıştırıyom kablolu şekilde not:bilgisayar bakımları tam ve düzgün yapılmıştır

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118

bunlara bak ona göre karar ver macunun azı da fazlası da kötü etkiliyor.

justsalih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
bilgisayarda intel i5 6200u var en fazla 2.80ghz (en fazla sıcaklık 100 derece ve 90 derece oluyor ve geçiyor) alıyor ben ise onu 2.75ghz de çalıştırıyom kablolu şekilde not:bilgisayar bakımları tam ve düzgün yapılmıştır
Hocam benim masaüstü de öyleydi. 97 derecelerde çalışıyordu ve ayrıca çok gürültülüydü. Sonra ben çok çok uzun bir süredir güncelleme yapmadığımı fark ettim. Güncelleyince ses de kesildi, ayrıca şu an işlemcim 60 derecede çalışıyor. Güncelleme varsa güncellemeyi deneyin.

Barış Aytar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeteri kadar sürdüm dediğiniz ne kadar mesela?
bir en uygun şekilde sürülmüş şekilde bir küçük parça
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunlara bak ona göre karar ver macunun azı da fazlası da kötü etkiliyor.
bunlara baktım ve onlar gibi sürdüm aynı şekilde bide evin sıcaklığı 38derece oda sıcaklığı ve 3metrekaralik bir yer kapı pençere açık

Hocam benim masaüstü de öyleydi. 97 derecelerde çalışıyordu ve ayrıca çok gürültülüydü. Sonra ben çok çok uzun bir süredir güncelleme yapmadığımı fark ettim. Güncelleyince ses de kesildi, ayrıca şu an işlemcim 60 derecede çalışıyor. Güncelleme varsa güncellemeyi deneyin.
intelin kendi sitesinden güncellemeler tam ve ekran kartı yönündende

Intel XTU veya Throttle Stop deneyin.
Throttle Stop kullanırsam fps düşer mi?

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,748
bir en uygun şekilde sürülmüş şekilde bir küçük parça

bunlara baktım ve onlar gibi sürdüm aynı şekilde bide evin sıcaklığı 38derece oda sıcaklığı ve 3metrekaralik bir yer kapı pençere açık

intelin kendi sitesinden güncellemeler tam ve ekran kartı yönündende

Throttle Stop kullanırsam fps düşer mi?
Düşmez tam tersi artar.