Bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor

Simurg27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba itopyadan hazır sistem aldım. Kasa çalışıyor ancak monitöre görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizce
Anakart B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC)
Monitör VIEWSONIC VX2458-C-MHD

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
1. ramler çift veya tek farketmez,çıkartıp yerlerini değiştirin.
2.Görüntü yok iken direkt arkadan fişi çıkartın.5 DK BEKLEYİP TAKIN VE TEKRAR DENEYİN.
3.Anakartı üzerindeki 24 pinlik ana kabloyu söküp tekrar takın.
4.e.kartını söküp tekrar takın.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ramlerde problem varsa pc ışıkları yanar ama işlemci fanı dönmeyebilir, ekrana görüntü vermeyebilir... Ramleri tek tek de denemelisin çünkü biri arızalı ise sorun çıkarır.

Simurg27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsini kontrol ettim sorunsuz. Samsung tv ye bağladım görüntü geldi ardından hdmi kablosunu tvden çıkarıp monitöre taktım monitöre görüntü geldi ancak sorun kasayı kapatıp tekrar açtığımda görüntü yine gelmiyor . Bios pilini çıkarıp tekrar taktım ancak yararı olmadı. Biosu tekrar güncelleyip monitörün sürücüsünü kuracam umarım yararı olur

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hepsini kontrol ettim sorunsuz. Samsung tv ye bağladım görüntü geldi ardından hdmi kablosunu tvden çıkarıp monitöre taktım monitöre görüntü geldi ancak sorun kasayı kapatıp tekrar açtığımda görüntü yine gelmiyor . Bios pilini çıkarıp tekrar taktım ancak yararı olmadı. Biosu tekrar güncelleyip monitörün sürücüsünü kuracam umarım yararı olur
monitörün çözünürülük ve frekansı farklı büyük olasılıkla, aynı, eşit olmalı :)

Simurg27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
videonun 9. Dakikasindan sonraki şeyle benzer oldu onu anlatmak istedim

gupith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba seneler geçmiş fakat bu sorunla hala karşılaşan arkadaşlarımızın var olduğunu biliyorum ben de aynı sorunu yaşıyorum 2 gündür problem yaşıyordum çözümden bahsetmek istiyorum.

Eğer kasanız düzgün çalışıyor televizyona bağladığınızda ekran geliyor daha sonra HDMI kablosunu cıkartıp monitore taktığınızda da görüntü geliyorsa problem %100 driverlerden kaynaklı.

Windows+R tuşuna basıp dxdiag girin daha sonrasında hiçbir şey yapmayın ve bekleyin windows otomatik olarak sürücüleri yükleyecek monitoru algılayacak ve sorun çözülecektir.