Bilgisayar C yi dolu gösteriyor ama dolu olması imkansız

Bu konuyu okuyanlar

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımın bilgisayarı C sürücüsünün dolu oldugunu gösteriyor. Yanlız dolu olması imkansız gibi bişey. Bilgisayarın program ekle kaldır yerine geldigimde birkaç program hariç hiçbirinde programı deyiştir/kaldır secenegi cıkmıyor. Birde örnegin bilgisayarında Limewire kurulu durumda ama program ekle kaldırda gözükmüyo. Disc temizleme yapıyoruz sonuç gene olumsuz. Disk birleştirme yapıyoruz ama hata veriyor ve birleştirmiyor. Windowsun kendi birleştiricisinin haricinde başka bir birleştirici(ücretsiz olanlardan) ile denedim gene sonuç yok. Program files te ki programlara bakıyorum bilgisayarın dolu olmaması lazım.Ama ne yaptıysam sonuç alamadım gerci bende bir amatör kullanıcıyım. Sizlerden bu bilgisayara format atmadan nasıl bu bilgisayarı boşaltırım yada böle bir yolu varmı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hddde badsector oluşmuş olabilir.Sana önerim önce bi diski denetlettir bişey çıkmazsa perfectdisk programını indirip bootta disk birleştirme yapmasını sağla.
Sonrada gizli dosyalar içinde .tmp diye arattır muhtemelen 8-9gblik bir temp dosyası bulacaktır onu sil..(bulunamayabilir)
Program ekle kaldır yerinede your uninstalleri kullan.Virüste girmiş olabilir kis 7yi kurup tam sistem taraması yaptır ama disk birleştirme işleminden sonra tarattır..

bjk_ozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
diske sağ tıkla biçimlendir yap ama dosyaların yedeğini al istiyosan

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu Programı indir,Kur
http://alikurt.net/Program/miniSoft/80_Xp_Performans.exe
Kendine bi şifre oluştur,sonra çeşitli nin yanındaki ok u tıkla altta çıkan seçeneklerden
YETERSİZ DİSK ALANI UYARISINI
tıkla
Çıkan pencerede
YETERSİZ DİSK ALAN UYARISINI KAPAT ı tıkla
olay bukadar
Bu programı herkese öneririm,Regeditle ilgili bilgi ariycana bu programla hertürlü regedit ayarını yapabilirsiniz

Bendede böle gösterdiği disk dolu gösterdiği oluyodu,bu sadece sıkışmadan falan oluyo heralde bilmiyom ama adamlar bunu çözümünü bile yapmışlarsa demekki saçma bi sorun okadar
Programı burdan gözlemleye bilirsiniz
www.alikurt.net

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
acı_gerçek dedi ki:
Bu Programı indir,Kur
http://alikurt.net/Program/miniSoft/80_Xp_Performans.exe
Kendine bi şifre oluştur,sonra çeşitli nin yanındaki ok u tıkla altta çıkan seçeneklerden
YETERSİZ DİSK ALANI UYARISINI
tıkla
Çıkan pencerede
YETERSİZ DİSK ALAN UYARISINI KAPAT ı tıkla
olay bukadar
Bu programı herkese öneririm,Regeditle ilgili bilgi ariycana bu programla hertürlü regedit ayarını yapabilirsiniz

Bendede böle gösterdiği disk dolu gösterdiği oluyodu,bu sadece sıkışmadan falan oluyo heralde bilmiyom ama adamlar bunu çözümünü bile yapmışlarsa demekki saçma bi sorun okadar
Programı burdan gözlemleye bilirsiniz
www.alikurt.net
evet o program iyi

technonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence geridönüşüm dosyaları ve xpnin diğer erişilemez dosyaları yeterince şişmiş olabilir bu yüzden yapıyordur örneğin xpnin bazı dosyaları 0bayt olarak gözüküyor ancak bikaç hileyle erişime açtığınızda dosya boyutu 3gb gibi devasa boyutlara çıkabiliyor bundan olabilir yeterli alan kalmamıştır yoksa onu göstermesi mantıksız çünkü hddnin boyutunu alıp ne kadarı doluysa ona göre gösteriyor

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Bendede Aynı SOrun var arkadaslar Silroad oynuyorum D Diskine Kurdum C'de Oyun Olmaması lazım sildim ancak 2GB'lik Yer Gösteriyor Halbuki Fazla Birşey yok Teamwiever vs skype felan gibi.(İNDİRDİĞİM SİLKROAD'LARIN RAR'LARI DURUYOR OLABİLİR AMA SİLMİŞTİM ONLARI ANLAMADIM :S ) AÇIKLAYABİLECEK VARMI ARKADASLAR. ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bn Bilgisayara Format attım Cdiski dolu diyor halbuki ben hiç birşey indirmedim Lütven yardımcı olun

Fenomenon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende fazla anlamam ama c/d surucsunden ozelliklere bakarsan orda onceki surumler var, orda aslinda sildigin dosyalari silmiyor oraya yedegini kaydediyor
onun hafizasini sen ayarliyabiliyosun
yani senin o alan %90 sa ozamn pc de hic bise olmasa bile 90% dolu gibi gorunur
suan pc'de degilim o yuzden yazamicam ama yarina yazabilirm nasil ayarlandigini

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Bn Bilgisayara Format attım Cdiski dolu diyor halbuki ben hiç birşey indirmedim Lütven yardımcı olun

Eski sistemi kaldırmadan windows kurulumu yapılmış olabilir veya format esnasında yanlış bir disk bölümleme yapılmış olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar yardımcı olun c ful diyor ama hiç birşey yok içinde oyun fln da yok ama ful dolu yardım edinn :(:(

hylz346

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eski sistemi nasıl kaldırırız peki
format atarken xp ise l ye bas gibi bir şeyler yazar hızlı biçimlendir yazar onları yapman lazım. Win 7 ve vista ise ekranda biçimlendir ve sil yazıyor 2 sinede tıklamalısın. Eğer d de önemli bir şeyler varsa ve acemi isen bilgisayarcı ya götürmeni isterim . Hadi sana kolay gelsin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede aynısı vardı (google chrome,earth v.b google ürününü kullananlar) C:/Users/ bilgisayar ismi/AppData/ Localow da google vardı 168 GB lik olmuş şok oldum silin gitsin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hayır hiç birisiyle alakası yok sistem bazen kafayı sıyırıyo windows32 yi siliyo yada siz virus programınızda silmiş olabilir yada siz öyle oluyo ben tanıdık bilgisayarcı vardı sordum gel yaparız dedi yeniden o programı yükluyolar bitiyo ama bana dediki sakın sen yapmaya çalışma dedi windowsun değişik ayarları var dedi bozulursa hardik yanma riski var bide bilgisayar çoker dedi siz en iyisi bilgisayarcıya götürun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer bir kaç içinde google earth kullandıysanız büyük ihtimalle şişmenin nedeni odur. Bende öyle oldu. Bilgisayar Adı>AppData>LolcalLow>Google dosyasını komple sildim bilgisayarım eskiye döndü. Zaten silme işlemide bir kaç dakika sürüyor.
Ben böyle düzelttim. Umarım sizinkide düzelir..

beyaz33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba benim bilgisayarımda da aynı sorun gözükmeye başladı bende araştırdım appdata dosyası 218 gb gözüküyor inanamadım bilgisayarım da program çok ama bu kadar yer kaplamaması gerek appdata dosyasının içinde local dosyasında bu dosyanın içindeki dosyalara tek tek baktım yani boyutlarına 218 gb lık bir şey bulamadım ama 0 bayt gösteren dosyalar var denetim masasından gizli dosyaları ayarlamama rağmen bir şey gözükmedi xp performans programını da indiremedim daha doğrusu indirecek site bulamadım programı indir dememe rağmen indirmedi anlamadım yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
merhaba benim bilgisayarımda da aynı sorun gözükmeye başladı bende araştırdım appdata dosyası 218 gb gözüküyor inanamadım bilgisayarım da program çok ama bu kadar yer kaplamaması gerek appdata dosyasının içinde local dosyasında bu dosyanın içindeki dosyalara tek tek baktım yani boyutlarına 218 gb lık bir şey bulamadım ama 0 bayt gösteren dosyalar var denetim masasından gizli dosyaları ayarlamama rağmen bir şey gözükmedi xp performans programını da indiremedim daha doğrusu indirecek site bulamadım programı indir dememe rağmen indirmedi anlamadım yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.
gizli dosyalara baktınız mı ?
--- Gönderi Güncellendi ---
bu arada konuyu hort ettirmişsiniz tebrikler :)