Bilgisayar Artık Böyle Bir Şey

Downsat

Profesör
Hem bilgisayar, hem internet hem de rahat klavyeye sahip dokunmatik ekranlı bir telefon mu arıyorsunuz? Samsung i-Mate JAQ3'ü inceledik. İzleyin.

Windows Mobile tabanlı telefonların sayıları her geçen gün artıyor. İşte onlardan bir başkası: i-Mate JAQ3. Peki cebinizdeki Windows'un size ne gibi faydaları olabilir? İşte bu soruya bazı yanıtlar vermek isteriz. MSN ile birlikte Outlook Mobile Direct Push teknolojisini destekleyen ürün, gerçek zamanlı e-posta teslimi yapıyor. Cihazla birlikte gelen yazılımlar arasında masaüstü veya ağınıza uzaktan ulaşmayı sağlayan 1-View, başarılı bir yedekleme işlemi için i-Mate Backup ve uzaktan destek ve bakım için i-Mate Control, güvenlik açıklarına karşı eTrust Antivirus, bildiğimiz hesap makinesi ve zaman zaman çok işlevsel olabilen ses kayıt aracı bulunuyor.

İzleyin

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/760805/39_tu_lu_cep_telefonu_jaq3.swf[/flash]​

İnternette Gezinmenin Zahmetsiz Yolu

Telefonda 3G desteğinin bulunmamasını bir kenara koyarsak 802.11 b/g ağlarına sorunsuz bağlanan JAQ3, internette gezinmeye çok kısa bir sürede hazır hale geliyor. 200 MHz'lik işlemcisiyle ve programların rahat çalışması için 20 MB'lık bir boş hafıza sunan telefonun incelememiz sırasındaki performansı, konuşma süresinde 4,5 saat, bekleme süresinde ise 6 gün kadardı.


Görünümü ve Fiyatı

Siyah rengi ve lastiğe benzer plastiği ürüne hoş bir dokunuş kazandırıyor. Görünüm olarak baktığınızda günümüz QWERTY klavyeye sahip diğer modellerinden bir fark bulunmuyor. Diğerlerine göre en önemli farklılık JAQ3'ün ekranının dokunmatik olması.

Dokunmatik olmayan ekranlı Windows cihazlarından hemen önce piyasaya sürülen JAQ3'ün diğerlerine göre fiziksel olarak bir başka farklılığı ise daha büyük ve daha geniş olması.

Dokunmatik ekran ve alt kısımda yer alan klavyenin daha ergonomik kullanılabilmesi için ekran alanından feragat edildiği fark ediliyor. 2,4 inçlik ekranın 320 x 240 piksel çözünürlüğü ise metin ve görseller için uygun netlik ve keskinlik sağlıyor.

Cihazın fiyatı ise 1 GB hafıza kartı hediyesiyle 699 dolar + KDV.

Bilgi İçin: Koyuncu
Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 

KaSvA

Üyecik
iş için kullanılcaksa güzel bir telefon ama günlük hayatta pek kullanışlı ve güzel olmaz gibi...
 
Üst