Bilgisayar almak için Black Friday/Kara Cuma Beklenmeli mi?

Bu konuyu okuyanlar

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 29 Kasım 2019 da black friday/kara cuma var malum çoğu marka indirime giriyor.

Teknosa,Mediamarkt tarzı siteler de sizce yüzde kaç civarı indirim olur laptoplarda ?Geçen seneki indirim oranlarını hatırlıyor musunuz?Bir yandan da doların fiyatı son günlerde çıktı çıkacak gümdem malum ekonomiye de etkisi olur diye düşünüyorum.Sizce bir ay daha bilgisayar almak için beklemeli miyim yoksa hemen almalı mıyım?Fiyatlar düşer mi ne dersiniz?

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
İşlerinizi geciktiriyorsanız değmez .

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Arkadaşlar 29 Kasım 2019 da black friday/kara cuma var malum çoğu marka indirime giriyor.

Teknosa,Mediamarkt tarzı siteler de sizce yüzde kaç civarı indirim olur laptoplarda ?Geçen seneki indirim oranlarını hatırlıyor musunuz?Bir yandan da doların fiyatı son günlerde çıktı çıkacak gümdem malum ekonomiye de etkisi olur diye düşünüyorum.Sizce bir ay daha bilgisayar almak için beklemeli miyim yoksa hemen almalı mıyım?Fiyatlar düşer mi ne dersiniz?
Bence eğer acele işiniz yok ise beklemelisiniz.
Gerçekten çok iyi indirimlerle karşılaşıyoruz.
Aslında Black Friday karşıtı bir insanım.
Çünkü Türkçe manası Kara Cuma demek.
Yani bizim bayramımızı kutsal günümüzü kara diyerek niteliyorlar.
İslamiyete aykırı bir terim.
Ama yalana gerek yok adamlar baya iyi indirimler yapıyorlar :)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Ya arkadaşım sen alma o zaman.

Bak burada ne var.

Şükran günü ne demek biraz oku.

Semavi dinlerden biri Hristiyanlık. Hatta kur'an-ı kerimde de geçer Hz. İsa. Eee?

Ona karşıyım buna karşıyım. Globalleşen dünyada islam ülkelerinin hazin konumu...

Azıcık gözünüzü açın yahu. Altı üstü bir gün.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir kişi fikrini bu forum ortamında açıklamış, bu suç olmamalı... Arkadaşımız, kardeşimiz bu günü değerlendirirken kimseye zorlama, dayatmada bulunmamıştır, kendi fikrini özgür bir ortamda nezaket kuralları içerisinde beyan etmiştir. Bunda tepki koyacak bir durum yok.

Kimisi "kara cuma" ibaresini sevmez "hayırlı cuma" der, kimisi "black friday" der... Sonuçta herkesin fikir beyan etme özgürlüğü var ama kırıcı olmadan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değerli arkadaşım, kardeşim ne yazık ki günümüzde dini sembol ve değerlere saygı özlenilen derecede değil... :( Başka bir isim düşünülseydi daha makbul olurdu bence de ama tepkini koyduğun için, cesaretle hakkını savunduğun için tebrik ederim.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Bir kişi fikrini bu forum ortamında açıklamış, bu suç olmamalı... Arkadaşımız, kardeşimiz bu günü değerlendirirken kimseye zorlama, dayatmada bulunmamıştır, kendi fikrini özgür bir ortamda nezaket kuralları içerisinde beyan etmiştir. Bunda tepki koyacak bir durum yok.

Kimisi "kara cuma" ibaresini sevmez "hayırlı cuma" der, kimisi "black friday" der... Sonuçta herkesin fikir beyan etme özgürlüğü var ama kırıcı olmadan.

Değerli arkadaşım, kardeşim ne yazık ki günümüzde dini sembol ve değerlere saygı özlenilen derecede değil... :( Başka bir isim düşünülseydi daha makbul olurdu bence de ama tepkini koyduğun için, cesaretle hakkını savunduğun için tebrik ederim.
Beni desteklediğiniz için çok teşekkürler hocam.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

İnsanlar fikirlerini açıklamakta özgürler. Bu benim ya da benim gibiler için de geçerlidir.

Black Friday'in ne olduğunu bilmeden "Vay mübarek cuma'ya laf atıyorlar" denilmesini eleştiriyorum ben. Kimse cuma gününe laf etmiyor. Şükran Günü'nün ve takip eden haftanın cuma gününde AŞIRI indirimlerin olduğu günden bahsediyoruz. İsteyen istediğini desin. Siyasi anlamda tartışmaların board'u ne yazık ki bu foruma da açıldı, ama dini anlamda bir tartışmaya bu forumda bari girmeyin.

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bende kulaklık alacağım.
ilave olarak 11.11 teknoloji indirimleride oluyor takip etmelisin.
Bi yandan dolar artarsa fiyatlara yansır, indirimin hiçbir anlamı kalmaz.
Risk alıp göreceğiz :)

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Geçen yıl telefon için beklemiştim ama önce fiyatları yükselttiler sonra düşürdüler değişen bir şey olmadı.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Benim gibi araştırmaktan öteye gidemeyenlerde bu gün ... :)
Valla bende bekliyorum Selin. Vatan kdv'ye giderse vatandan yana seçimimi kullanacağım. Webden alışverişlerde garantiyi devreye sokacak olduğun durumlar oluşursa iş uzuyor sıkıntıya giriyor..

En basiti hepsiburadadan mouse aldım 2 dir garantiden onarım görüyor. Dedim 3 ünde değişim hakkı doğacak. Hepsiburadadan ticket açtım önceki garanti işlemlerindeki gibi. Velhasıl hepsiburada dönesiye garantisi bitti cihaz elimde patladı. Misal...