Bilgisayar açma tuşuna bastıktan sonra gelen uzun bip sesi

Bu konuyu okuyanlar

Freech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlarım yeni HDD aldım. Bugün geldi ve bende eski HDD'yi çıkarıp yenisini takmak için bilgisayarın içini açtım. İçini açmışken temizleyeyim dedim ve ekran kartını, RAM'leri, islemciyi ve HDD'yi çıkardım. Bilgisayarın içini elektirikli süpürge ile temizledim tozlardan arındırdım. İşlemci faninin tozlarını aldım termal macun sürüp taktım. RAM'leri silgi ile silip taktım. Ekran kartımın tozlarını aldım taktım. Sonra yeni aldığım HDD'yi taktım eskisini kaldırdım. Bilgisayar açılmaya hazırdı ve bende açtım ve uzun süreli biiip sesi duydum. İnternetten araştırma yaptım ve BIOS'um beni uyardığını öğrendim ama orada mesela 2 uzun 2 kısa gibi ses belirtmişler ama bende sayılamayacak kadar uzun biip sesi geliyordu. RAM'lerden olabilir dedim ve RAM'leri çıkarıp öyle açtım ve gene uzun biip sesi ile karşılaştım ama bu ses biraz sonra geliyordu önceki bilgisayar açılır açılmaz geliyordu bu ise düğmeye bastığımda 3-4 saniye sonra geliyor. RAM'lerim 2x2 GB RAM ve ikisini de anakarttaki 4 slota teker teker takip açtım bilgisayarı ve her seferinde aynı ses geldi. Anakartim Gigabyte H55M-UD2H

Sesleri kaydettim YouTube'a attım
Ram takılı iken çıkan ses
Ram takılı değil iken çıkan ses

Nasıl çözeceğimi bilmiyorum ve şu durumda bilgisayarcıya gitmek istemedim (gidemem de zaten sokağa çıkma yasağı var) ve size başvuruyorum teşekkürler.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Ramleri kafana göre istediğin yeremi 1 ile 3. yeremi taktın

Freech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramleri kafana göre istediğin yeremi 1 ile 3. yeremi taktın
Her türlü yere taktım her türlü şekilde artık ramden olmadığını düşünüyorum ama nerden onuda bilmiyorum "ram takılı iken çıkan ses" diye belirttiğim ses neden oluyor onu soruyorum sorunun kaynağı ne

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283

Buradan bakabilirsin anlamına sesin