Bilgisayar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

dextazy55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ders çalışıyordum. Yemeğe giderken dedim uyku moduna alayım falan neyse işte 30-40 dk sonra geldim tuşa bastım tık yok bir iki kere bastım yok fişi çektim taktım yok güç kablosunu çıkarıp güç tuşuna 30-40 sn bastım yok güç girişindeki 3 dişe internette gördüğüm kadarıyla kontrol kalemiyle dokundurdum bilmemne yaptım yok tık hala. Durum şöyle fişe taktığım anda fanlar 1 sn falan dönüp direkt duruyor ışıkları falan açılıp kapanıyor ama ben tuşa basmadan çok uzattım farkındayım her detayı ile anlatayım dedim
3lü priz kullanıyorum normal priz de denedim yine tık yok kabloları tak çıkar yaptım yok işlemci fanını kontrol ettim ram leri kontrol ettim.
yardımcı olursanız çok sevinirim ders çalışabilmem için onarmam şart...

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Fanların dönüp durması aklıma kısa devre problemini getirdi, eğer ekran kartı varsa söküp onboard üzerinden test edin.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Bilgisayarın üzerindeki görüntü ve elektrik çıkışı dışındaki bütün portları boşalt. Öyle dene.

dextazy55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Anakart gitmiş olabilir, uzay montajı yaparak deneyin belki kasa ile temas ediyordur.
Boyumdan büyük işlere kalkışmayayım ya yapamam düzgün olan parçaları da bozarım falan en iyisi bilgisayarcıya vereyim teşekkür ederim ilgiden dolayı

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Bu soket. İşlemcinin yakınlarında.

images.jpg