Bilgisayar açılmıyor

Gökçe Asena

Profesör
Bir arkadaşımın bilgisayarı ile sorunu var. Bilgisayar Lenovo Windows 7. Bataryasında sorun olduğunu düşünüyor. Bir ara bataryayı çıkarıp öyle şarja takınca bir müddet çalışmaya devam etti daha sonrasında bataryayı tekrar taktığında çalıştırmak istemiş ama ekran gitmiş. Şarj aldığına dair bir belirtide yok. Bataryasız devam etti ama sonuç yine aynı. Bu sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyor sadece. Sizce nedeni nedir? Batarya mı bozuk yoksa bilgisayarda kronik bir sorun mu var?
 

utkuversus

Yeryüzünde Yoktur, Olmaz Türk'e Denk!
Yönetici
Moderatör
Anakartın besleme devresi ya da adaptör uçmuş.
 

Gökçe Asena

Profesör
Dediğiniz gibi en son laptobun pilini çıkarıp taktıktan sonra hiçbir fiziksel tepki vermediği için anakartın güç besle devresi kısa devre yaparken o andan sonra tamamen bozulmuş.

Şöyle, bir müddet bataryasız çalışmaya devam ettikten sonra tekrar bataryayı takmış ama açılmamış aynı şekilde bataryasız denemiş onda da açılmamış.
 

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Şöyle, bir müddet bataryasız çalışmaya devam ettikten sonra tekrar bataryayı takmış ama açılmamış aynı şekilde bataryasız denemiş onda da açılmamış.
O ilk deneme de fiziksel herhangi re tepki veriyor muydu? Laptop içi, fan sesi veya capslock tuşunun veya diğer ledlerin yanıp sönmesi gibi ?
 

Logithx

Profesör
Harddisk başka bilgisayara takılarak içindeki veriler kurtarılabilir yada bir hard daik kutusu alırsa oda iş görür ama bilgisayarı iyi bir laptop tamircisine götürebilir arıza neden kaynaklanıyor öğrenmiş olur arayıp ücret söylerler arkadaşınız ona göre yaptırır veya yaptırmaz..
 

murattemel06

Üyecik
Evet dediğine göre led ışıkları yanıyormuş.
bildirim ışıkları hala yaniyorsa anakartin şarj girişinin olduğu taraflar yanmış olabilir aynı sorunu bende yaşadım 280 TL'ye yaptılar orijinal mağazası

---- Mesajlar birleştirildi ----

Acaba içerisinde yer alan resimler kurtarılabilir mi?..
Yani denemekten zarar gelmez Lenovo servise gönderin fiyat söylerler yada olmuyor derler
 
Son düzenleme:
Üst