Bilgisayar Açılmıyor, Formatta Atılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Ragip355

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows10da birden bire donana hiç bişeyi açmamaya başladıktan sonra reset attığım bilgisayar logoda kaldı daha sonra format atmaya çalıştım formattan sonra açılıp yine logoda kalmaya devam ediyordu şimdi hiç formatlanmıyor cd ile format denedim açıldı ama bu sefer yine aynı sorun başa sardı bir sürü forum gezdim çözümünü bulamadım tüm parçaları söküp tekrar taktım fayda etmedi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bana Harddiskiniz bozuk gibi geldi ama donanımdan daha iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Sık format atmak diski çabuk eskitir. Senin disk te hepten ölmüş olabilir.

Reaksiyon puanı
40
dostum format attığın imaj dosyası sorunlu olabilir.Başka imaj dosyasıyla hatta başka windows sürümü ilede deneyebilirisn.Win 8.1,win8 gibi.
eğer pcnin içine açıp yanlış kapatmadıysan ramleri felan yerine oturtmadıysan genelde hdd de sorun olur.Windowsu kurarken bozuk sektörler üzerine kuruyor daha sonra okuma sorunu yaşıyor açılmıyor.Ama hdd bozuk değil demişsin umarım denemişsindir başka hdd ile. denediğin hddnin de çalıştığından emin ol.
------
Benim tavsiyem windowsu kaldırma birdaha kur.Mesela c de windows var ama açılmıyor silmekle uğraşma.D ye kur öyle dene.Bunu daha çok açılmayan pc de pc yı açıp veri kurtarmak için yapardık.