Bilgisayar Açılmama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mehmetyilmaz06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi Günler

Bilgisayarım daha önceleri ısınma sorunu yaşıyordu ve kapanıyordu soğutucu ile çözüm buldum. Yakın bir zamanda bilgisayar kapandı açmaya çalışırken led ışıkları 1 saniye kadar yanıp sönüyor , fanlarda aynı şekilde 1 saniye kadar aldığı elektrikle dönüp duruyor ve bilgisayar açılmıyor. Ram i sökünce bu hatayla karşılaşmıyorum bilgisayar siyah ekran bir şekilde kalıyor fanlar dönüyor bir müddet sonra kapatıp ram i takıyorum açılıyor bu sefer mavi ekran hatalarıyla karşılaşıyorum. Bi yolunu bulup format attım güzel açıldı driverleri yükledim 1 2 gün kadar sürekli bilgisayarda oyun açıkken çalıştı sıcaklık fanlar sayesinde 70 i geçmiyor. Bilgisayardaki işlemleri kapatınca 20 dk sürmeden kapandı sonra tekrar açılışta ışıklar yanıp sönüyor ve bilgisayar açılmıyor. Bu döngü böyle devam ediyor. Ramleri test ettim günlerce bi sorun yok harddiski başka bir bilgisayarda kullandım sorun yok. Acaba sorun nedir yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
sorun işlemcide
işlemcin fazla ısındığında pc otomatikman kendini kapatırki işlemciye zarar gelmesin
işlemci soğutucusu al tak