Bilgisayar Açılmama problemi

Bu konuyu okuyanlar

Erhan Aslan21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımı açmaya çalıştığımda ilk olarak kasa çalışıyor fakat monitör açılmıyor.Kırmızı ışık yanıp sönüyor.Daha sonra bir kaç reset yaptıktan sonra "dııııııııııııııııııııııııttttttttttttt" şeklinde kasa ötüyor.Bilgisiyarın fişini birkaç defa çektikten sonra ya açılıyor ya da açılmıyor.

Sizce sorunum nedir ? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler...

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ram arızalı olabilirmi çünkü ram arızalı olduğu zaman kasadan dediğin ses çıkar. ayrıca monitörün açılmamasıda ramde bişi olduğuna delalet olabilir. tanıdığın bilgisayarcı varsa 2. el ram alıp deneyebilirsin yada bi arkadaşından uyumlu ise alabilirsin

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bende ram den olduğunu dusunuyorum ancak bir ihtimal daha var acaba pc nin içini acıp herhangi bir işlem yaptınızmı ben genelde cok yaparımda:) eksık yaptığım bir montajda buı sekılde bır sorunla karsılasmıstım:) eğer boyle bır durum yok ıse ram olabılır dıye dusunuyorum..

Erhan Aslan21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende ram den olduğunu dusunuyorum ancak bir ihtimal daha var acaba pc nin içini acıp herhangi bir işlem yaptınızmı ben genelde cok yaparımda:) eksık yaptığım bir montajda buı sekılde bır sorunla karsılasmıstım:) eğer boyle bır durum yok ıse ram olabılır dıye dusunuyorum..

Evet pazartesi günü açtım ram markasına baktım hiç parçayı yerinden oynatmadım elektirik süpürgesiyle içini temizledim pc sonra kapattım kasayı pazartesi günü hiç bir sorun yoktu salı günü önce pc kendi kendini resetledi tekrar açıldı sonra kapandı bir daha açılmadı bir kere açabildim windows kur ekranını getirdim yine dondu kur yapmadı dondu

Acil Destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir elektrik süpürgesi vukuatı daha ;D Arkadaşlar neden böyle elektronik parçaları bu tür malzemeler kullanarak ömrünü riske atıyorsunuz ? ( Fön maknesi, Elektrık süpürgesi ile iç temizlik ) Bu işler için özel üretilmiş ufak el kompresörleri var, tavsiyem bunları kullanmanızdır, ikinci husus olarak sorunun büyük olasılık ram slotları yada ramlarinde gözüküyor, 2x ram varsa teker teker takar test aşamasına sokabilrsin (memtest), ide,sata kablolalarının düzgün takıldıgından emin ol, bu sorunun psudan da kaynaklanma olasılıgı yüksektir.
Kolay Gelsin.

Durmusalican87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir elektrik süpürgesi vukuatı daha ;D Arkadaşlar neden böyle elektronik parçaları bu tür malzemeler kullanarak ömrünü riske atıyorsunuz ? ( Fön maknesi, Elektrık süpürgesi ile iç temizlik ) Bu işler için özel üretilmiş ufak el kompresörleri var, tavsiyem bunları kullanmanızdır, ikinci husus olarak sorunun büyük olasılık ram slotları yada ramlarinde gözüküyor, 2x ram varsa teker teker takar test aşamasına sokabilrsin (memtest), ide,sata kablolalarının düzgün takıldıgından emin ol, bu sorunun psudan da kaynaklanma olasılıgı yüksektir.
Kolay Gelsin.

Sana katılıyorum elektrik süpürgesi yada fön makinası herneyle yapıyosanız büyük bi hata arkadaşlar temizlemek öyle olmaz bilgisayarına aksine zarar verirsin... Sorununa gelince eğer Ram slotlarına taktığın ramlari kontrol et tekrar ve tam olarak oturduguna emin ol slotlara... DIIIT sesi 2 şeyden gelir "Ram veya Ekran kartından" ve ram sesi farklıdır ekran kartı sesi farklıdır. bunlara dikkat et sorunun hangisinden geldigine dikkat et ekran kartından dıt dıt dıt kısa kısa sesler çıkar ram de ise DIIIT DIIIT DIIT diye uzun olur biraz... ve ekran kartını üzerine hafif bastır belki herhangi bi şekilde yerinden oynamış olabilir... ramlerin slotlarınıda kontrol et dediğim gibi...

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet pazartesi günü açtım ram markasına baktım hiç parçayı yerinden oynatmadım elektirik süpürgesiyle içini temizledim pc sonra kapattım kasayı pazartesi günü hiç bir sorun yoktu salı günü önce pc kendi kendini resetledi tekrar açıldı sonra kapandı bir daha açılmadı bir kere açabildim windows kur ekranını getirdim yine dondu kur yapmadı dondu
İşlemci yi ve fanı nı iyi kontrol et eger işlemciyi çıkardıysan tam oturmamıs olabilir.Ayrıca işlemci fan ının ayakları tam oturmamışsa pc acıldıktan belli bir süre sonra işlemcinin aşırı ısınmasından dolayı pc kitlenir.

Erhan Aslan21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fikirleriniz için sagolun arkadaşlar rami ve ekran kartının kablolarını kontrol edicem.elektirik süpürgesi olayına gelince geçen sene eve bilgisayar tamircisi çagırmıştım o temizlemişti ordan aklımda kaldı kasayı açmışken temizliyim dedim sonucu bu oldu yardımlarınız için tekrar sagolun

MEHcker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dıt sesi bir kez mi çıkıyor bir kez çıkıyorsa ekran kartı sorunudur bir ihtimallede power dan kaynaklanabilir...eger aralıklı çıkıyorsa ram olabilir böyle hatalar kontrol edilerek bulunur..

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PCI slotlarında takılı olanlardan bi aygıt yerinden oynamış
Ekran kartı olabilir eternet kartı olabilir hepsini kontrol edip tam oturmasını sağla

Erhan Aslan21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Kontrol Ettim başka bir ram taktım olmuyınca bilgisayarcıya verdim oda ana akrtın yandıgını söyledi anakartı degiştircem şimdi

Erhan Aslan21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sagolun arkadaşlar dün itibariyle tamirden aldım bilgisayarı aldm anakart yanmış tamir etti şuanda herhangi bir sorun yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bendede sorun var benim bilgisayar casper onun ışığı yeşil yanıp sönüyo hep,, eskiden yanıp sönmesi yine olurdu ama 10 dakkaya açılırdı şimdi hiç açılmıyor Yardım Edermsibiz lütfen

Teşşekürler

umut_1432

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartı bile yakmış olabilirsn arkadaşım çünkü ben de temizlik olayına girdim ve hem anakartı hemde rami yakmıştım bi defa