Bilgisayar Açılırken Reset Atıyor

Bu konuyu okuyanlar

Kerem5335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın markası casper all in one bir bilgisayar durduk yere reset atmaya başlamıştı ve artık bilgisayar açılırken casper yazısı gelene kadar kapanıyor sonra kendini açıyor merak ettim açtım bilgisayarın içini ilk ram i çıkartarak denedim bilgisayar çalıştı ve kapanmadı taktım açtım kapanmaya devam etti sizce sorun ramdemi ramde değilse boşyere ram almıyım.Yardımlarınızı bekliyorum

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Slottan da kaynaklanabilir çıkarttığınız rami diğer slottaki ram ile değiştirip deneyin.

guvenay1966

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
işlemcı ısına bilirmi belki işlemci ısınıyordur kendini koruma amaclı restliyordur işlemci iyi sogutuyormu toz olmasın fanın altında sistem hatasındanda ola bilir belki format düzelte bilir öncelikle işlemciye bak birde kondaksatörlerde şişme varmı tek tek bak tabi remdede sorun ala bilir yedekte rem varsa dene zaten denemişsin sanırım ya pc karmaşık bir sistem umarım halledersin

Kerem5335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slottan da kaynaklanabilir çıkarttığınız rami diğer slottaki ram ile değiştirip deneyin.

işlemcı ısına bilirmi belki işlemci ısınıyordur kendini koruma amaclı restliyordur işlemci iyi sogutuyormu toz olmasın fanın altında sistem hatasındanda ola bilir belki format düzelte bilir öncelikle işlemciye bak birde kondaksatörlerde şişme varmı tek tek bak tabi remdede sorun ala bilir yedekte rem varsa dene zaten denemişsin sanırım ya pc karmaşık bir sistem umarım halledersin
. Her ikinizinkine baktim islemcide sıkıntı yok rami ayri slotlarda denedim sorun devam etti ama rami cikarinca pc arka planda kapanmadan çalişiyor
--- Gönderi Güncellendi ---
IMG_20170402_171532.jpg
IMG_20170403_162849.jpg
bu ram ve pcnin resmi

sarı panda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ram'lerin yerlerini değiştirerek tekrar deneyin. Yine aynı sorun olursa anakart sorunudur demiyorum ama olabilir de. Benim aynı sorun anakart kaynaklı sonuçlanmıştı.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
RAM'in bağlantı kısımlarını silgiyle iyice temizle tekrar dene yine olmazsa ölmüştür.

Kerem5335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram'lerin yerlerini değiştirerek tekrar deneyin. Yine aynı sorun olursa anakart sorunudur demiyorum ama olabilir de. Benim aynı sorun anakart kaynaklı sonuçlanmıştı.
Ram tek kanal ama çift slot var iki slottada denedim sorun aynı
RAM'in bağlantı kısımlarını silgiyle iyice temizle tekrar dene yine olmazsa ölmüştür.
Nasıl bir silgi rami temizlemek için özel birşeymi yoksa düz okul silgisimi :D

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Normal okul silgisi şuan burada olmamı sağlayan harddiskin kartını silgiyle tamir ettim :D

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Yine casper yine bi casper vakası servise gidin