Bilgisayar Açılırken BİOS Ekranı!

Bu konuyu okuyanlar

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Selam arkadaşlar. Buralarda bilgisayarım yük altında yeniden başlıyor gibi sorunlardan baya süründüm. En sonunda ne sorun olduğunu buldum. Sorun m2 ssd çıktı. Az önce m2 ssd takıp içinfeki bilgileri aldım ve msi biostan secure erase attım. Şuan kendi ssdmi taktım (içinde windows yüklü) fakat bilgisayar direk olarak biosa atıyor. Eminim bir yeri kaçırıyorum. Çözümü bilen var mı? (msi bios)

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Selam arkadaşlar. Buralarda bilgisayarım yük altında yeniden başlıyor gibi sorunlardan baya süründüm. En sonunda ne sorun olduğunu buldum. Sorun m2 ssd çıktı. Az önce m2 ssd takıp içinfeki bilgileri aldım ve msi biostan secure erase attım. Şuan kendi ssdmi taktım (içinde windows yüklü) fakat bilgisayar direk olarak biosa atıyor. Eminim bir yeri kaçırıyorum. Çözümü bilen var mı? (msi bios)
Reis ssdyi nereye taktın? Sata 1 portunami?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Sata por 5 olarak gözüküyor fakat 2 tane var zaten ilkine taktım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca zaten oraya takılıydı 4-5 gündür bu biçimde kullanıyordum.
Sata kablolarini çıkart m2 ssd var ise onuda çıkart, sadece windows kurulu olan kalsin

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Sata kablolarini çıkart m2 ssd var ise onuda çıkart, sadece windows kurulu olan kalsin
Şuan sadece Windows kurulu olan var zaten. M2 secure erase attıktan sonra çıkarttım ve faturasıyla kutusuna koydum.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Şuan sadece Windows kurulu olan var zaten. M2 secure erase attıktan sonra çıkarttım ve faturasıyla kutusuna koydum.
Peki hicbir hata veriyor mu? Anakart

Boot menüsünü bana atın, secure boot seçeneğini devre dışı bırakın

devoteN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Secure bootu disable yapın, UEFİ AND LEGACY'i seçin. Ben sorunu öyle çözmüştüm.

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

devoteN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hocam yüklenmiyor siteye fakat secure boot kapalı

Bunlar da ayaelı hocam
Anakartınızda debug led var ise, hangi parçada sorun varsa led'de ışığı yanar onu baktınız mı ?

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Anakartınızda debug led var ise, hangi parçada sorun varsa led'de ışığı yanar onu baktınız mı ?
Boot yanıyor

Hocam ssd gozukuyormu? Ssd de ne üzerine kurulu ,gpt mi yoksa mbrmi?
Gpt kurulu ve gözüküyor ssd

Boot menüsünde full screen logo display enable, bootuğ numlock state on, info block effect unlock, post beep disable şeklinde

devoteN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Boot yanıyor

Gpt kurulu ve gözüküyor ssd

Boot menüsünde full screen logo display enable, bootuğ numlock state on, info block effect unlock, post beep disable şeklinde
boot yanıyor ise, harddisk ssd gibi aygıtları ya görmüyor yada arızalı demektir.

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
boot yanıyor ise, harddisk ssd gibi aygıtları ya görmüyor yada arızalı demektir.
Değil dostum. Ssd görüyor ve arızalıda değil. Sökmeden hemen önce kullanıyordum ssdyi. Sanırım secure erase yapıp temiz kurulum gerekecek.

Sorunu temiz kurulumla hallettim mecbur bilmediğim bir şey varsada yapacak bişey yok driverlar, uygulamalar biraz zaman alacak. Başka çeşit olacağınıda sanmıyorum açıkçası. Şans bizi buldu yine bir sorun :)

Son düzenleme: