Bilgisayar açıldıktan 10 dakika sonra CPU'm 100'e çıkıyor ve inmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Başlıkta olduğu gibi bilgisayarım açıldıktan 10 dakika sonra CPU seviyem 100 oluyor. Hangi program çok CPU yiyor diye bakmak istediğimde hiçbir program gözükmüyor. Nedeni nedir

Geçenlerde bilgisayara virüs girmişti antivirüus programı indirip virüsleri kaldırmıştım ve olaydan sonra böyle olmaya başladı.

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    19.2 KB · Görüntüleme: 273
  • 4.png
    4.png
    11.9 KB · Görüntüleme: 263

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam birden fazla Chrome.exe dosyası var. Çok şüpheli bir durum hocam. Hocam PC'yi ESET, Norton not 32, Kaspersky ile tarayın. Kullandığınız antivirüs programı nedir?

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam birden fazla Chrome.exe dosyası var. Çok şüpheli bir durum hocam. Hocam PC'yi ESET, Norton not 32, Kaspersky ile tarayın. Kullandığınız antivirüs programı nedir?
TotalAV adlı antivirüs programıydı. Chrome'nin yediği cpu miktarı 15 i zar zor geçiyor ama CPU 100 sabit neden acaba

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam dediğim gibi virüs olma ihtimali çok yüksek. Virüs taramasından sonra bunun olması akla felaket bir şey getirir. Taramadan sonra PC'ye yeni bir virüs girmiş olabilir. Hocam siz ESET, Kaspersky (paralı sürümü),Norton not 32 ile bir tarayın. Onlardan virüs kaçamaz.

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam dediğim gibi virüs olma ihtimali çok yüksek. Virüs taramasından sonra bunun olması akla felaket bir şey getirir. Taramadan sonra PC'ye yeni bir virüs girmiş olabilir. Hocam siz ESET, Kaspersky (paralı sürümü),Norton not 32 ile bir tarayın. Onlardan virüs kaçamaz.
Yeni bir sorunla karşılaştım virüsten sonra Windows Update hata vermeye başladı.
Hizmet Çalışmadığından Windows Update Şu Anda Güncelleştirmeleri Denetleyemiyor

Sorunu bunun çözümü nedir?

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Yeni bir sorunla karşılaştım virüsten sonra Windows Update hata vermeye başladı.
Hizmet Çalışmadığından Windows Update Şu Anda Güncelleştirmeleri Denetleyemiyor

Sorunu bunun çözümü nedir?
FORMAT!
O virüs antivirüs programını devre dışı bırakmış! Başka çözüm yolu yok!

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Başka bir çaresi hiç mi yok? Eset bile mi kurtaramaz şimdi beni
Hocam antivirüs programı devre dışı kalmış. Nasıl açılır bilmiyorum ama antivirüs programını açmanız gerekir. Yoksa verileri kurtaramadan format atmalısınız. Başka yolu yok.

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam antivirüs programı devre dışı kalmış. Nasıl açılır bilmiyorum ama antivirüs programını açmanız gerekir. Yoksa verileri kurtaramadan format atmalısınız. Başka yolu yok.
Eset indiricem şimdi umarım olur ya bilgisayar yeni geldi formattan kendi kendine tekrar virüs giriyor

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam antivirüs programı devreye alınırsa o zaman virüsü yakalar. Ama yakaladıktan sonra hemen onu karantinaya alsın. İndirin. Hemen başlatın. Tam tarama yapın ama.

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam antivirüs programı devreye alınırsa o zaman virüsü yakalar. Ama yakaladıktan sonra hemen onu karantinaya alsın. İndirin. Hemen başlatın. Tam tarama yapın ama.
Eset inmiyor hata veriyor diğer dediklerini denicem şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gridinsoft öneriyor musunuz?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Virüs yazılımı indirmekten ziyade Güvenli mod'da başlatıp bir de öyle izleyin bakalım ? Çıkmazsa birşey Malware bytes vs kurun. Çıkarsa fiziksel bir çözüme ihtiyaç duyabilirsiniz.(macunlama vd)

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Norton programını indirip tarattım yaklaşık 5 saat sonra geçen tarama sonrası çözüldü.