Bilgisayar açık ve donuyo

Bu konuyu okuyanlar

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarım açma tuşuna basıyorum fa sesleri geliyo ama monitör açılmıyo ve bilgisayarı açma tuşuna basılı tuttuğumda kapanmıyo neden acaba yardım

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Anakartla ilgili bir problem olabileceğini düşünüyorum. Hani power tuşuna basınca kapanmıyor demesen ekran kartı - monitör ya da aradaki kablo ile ilgili olabilir derdim ama şu an pek emin olamadım...

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
basıyorum açmta tuşuna ekran görüntü de gelmiyor pc kapatım diyorum kapanmıyoda? ramde filanmı olur neyde olur sorun

hamitozlu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartını çıkar tak. Eğer varsa onboard ekran kartını dene açılıyor mu? Ekran kartını tekrar dene yine aynı sorun varsa ekran kartın arızalıdır.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bios pilini çıkartıp öyle açmayı dene
Ekran kartını çıkar iyi oturtarak tak
Ram leri çıkartıp dene 2 tane ise birini çıkart dene
Ekran kartının kablolarının iyi oturduğuna iyi bak.Hatta imkanın varsa kabloyu bir yerde dene...

Bu tür konularda sistem parçalarını yazmak senin yararına...

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bios pilini çıkartıp öyle açmayı dene
Ekran kartını çıkar iyi oturtarak tak
Ram leri çıkartıp dene 2 tane ise birini çıkart dene
Ekran kartının kablolarının iyi oturduğuna iyi bak.Hatta imkanın varsa kabloyu bir yerde dene...

Bu tür konularda sistem parçalarını yazmak senin yararına...
sizin dediklerinizi bi denicem bakalım ne olcak

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar dedikleriniz yaptım olmadı. Problemi baştan anlatayım.

Bilgisayarda internette gezinirken bilgisayar bir anda dondu klavyede ctrl alt delet filan yapmama rağmen pc donmaktan kurtulmadı. Sonra fişi çektim ve taktım bilgisayarı açma tuşuna bastım pc açılıyor ama ekran görüntü gelmiyor ve açma tuşuna basılı tutarak kapanmasını bekliyorum kapanmıyor. ve başka bir monitör getirdim denedim onada görüntü gelmedi bios pili çıkardım açtım olmadı ekran kartı çıkardım taktım olmadı ramları çıkardım çıkardım açtım olmadı acaba bu problemi nasıl çözücem öğrenmek istiyorum.