Bilgisayar 24 saat açık kalırsa birşey olur mu?

Guanzo

Üyecik
Başlıktaki gibi işlemci 8320 thermaltake contac30 işlemci fanı ama temmuzda işlemci ve anakart yanmıştı onarılamadı yenisini verdiler bu durumdan şüphe duyuyorum

bilgisayar 24 saat açık kalırsa (cpu 24-56 arası) gerçekten birşey olma ihtimali var mı tekrar anakart ve işlemci yanabilir mi?

ynsemre61

Asistan
Bir işlemciyi çok kullanan bir program açık değilse bir seviyede sabitlenir bişey olacağını sanmam.

Guanzo

Üyecik
Bir işlemciyi çok kullanan bir program açık değilse bir seviyede sabitlenir bişey olacağını sanmam.

temmuz ayında işlemci ve anakart yanmıştı vatan bilgisayar onarımın olmadığı söyledi ve yenisini verdi (5 ay sorunsuz çalışmıştı) ve üşeniyorum artık 24 saat çalıştırmaya

oucakkaya121

Üyecik
valla bilgisayarını bilmem ama benim eski bir laptopum var knight online oynarken 24 gün hiç kapanmamıştı ama soğutmayıda ona göre yapıyordum. Targus marka iyi bir fan standım vardı. Sanmıyorum birşey olacağını

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Parçalar kalitesiz bile olsa pek zarar göreceğini sanmıyorum sadece yük altında bırakmamaya özen göstermelisin. İşlemcinin kullanımı dalgalı olmasın. Benim turşu bi laptobum var dükkanda hiç kapanmaz canavar gibi maşallah ateş ediyor

enable

Profesör
Hiç birşey olmaz ancak yük alltın da uzun süreli kaldığı takdirde eğer soğutma yetmez ise o zaman yanabilir ama onun dışında rölantide sıkıntı yok :)

turkfatih

Üyecik
Ben 24 saatten fazla çaluştırdığım oluyor 5 gün 6 gün çalıştığı oluyor sorun yok cpu da kullandığım fan Zalman à ait.

re13el

Dekan
Sürekli yüksek ısıda olmadığı sürece sorun olmaz. Zaten bir çok işlemci de ısı kritik seviyelere gelirse kendini korumak için pcyi resetler.
Ben de 2 hafta kapatmamıştım torrentler nedeniyle hiç bir sorun olmamıştı.

Mr.Awesome

Asistan
Bir sıkıntı olmaz. Bilgisayarlar insan değiller çabuk yorulmazlar. 1-2 Gün açık kalması idealdir. Fazlası zararlı olabilir.

3günde bir resetleyerek kullanıyorum bilgisayarı 1 sene oldu alalım hiç bir sorunu yok :D yani 1 seneden beridir açık işte :D

honline

Profesör
Zaten bilgisayarınız 7 gün 24 saat çalışamayı kaldıramayacak durumda ise bir yerde sıkıntı var demektir.

friendly

Rektör
Zaten çok sorun olacak gibi olursa mavi ekran verip pc kendini kapatır.
Ben bi keresinde 2,5 gün açık bırakmıştım öyle yapmıştı bende :)