Bilgilerimin güvende olduğunu nasıl anlaya bilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hiç bir zaman çekinmediğim şeylerden artık korkuya düşüyorum.Bazı diğer forumda hızlıresim diye linke tıkladım açılan sayfada Bu website aktiv hack hücumlarından dolayı güvenliğe alınmıştır yazıyodu bider error 1020 felan yazıyodu.Neyse sonra swagbucks diye bir siteye kayıt oldum.Bilgilerimi verdim hepsini.Aslında gördüğüm kadarıylar güvenilir bir siteydi bazı yerlerdende baktım.Daha sonra sitenin verdiği uzantıyı indirdim.Şöyleki her açtığım sekmede swagbuck sitesi açılıyodu bende durmadım direk sildim.Şimdi biraz bilgilerim hakkında emaillerim hakkında korkuya düştüm.Her hangi bir sorun varmıdır?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Hiç bir zaman çekinmediğim şeylerden artık korkuya düşüyorum.Bazı diğer forumda hızlıresim diye linke tıkladım açılan sayfada Bu website aktiv hack hücumlarından dolayı güvenliğe alınmıştır yazıyodu bider error 1020 felan yazıyodu.Neyse sonra swagbucks diye bir siteye kayıt oldum.Bilgilerimi verdim hepsini.Aslında gördüğüm kadarıylar güvenilir bir siteydi bazı yerlerdende baktım.Daha sonra sitenin verdiği uzantıyı indirdim.Şöyleki her açtığım sekmede swagbuck sitesi açılıyodu bende durmadım direk sildim.Şimdi biraz bilgilerim hakkında emaillerim hakkında korkuya düştüm.Her hangi bir sorun varmıdır?
anti taraması yap yinede bide virüstotal'e tarat indirdiğin seyi

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Hızlıca Sildiysen ve Hemen Antivirüsle Tam Tarama Yaptıysan Büyük İhtimalle Birşey Olmaz.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Hocam sizde bir sürü virüse hemen av gibi yakalanıyorsunuz, uBlock diye bir eklenti var, onu indirin. ondan sonra tıklayın ve ayarlara gidin.
xBZaK7ZSFX.png

ondan sonra çıkan yerde adımları uygulayın

RWHFaEdAkp.png

Ondan sonra ordan çıkın artık bir daha reklam ve sahte siteler görmessiniz.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hocam sizde bir sürü virüse hemen av gibi yakalanıyorsunuz, uBlock diye bir eklenti var, onu indirin. ondan sonra tıklayın ve ayarlara gidin.
Ekli dosyayı görüntüle 102280

ondan sonra çıkan yerde adımları uygulayın

Ekli dosyayı görüntüle 102281

Ondan sonra ordan çıkın artık bir daha reklam ve sahte siteler görmessiniz.
bende adblocker var onu kullanıyorum siteye girirken her hangi bir sorun bildirmedi bide esed antivirüs var oda normalde site engelliyor sık sık oda yani bir sorun bildirmedi bana
Mesaj otomatik birleştirildi:

indirdim ve yaklaşık 10dk sonra sildim şuan esed le tarama yapıyorum

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
bende adblocker var onu kullanıyorum siteye girirken her hangi bir sorun bildirmedi bide esed antivirüs var oda normalde site engelliyor sık sık oda yani bir sorun bildirmedi bana

indirdim ve yaklaşık 10dk sonra sildim şuan esed le tarama yapıyorum
normal dururken ram vs gidisine bak

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
uBlock CPU'nu ve RAM'ini çok az kullanır ayrıca kötü siteleride bloklar senin kullandığın ise sadece reklamlar hemde özelleştirilemiyordur büyük ihtimal.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
uBlock CPU'nu ve RAM'ini çok az kullanır ayrıca kötü siteleride bloklar senin kullandığın ise sadece reklamlar hemde özelleştirilemiyordur büyük ihtimal.
şimdi adblocker silemmi? çünki verdiyiniz program adblocker dahil fazla şeyi kendinde kapsıyor

4gb

sonra durmadım brauzer my activy den her şeyi sildim sonra cclear temizledim daha sonra c ve d diski temizledim

gördüğüm kadarıyla ram brauzere esede ve amd de daha çok kullanılıyor

hocam bide ss atıyom
1591016801098.png

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Tarayıcınızda ADGuard olsun. :)

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
şimdi adblocker silemmi? çünki verdiyiniz program adblocker dahil fazla şeyi kendinde kapsıyor
Tabiki
Sadece reklam engellemiyormu o? Adguard reklam,takipçi,kötü amaçlı siteleri ve webrtc yi engelliyor.
Aynısı ublock'dada var ve daha performanslı ayrıca abp para veren şirketlerin reklamlarına izin veriyor diye biliyorum, evet kapatılabiliyor ama hiç olmasın daha iyi.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Tabiki

Aynısı ublock'dada var ve daha performanslı ayrıca abp para veren şirketlerin reklamlarına izin veriyor diye biliyorum, evet kapatılabiliyor ama hiç olmasın daha iyi.
teşekkür hocam müsait bir zamanda indireceğim bir sorum da var? şimdi indirirsem bu uygulamayı zararlı yazılımları indirildiği andamı kayıta alıyor yoksa geçmişide kayıta ala biiliyormu?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
teşekkür hocam müsait bir zamanda indireceğim bir sorum da var? şimdi indirirsem bu uygulamayı zararlı yazılımları indirildiği andamı kayıta alıyor yoksa geçmişide kayıta ala biiliyormu?
Geçmişi ne yazıkki kayıt alamıyor, zaten alebilende yok. Ama indirdiğin andan itibaren her yeri tarıyor.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Geçmişi ne yazıkki kayıt alamıyor, zaten alebilende yok. Ama indirdiğin andan itibaren her yeri tarıyor.
peki brauzeri komple temizlersek uygulamanın kayıtlarına bir ilişkisi varmıdır?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
peki brauzeri komple temizlersek uygulamanın kayıtlarına bir ilişkisi varmıdır?
Reklam engelliyicisini diyorsan zaten hiç bir şey kayıt almıyor, virüsler hakkında diyorsan onlardada bir şey olmaz zaten yapıcağını yapmış sen silmeden önce.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
hocam yaklaşık 50 dk taramadan sonra 2 zararlı yazılım bulmuş ve temizlemiş artık pc temiz diye düşünüyorum yardım ettiğiniz için teşekkür ederim

Reklam engelliyicisini diyorsan zaten hiç bir şey kayıt almıyor, virüsler hakkında diyorsan onlardada bir şey olmaz zaten yapıcağını yapmış sen silmeden önce.
hocam sizede teşekkürümü bildirmek isterim esed zararlı yazılımları bulmuş ve temizlemiş sizin söylediğiniz uzantıyıda indirip kullanacağım teşekkür ederim

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Önce bunu indirin.
Sonrasında Malwarebytes'ı indirip tam tarama yapın.
Sağ üstten Free Download kısmına girin indirin kurulumunu yapın.
Çıkan virüsleri silin.

Ayrıca sahip olduğunuz tüm mail adreslerini (o siteye kayıt olurken kullandığınız mail dahil) bu siteye girip tarattırın.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Önce bunu indirin.
Sonrasında Malwarebytes'ı indirip tam tarama yapın.
Sağ üstten Free Download kısmına girin indirin kurulumunu yapın.
Çıkan virüsleri silin.

Ayrıca sahip olduğunuz tüm mail adreslerini (o siteye kayıt olurken kullandığınız mail dahil) bu siteye girip tarattırın.
güvenli olduğunu nerden anlaya bilirim?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
güvenli olduğunu nerden anlaya bilirim?
Sorunuzdan bir şey anlamadım. Uyarı çıkmıyorsa o verdiğim sitede şu anlık güvenlidir ancak emin olamayız %50 belki.
Programlar için ise normal bir virüs koruma programı arayüzünden farksız.
AdwCleaner kesinlikle kurun.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Sorunuzdan bir şey anlamadım. Uyarı çıkmıyorsa o verdiğim sitede şu anlık güvenlidir ancak emin olamayız %50 belki.
Programlar için ise normal bir virüs koruma programı arayüzünden farksız.
AdwCleaner kesinlikle kurun.
esed yetersizmi sizce?artık antivirüs uygulaması adwcleaner mi kullanayım?

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Zaten virüs koruyor demedimki?

Son düzenleme: