Bilgi İşlem Personeli Aranıyor

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
paradan çok daha önemli şeyler mi var? ne mesela? insanları langırtla masa tenisiyle cezbedemessiniz. insanların soracağı ilk şey tabi ki para olacaktır. maaşı yüksek tutun, bu bu imkanların hiç birini vermeyin. para, hayattaki tek gerçektir. para, insanın bu hayatını zaten kurtardığı gibi, ufak detaylara özen gösterirse öteki hayatını da kurtarır. para, ayrı bir devlettir. parasız hiç bir şey olmaz. ah o para yok mu o para. gözü kör olsun o paranın. para iyidir para:)

Bende toplusolucana katılıyorum evet iş imkanınız güzel elbet sosyal bakımdan gelişmiş ve cezbedici ama inanın bana şimdi insanların genel olarak ilk başta dikkat ettikleri şeyler bunlar para sigorta ve çalışma saati + maaş lar kaçından kaçına genel anlamda bu tip sorular gelmekte insanın kafasına sosyal bakımdan kimse düşünmez IThelp doğru sölemiş bunları keşke en başından yazssa idiniz belki farklı şeyler olabilirdi. bakın örnek olarak şuan çalıştığım yerde sosyal imkan yok denecek kadar az ama maaşım çok şükür rabbime dolgun fazlasıyla yetiyor ve gününde yatıyor çalışma saatim 09:00 ila 18:00 haftada 1 gün tatil sigorta yemek servis..neyse demem oki şirketin üni mezunu istemesi normal anlaşılan büyük bir firma adını henüz öğrenemedik daha ama lise mezunu olup zehir gibi IT ci olan kafası zehir gibi olan arkadaşlar var maddiyattan dolayı okuyamıyor onlar ne olucak ? onlara haksızlık değilmi ? böle düşünmeniz ve bu şekilde planlamanız bence yanlış. ama yinede şirket sizin karar sizin müdür sizsiniz bu şekilde mücadele edip müdür olmussunuz tebrik ederim..yazdıklarımı lütfen iyice okuyun.. hoşçakalın..

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bu social alanda sinama günü nedir sırf merakımdan soruyorum.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bende toplusolucana katılıyorum evet iş imkanınız güzel elbet sosyal bakımdan gelişmiş ve cezbedici ama inanın bana şimdi insanların genel olarak ilk başta dikkat ettikleri şeyler bunlar para sigorta ve çalışma saati + maaş lar kaçından kaçına genel anlamda bu tip sorular gelmekte insanın kafasına sosyal bakımdan kimse düşünmez IThelp doğru sölemiş bunları keşke en başından yazssa idiniz belki farklı şeyler olabilirdi. bakın örnek olarak şuan çalıştığım yerde sosyal imkan yok denecek kadar az ama maaşım çok şükür rabbime dolgun fazlasıyla yetiyor ve gününde yatıyor çalışma saatim 09:00 ila 18:00 haftada 1 gün tatil sigorta yemek servis..neyse demem oki şirketin üni mezunu istemesi normal anlaşılan büyük bir firma adını henüz öğrenemedik daha ama lise mezunu olup zehir gibi IT ci olan kafası zehir gibi olan arkadaşlar var maddiyattan dolayı okuyamıyor onlar ne olucak ? onlara haksızlık değilmi ? böle düşünmeniz ve bu şekilde planlamanız bence yanlış. ama yinede şirket sizin karar sizin müdür sizsiniz bu şekilde mücadele edip müdür olmussunuz tebrik ederim..yazdıklarımı lütfen iyice okuyun.. hoşçakalın..

Kurumsal bir şirkette bu dil bilgisi ve imla kurallarıyla mail atanı 1 haftaya kalmaz kapının önüne koyarlar :)

Elbette herkes gibi benim de hatalarım oluyordur ama en azından cümleye büyük harfle başlayıp nokta ile sonlandırıyorum :)

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Burdaki konu imla hatası aramak değil kardeş konuya yorum yapmak

mustafa_37

Night butterflies: dating for special occasions
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba Ben lise mezunu değilim ama yapılan yorumlara çok üzüldüm öncelikle herkes insan,sonra özel bir kurumda bigisayar mühendisi bir arkadaşım var iyide para alıyor yalnız server ların kurulumlarına lise elektrik bölümü mezunu başka bir arkadaşım bakıyor.Demek ki neymiş okumayla bi şey olmuyormuş.Resmi bir kurumun bilgi işleminde çalışıyorum amirim elektrik mühendisi ama kablo bağlamayı bile düzgün yapamıyor ttr kablolar kısa devre yapıp sigorta atıyor.
hani bir laf vardır ya "Eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır"

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar Merhaba Ben lise mezunu değilim ama yapılan yorumlara çok üzüldüm öncelikle herkes insan,sonra özel bir kurumda bigisayar mühendisi bir arkadaşım var iyide para alıyor yalnız server ların kurulumlarına lise elektrik bölümü mezunu başka bir arkadaşım bakıyor.Demek ki neymiş okumayla bi şey olmuyormuş.Resmi bir kurumun bilgi işleminde çalışıyorum amirim elektrik mühendisi ama kablo bağlamayı bile düzgün yapamıyor ttr kablolar kısa devre yapıp sigorta atıyor.
hani bir laf vardır ya "Eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır"

Öncelikle herkesin bir uzmanlık alanı vardır, herkes herşeyi bilecek diye birşey yok. Sen istediğin kadar teorik bilgi al, bazı şeyler pratik yaparak öğrenilir. Senin bilgisayar mühendisi arkadaşına server kurma ve bakım görevi verilmiş olsaydı eğer muhtemelen şuan en az lise mezunu arkadaşın kadar o işte iyi olacaktı. Okuyarak teorik bilgi alırsın, altyapını oluşturursun, potansiyelini yükseltirsin, herşeyden de önemlisi daha kolay öğrenmeyi, kendini daha hızlı geliştirmeyi öğrenirsin.

Mezuniyet durumun sadece senin bilgi düzeyini göstermez. Öğrenmeye ne kadar açık, problem çözmeye ne kadar meyilli, anlatılanı kavrayıp uygulamaya ne kadar hızlı dökebileceğini gösterir vs. Mezun olduğumuzda iş mülakatlarında bizim bilgimizi değil potansiyelimizi ölçmeye çalışırlar daha çok. Bu adam ne kadar zeki, işi ne kadar kısa sürede öğretirim, ne kadar yüksek verim alırımı düşünüyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de Türkçe Öğretmenliği mezunuyum ama bir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni olarak çalışıyorum. Hayat işte...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Görende lise mezunlarımızı bıraksak CEO olacak, biz tutuyoruz sanır :)

Kesinlikle önyargım yok ama ben lise mezunlarıyla arkadaşlık bile kuramıyorken(istisnalar elbette var), müdürün de çalışanının üniversite mezunu olmasını isteme hakkı vardır.

Herkesin fırsatı olmur dostum üniv okumaya Ben tamamını alamadığım kitaplarımı poşete koyar yağmur yağdığında ıslak ıslak sıranın üstüne koyarak bitirdim okulu.

Para kazanmak elbette kolay değil ama hayat işte küfür mü edelim illa. asgari ücret ile hayatı idame etmeye çalışıyoruzz..

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Belirttiğin şartları türkiyedeki üniversitelerde okumaya gerek yok.

meryarsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google, Bing, Yandex ve diğer arama motorlarında optimizasyon yapılması (SEO), Digital Pazarlama yapılması ve yönetimi (SEM), Sosyal medya optimizasyonu ve yönetimi (SMO), Web sitesi yazılımları ve yapılması konularında Uzman arkadaşlar ile tanışmak istiyoruz...
Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz... Değerli yardımlarınızı bekliyoruz...
Eğer bizim ile tanışmak isteyen olursa birofis.com üzerinden ulaşabilirler...