Bıktım artık bu modemden!

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar, bende bi çoğunuz gibi Huawei marka modem kullanıyorum. Ama modemi camdan aşağı attıracak kadar büyük bi illet var başımda. İkide bir bu sayfa açılıyor. Net kopuyor. Her seferinde tekrar giriş yapıyorum, bazen peşpeşe 4-5 kez giriş yapmam gerekiyor.

http://i.hizliresim.com/x8J0yd.png

Bunun nedeni nedir , nasıl çözerim allah aşkına biri yardım etsin.

GhostX

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Nedenleri ekran da yaziyor zaten eğer yazdıkları ile ilgili değilse kabloları kontrolden geçir

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İnternet bağlı olsa da böyle ama sürekli bu ekran geliyor, illallah ettim. Sorun modemde mi nerde, bi ayarı falan mı bozuk

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Modem eski mi ? Başka modem varsa elinde kontrol et,sanırım modem "ölmüş" :(

wnsjeep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem tamamen resetlenip, tekrar bir kurulup yapmayı denediniz mi?

frost2121

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modemi garantiye yolla hala garantisi varsa
?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yada eger ttnetten aldıysan modemi arıza kaydı bildir. ekip gelince modemın sorunlu oldugunu soyle modemini değiştirirler ;)

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ttnet'in verdiği modem şu meşhur HGW521, garantisi bitti. Elimde başka modem yok, ama 4-5 aydır iyice cozuttu. resetleme vs. gibi her şeyi yaptım, denedim ama bi sonuç alamadım.

Şimdi eve TTNet servisi çağırsam modemi değiştirirler mi? yoksa bana yeni modem al bu bozulmuş mu derler?

Zaten en son gidip yeni modem alacam.

Lee Tai

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2
İnternet ortak kullanılıyomu ?

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Evet, bende onu düşündüm bugün, evde 3 bilgisayar var 3 te cep telefonu haliyle. acaba 3 bilgisayarı hat mı kaldırmıyor nedir.

Lee Tai

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Evet, bende onu düşündüm bugün, evde 3 bilgisayar var 3 te cep telefonu haliyle. acaba 3 bilgisayarı hat mı kaldırmıyor nedir.

Büyük ihtimal ondandır. Ben bi ara 6 kişinin pc den kullandigi interneti kullandim , dsl baglanti hatasi gibi sorun geliyodu ekrana senin sorunun gibi , ethernet kablosunu cikarip taktigimda duzeliyodu ama 6 kisiyi kaldiricak bi net degildi. Senin sorunu da aynidir sanirim

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ne yapmam lazım peki? Daha doğrusu yapabileceğim bişey var mı? Modemi değiştirmek işe yarar mı?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ttnet'in verdiği modem şu meşhur HGW521, garantisi bitti. Elimde başka modem yok, ama 4-5 aydır iyice cozuttu. resetleme vs. gibi her şeyi yaptım, denedim ama bi sonuç alamadım.

Şimdi eve TTNet servisi çağırsam modemi değiştirirler mi? yoksa bana yeni modem al bu bozulmuş mu derler?

Zaten en son gidip yeni modem alacam.

İlk olarak modemi kablo takıp o şekilde kullan.Eğer sorun olmazsa ya modemin wireless dağıtımında bir sorun vardır,ya kartında bir sorun vardır,ya da 3 kişi girince göçüyordur,sabrı tükeniyordur.

Kablo yoksa en yakın tt şubesine gidip modemi gösterirsen onlar inceleyeceklerdir 5 dk içinde.Modemde sorun yok diyorlarsa gene üstteki durum geçerli.

Eğer 3 kişinin girmediği bir anda bu durum gerçekleşiyorsa sorun modemin sabır seviyesi değildir.Modem ölüdür.
Ttnetin verdiği modemlerin garanti süresi 1 hafta gibi komik bir süredir.Sonrasında değişim falan yapmazlar.Umurlarında bile değildir.
Eğer sorun modemin sabır seviyesindeyse 3 kişinin rahatça bağlanabileceği bir modem alabilirsiniz,almışken güzel bir şey alın da kısa zaman sonra gene camdan aşağıya atma tehlikesi olmasın.

Lee Tai

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Modem de kaç port var , kaç kişi kablo , kaç kişi wireless ile bağlanıyo , 3 kişi cepte zaten başka ?

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
@i7_core

Mesela şuan evde kimse yok ama yine sürekli kesiliyor, ama ben yine de bunun bi etken olduğunu düşünüyorum.

@Looper*

Kaç port var bilmiyorum, aldıktan sonra hiç bişeyine dokunmadım. Kabloyla bağlanan yok, 3 tane laptop var, 3 tane de telefon var ama telefonlar evde her an wifi'a bağlı değil.

Lee Tai

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bi bak bakalim pc ler acikmi