Biden Kürt(müş!)

Bu konuyu okuyanlar

Özel başlık
Allah var, gam yok!
Joe Biden'ın, Kürt olduğu iddia edildi

1611317314359.png


AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Biden'ın Kürt olduğunu iddia etti.

Sosyal medyada gezen son iddia, çiçeği burnundaki ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden hakkında...

AK Parti MKYK üyesi ve eski milletvekili Orhan Miroğlu, ABD'de Donald Trump'ın yerine gelen Joe Biden hakkında çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Biden'ın Kürt olduğunu öne sürerek şu ifadeleri kullandı;

"ERİVAN'DAN ABD'YE GÖÇ ETMİŞ BİR KÜRT AİLEDEN GELİYOR"
"Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi, ciddi olduğuna inanmak zor olsa da, amacın ne olduğunu tahmin etmek zor değil, birileri diyormuş ki, Biden’ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş! Erivan’dan ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş!"

 

OzkanK.

Dekan
Bizim Türk insanı bayılır biriyle ahpap çıkmaya veya akraba çıkmaya çalışmaya zaten. Zamanında İngiltere Başkanı içinde çok zorlamıştık Osmanlı'ya dayanıyor soyu diye. Veya Türk Milli Takımını seçmeyen veya gram Türkçe konuşamayan çoğu Avrupalı futbolcuya büyük büyük dedesi Türkmüş diye baktığımız oluyor...

Soy ağacına baktığımda Biden'ın kürt olması imkansız gibi bir şey. Yada olsa bile ne değişir :) Adamların annesi babası İrlandadan göçmüş deniyor Amerika'ya 1915 lerde Üstünden 100 Yıl gçemiş flan saçma sapan muhabbet gibi geldi bana.

Not: Atılan Tweet'i ayrıntılı okursak adamın demek istediği farklı birşey gibi. Benim anladığım bazı kürtler Joe Biden bizden birisi bizi destekleyecek ve bağımsız olacaz sevdasına kapılmaya çalışıyor gibi geldi bana.

1611337988749.png
 
Özel başlık
Allah var, gam yok!
Baydın, Bahattin ağa... Bunu anladık da, bu Cimoye neymiş la?!
Belli ki Kürtçü (Kürtler değil) kafalar yeni ABD yönetimiyle akrabalık falan tesis edip oradan torpil arıyorlar gibime geldi.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst