beyler yurtdışından p40, mate 40, p30 veya mate 30 almak istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
ücreti, ımei durumu gibi bir bilginiz.
fiyatı 9k yı geçer mi?
değer mi almaya?

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Android olmadığı için IMEI işi çok sıkıntılı. Burada yapabilen bulamazsın büyük ihtimalle.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Android olmadığı için IMEI işi çok sıkıntılı. Burada yapabilen bulamazsın büyük ihtimalle.
dostum zaten android dir onlar.
ha hormony os dersen bilemem.
ağabeyim xaomi10T aldı. ımei vakti bitince gidip uzatıyor sürelerini. ben de uzatabilir miyim?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
fiyatı 9k yı geçer mi?
değer mi almaya?
Bence almaya değmez.Google olmaması bir dert,imei başka bir dert.Bütçeni söyle sana garantili cihaz önereyim.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bence almaya değmez.Google olmaması bir dert,imei başka bir dert.Bütçeni söyle sana garantili cihaz önereyim.
zaten ben pek google kullanmıyorum. bir tek googlephotos var onu da hallederim yani gkogle tarafından pek sorun olmaz.
işte ben imei den korkuyorum. sonuçta telefon konuşmak esaslıdır. konulamadığım telefonu ne edeym ben...
bütçe de max 9k.

TheGodd

THATS WHY I FIGHT FOR YOU , ALBERQUERQUE!
Reaksiyon puanı
95
zaten ben pek google kullanmıyorum. bir tek googlephotos var onu da hallederim yani gkogle tarafından pek sorun olmaz.
işte ben imei den korkuyorum. sonuçta telefon konuşmak esaslıdır. konulamadığım telefonu ne edeym ben...
bütçe de max 9k.
illa huawei diyosan nova 9 alabilirsin

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
bütçe de max 9k.
İkinci el Xs yada Xs max almanı tavsiye ederim.İkinci el ile işim olmaz dersen 0 Snapdragonlu S20 Fe yada S21 almanı tavsiye ederim.

TheGodd

THATS WHY I FIGHT FOR YOU , ALBERQUERQUE!
Reaksiyon puanı
95
İkinci el Xs yada Xs max almanı tavsiye ederim.İkinci el ile işim olmaz dersen 0 Snapdragonlu S20 Fe yada S21 almanı tavsiye ederim.
reis x serisinin bataryasının sorunlu olduğunu duymuştum arkadaşımdan gerçi j4 plus kullanan bi ios cahiliyim ne kadar doğru bilemem ama 8 plus alması daha mantıklı bence

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
reis x serisinin bataryasının sorunlu olduğunu duymuştum arkadaşımdan gerçi j4 plus kullanan bi ios cahiliyim ne kadar doğru bilemem ama 8 plus alması daha mantıklı bence

8 Plus ile XS arasında dağlar kadar fark var. XS batarya olarak iyi. Sadece X sorunlu. XR'da da sorun yok.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Xs bataryada hem amoled ekran,hemde işlemciden dolayı 8 plustan daha iyi.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
fiyatı 9k yı geçer mi?
değer mi almaya?
Neden Huawei ? Daha düzgün modeller var iken?
Mesaj otomatik birleştirildi:

X serisi değil İPhone'da genel olarak sorunlu.

XS/11/S20FE Alınır.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Öncelikle Huawei’de kasma sorunları çok hızlı başlıyor. Bir de Mate 40 Harmony OS gibi bir şey duymuştum eğer öyle ise kesinlikle IMEI attıramazsın, bu işlerde zamanında bulunmuş biri olarak söylüyorum. Yenilenmiş iPhone XS veya Snapdragonlu Samsung S20 FE, Poco F2 GT daha mantıklı olur.

MERHABA!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kargo yoluyla alacaksanız gümrükten geçemez diye biliyorum. Yeni yasa çıkmadıysa. Eğer yurtdışından kendiniz alırsanız onu bilmem.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Neden Huawei ? Daha düzgün modeller var iken?

X serisi değil İPhone'da genel olarak sorunlu.

XS/11/S20FE Alınır.
dostum ben kamera ve işletim sistemi odaklı yürürüm ve en iyisi huawei dir dediler.
Xaomi, kamerada, iphone yazılımda, samsun ve huawei arasında kaldım ama huawei nin daha stabil çalıştığını söylediler i.

Öncelikle Huawei’de kasma sorunları çok hızlı başlıyor. Bir de Mate 40 Harmony OS gibi bir şey duymuştum eğer öyle ise kesinlikle IMEI attıramazsın, bu işlerde zamanında bulunmuş biri olarak söylüyorum. Yenilenmiş iPhone XS veya Snapdragonlu Samsung S20 FE, Poco F2 GT daha mantıklı olur.
dostum gerçekten huawei kasmıyor. sen düşük sistemlerini almılsan bilmem.
harmony os daha gekiştirme aşamasında, harmony os u şimdilik ana işletim sistemi olarak türkiyede dağıtmadılar yani ön kayıt aşamasımda.
imei attırmak zaten artık yeni modellerin hepsinde imkansız. ben imei yi uzatmayı düşünüyorum. ağabeyimde mi10t var yılda 1 kere gidip 50 tl veriyor ve uzatıyor
.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
dostum ben kamera ve işletim sistemi odaklı yürürüm ve en iyisi huawei dir dediler.
Xaomi, kamerada, iphone yazılımda, samsun ve huawei arasında kaldım ama huawei nin daha stabil çalıştığını söylediler i.

harmony os daha gekiştirme aşamasında, harmony os u şimdilik ana işletim sistemi olarak türkiyede dağıtmadılar yani ön kayıt aşamasımda.
imei attırmak zaten artık yeni modellerin hepsinde imkansız. ben imei yi uzatmayı düşünüyorum. ağabeyimde mi10t var yılda 1 kere gidip 50 tl veriyor ve uzatıyor
.
50TL verip uzatıyor mu ? Dostum süresiz şekilde atılıyor.Eğer evde tuşlu ve ya kullanılmayan bir cihaz varsa onun İMEİ'sini atıyorlar.Tam bütçen nedir ?

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
50TL verip uzatıyor mu ? Dostum süresiz şekilde atılıyor.Eğer evde tuşlu ve ya kullanılmayan bir cihaz varsa onun İMEİ'sini atıyorlar.Tam bütçen nedir ?
valla ben imei den anlamam. bana 8 aydan sonra kapanır, gidip yeniliyorum. 8 ay daha kullanıyorum diyor. ?‍♂️
bütçem ise 8k-9k arası.
yani orjinal almayacağım. yurtdışından alacağım.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
İPhone istemiyormusun ?
hayır, pek sıcak bakmıyorum. bana telefon satılınca değer kaybetmez diyorlar. ama ben 1-1.5 yılda telefon değiştirmem.
bana stabil diyorlar ama stabilitede4 yıldır huawei kullanıyorum yüksek donanım gerekli işlem olmadıkça pek sorun yaşamıyorum.
bir de iphone kullananlar pek kendilerini ayrıcalıklı hissediyorlar. öule bir hayatım olmasını istemiyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
hayır, pek sıcak bakmıyorum. bana telefon satılınca değer kaybetmez diyorlar. ama ben 1-1.5 yılda telefon değiştirmem.
bana stabil diyorlar ama stabilitede4 yıldır huawei kullanıyorum yüksek donanım gerekli işlem olmadıkça pek sorun yaşamıyorum.
bir de iphone kullananlar pek kendilerini ayrıcalıklı hissediyorlar. öule bir hayatım olmasını istemiyorum.
1-1,5 yıl kullanmazsın zaten.Stabilitede 4 yıl kullanma değil olay."Minimum" 4-5 yıl yazılım desteği veriyor.Ve sosyal medya performansı çok daha iyi.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
1-1,5 yıl kullanmazsın zaten.Stabilitede 4 yıl kullanma değil olay."Minimum" 4-5 yıl yazılım desteği veriyor.Ve sosyal medya performansı çok daha iyi.
aslında ben pek sosyal medya pek kullanmıyorum. instagramı bile daha 1 ay önce açtım.
yazılım destwğine gelince de, evet stabilitede olarak elbette güncelleme alması iyi olurdu ama olmasa da olur. misal elimdeki cihaz bir huawei. ağabeyimden miras, 1 yıldır kullanıyorum kendisi 3 yıl kullandı ( onun 1 yılı benim 2 yılıma eşdeğer yani farzet ki o 6 yıl kullandı) sadece 1 arayüz, 3 tane de güvenlik güncellemesi aldı. yani güncelleme ile ilgili bir sorunum yok.
stabilitede cihazımı hep çok överim.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

.

Çok gülünç o dediklerini söyleyenler?

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193

.
O dediklerini söyleyenlerin o cihazlardan hiç kullanmadıklarından eminim.
Stabiliteye gelirsek sende ki cihaz kasmıyor olabilir ama Huawei'nin çoğu cihazı stabilitesini koruyamıyor. Eğer stabilite arıyorsan amiral gemisi Samsung veya iPhone bakman lazım.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
O dediklerini söyleyenlerin o cihazlardan hiç kullanmadıklarından eminim.
Stabiliteye gelirsek sende ki cihaz kasmıyor olabilir ama Huawei'nin çoğu cihazı stabilitesini koruyamıyor. Eğer stabilite arıyorsan amiral gemisi Samsung veya iPhone bakman lazım.
bendeki cihaz, huawei amirali değil, kasmıyor. haklı olabilirsin bu cihaz farklı olabilir ama huawei 10 küsur yıldır türkiye piyasasında, daha bu şirketin telefonlarından şikayet edeni diğerlerine nazaran az gördüm. (xaomi de donanım, samsung da stabilite, iphone de pil sorunları yaşıyorlar.) ha huawei de bunlar var ama daha az duyuyorum.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
bendeki cihaz, huawei amirali değil, kasmıyor. haklı olabilirsin bu cihaz farklı olabilir ama huawei 10 küsur yıldır türkiye piyasasında, daha bu şirketin telefonlarından şikayet edeni diğerlerine nazaran az gördüm. (xaomi de donanım, samsung da stabilite, iphone de pil sorunları yaşıyorlar.) ha huawei de bunlar var ama daha az duyuyorum.
Huawei Mate 20 Lite ve P20 Lite kullandım. İkisi de feci kasıyordu. Çoğu Huawei gibi. P40 Lite'da öyle mesela.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Huawei Mate 20 Lite ve P20 Lite kullandım. İkisi de feci kasıyordu. Çoğu Huawei gibi. P40 Lite'da öyle mesela.
dostum, kullandıklarının hepsi LİTE. bemim elimde de şu an p20lite var. hiç de kasmıyor (arayüz de, açılışta, aramada) ha eğer pubg mobile 90 fps oynamak istiyorsan, oynanmaz. sonuçta kirin 659 var (sanırım)

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
dostum, kullandıklarının hepsi LİTE. bemim elimde de şu an p20lite var. hiç de kasmıyor (arayüz de, açılışta, aramada) ha eğer pubg mobile 90 fps oynamak istiyorsan, oynanmaz. sonuçta kirin 659 var (sanırım)
Yahu kardeşim, P30 Pro da kasıyor diyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Huawei'in arayüzü kötü.(bence) Kamera ve Duvar Kağıdı konusunda iyiler.Mate 20 Lite son sürümde kasım kasım kasıyordu.Güncellemeler cihazları bozuyor.

*P20 Lite ile 90 FPS oynayamazsın 90Hz ekran yok.