Laptobumda bir sorun var

Bu konuyu okuyanlar

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle selamlar.
Bizim 5 senelik yaşlı bir laptop var.
Laptop 1 sene önce masadan aşağı düştü.
O günden beri oyunlarda ciddi biçimde fps kaybı alıyorum.
Hatta laptobu alttan tutup yukarı doğru büktüğümde oyunda birden+20 ya da 30 fps oluyor.(Yani fps artıyor)
Biraz daha büküncede kendini kapatıyor laptop.
Birde kulaklık taktığımda bazen birinden ses gelmiyor laptoba vurunca düzeliyor.
Son olarak wifi anteni o günden beri çok az çekiyor.(HEMDE ÇOK)
Bu nasıl bir arıza anlamış değilim.
Sizce hangi donanımlar zarar görmüş olabilir ?
Daha önce böyle arıza gördünüzmü ?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Öncelikle selamlar.
Bizim 5 senelik yaşlı bir laptop var.
Laptop 1 sene önce masadan aşağı düştü.
O günden beri oyunlarda ciddi biçimde fps kaybı alıyorum.
Hatta laptobu alttan tutup yukarı doğru büktüğümde oyunda birden+20 ya da 30 fps oluyor.(Yani fps artıyor)
Biraz daha büküncede kendini kapatıyor laptop.
Birde kulaklık taktığımda bazen birinden ses gelmiyor laptoba vurunca düzeliyor.
Son olarak wifi anteni o günden beri çok az çekiyor.(HEMDE ÇOK)
Bu nasıl bir arıza anlamış değilim.
Sizce hangi donanımlar zarar görmüş olabilir ?
Daha önce böyle arıza gördünüzmü ?
Anakartınız ölmüş ama en azından çalışıyor. Anakart değişmesi lazım ve Wİ-Fİ kartınında. Özellikleri iyi değilse yeni bir bilgisayar alın.

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Anakartınız ölmüş ama en azından çalışıyor. Anakart değişmesi lazım ve Wİ-Fİ kartınında. Özellikleri iyi değilse yeni bir bilgisayar alın.
Öncelikle yorumun için tesekürler.
Bu laptob zaten babamın.
Babamda işyerinde kullanıyor.
Eskiden oyun oynuyodum
Tamiri olurmu diye söyledim

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Model:Lenovo g580
Özellikleri;
4gb ram
Nvidia geforce 710m
İntel i5 (modelini bilmiyorum)
512 gb hdd
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özellikleri iyi değilse tamir ettirmeyin yeni bir laptop alın değmez de o yüzden.
Tamam sağolun
seneye alıcam zaten bitane kendime :)

Reaksiyon puanı
390
FPS değişikliğinin sebebi, düşme sonucu soğutucu bloğun ya da fanın yerine tam oturamamasından kaynaklı olabilir. Ayrıca yine düşmesinden kaynaklı HDD ile RAM'in kendisinde ya da oturdukları yuvada bir sorun oluşmuş olabilir. Eğer bilginiz varsa, bilgisayarın içini açıp parçalarını inceleyin ve termal macun değişimi yapın. Ancak yapamazsanız güvenilir bir bilgisayar tamircisine götürün. Eğer yüksek bir fiyat çıkarsa bunun yerine iyi bir bilgisayar alırsınız.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
notebook un anakartında sıkıntı olduğunu düşünüyorum ben onu bir bilgisayarcıya tamire götürsen bile notebooklar için anakart tamiri pek mümkün değil yapılsa dahil eski verimini alamazsın benim tavsiyem hiç tamir işine girmeden götürdüğü yere kadar götürsün ondan sonra yeni bir makineye geçmen olur boşuna tamir için para harcamana gerek yok.

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
FPS değişikliğinin sebebi, düşme sonucu soğutucu bloğun ya da fanın yerine tam oturamamasından kaynaklı olabilir. Ayrıca yine düşmesinden kaynaklı HDD ile RAM'in kendisinde ya da oturdukları yuvada bir sorun oluşmuş olabilir. Eğer bilginiz varsa, bilgisayarın içini açıp parçalarını inceleyin ve termal macun değişimi yapın. Ancak yapamazsanız güvenilir bir bilgisayar tamircisine götürün. Eğer yüksek bir fiyat çıkarsa bunun yerine iyi bir bilgisayar alırsınız.
Büyük ihtimalle yuvasından çıktılar.
İnternette tamir videosu bulunurmu?