Beşiktaş'ta başkanlık seçimi ne zaman, kimler aday? - 2016

mazruf

Guru
Onursal Üye
Beşiktaş Kulübü yaptığı duyuru ile seçimli olağan genel kurul tarihini açıkladı.Yapılan açıklamaya göre seçimli genel kurul 8 Mayıs Pazar günü Akatlar Spor Salonu'nda çoğunluk sağlanamaz ise 15 Mayıs Pazar günü yine aynı salonda yapılacak.

Seçimli genel kuruldan bir gün önce de 2015 yılı olağan idari ve mali kongresi gerçekleştirilecek.

Fikret Orman yeniden aday olacak mı?

Fikret Orman'ın yeniden aday olacağı seçimlerde kesin olmamakla beraber Yalçın Karadeniz ve Serdar Adalı'nın da isimleri geçiyor.Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'na Çağrı İlanı

Derneğimizin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Tüzüğümüzün 18. maddesinin A fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca, aşağıdaki gündemi görüşmek üzere 08 Mayıs 2016 Pazar günü saat 10:00’da Akatlar Mah. Yıldırım Oğuz Göker Cad. Gelincik Sok. No:2 Beşiktaş/İstanbul adresinde bulunan Beşiktaş JK Akatlar Spor Kompleksi’nde yapılacaktır.

08 Mayıs 2016 Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde; ikinci ve son toplantı, çoğunluğa bakılmaksızın 15 Mayıs 2016 Pazar günü saat 10:00’da aynı gündemle aynı yerde yapılacaktır.

Toplantı gündemi aşağıda sunulmuştur.

Sayın Üyelerimizin toplantıya katılmalarını dileriz.

Saygılarımızla,

BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Gündem:

1- Açılış,
2- Toplantı Başkanlık Divanı Seçimi,
3- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı,
4- Başkan Adayları’nın programlarını takdimi,
5- Başkan ve Yönetim Kurulu ile diğer Kulüp Organlarının seçimi,
6- Kapanış.

Not:

1. Sicil No’su 30242 ‘ye kadar olan (30242 dahil) ve yıllık aidatlarını 31 Aralık 2015 günü çalışma saati bitimine kadar kulübün veznesine veya banka hesaplarına yatırmış üyelerimiz Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na katılabileceklerdir.

2. Sayın Üyelerimizin kimlikleri ile Kulüp üye kartlarını yanlarında bulundurmalarını ve girişte yetkililere göstermelerini rica ederiz.

Beşiktaş JK
 
Son düzenleme:

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Fikret kesinlikle aday.

rüzgar sağnak denilen cıvık da aday olacağını açıklamıştı ama yanına kimseyi bulamaz gibi geliyor bana.

Serdal Adalı'nın aday olmasını çok isterim. Hatta kazanmasını da ama Fikret Orman varken şu an biraz zor. Hele ki takımın şampiyonluğu kesinleşirse çok daha zor olacaktır.
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
15 Mayıs'ta yapılacak olan başkanlık seçimi için Rüzgar Sağnak adaylığını resmî olarak açıkladı.Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Rüzgar Sağnak, Tüzük gereği "250 kongre üyesinin imzası" şartını yerine getirdi.

Beşiktaş’ın efsane futbolcularından ve eski yöneticilerinden ‘Keşi’ lakaplı Faruk Sağnak’ın oğlu olan Rüzgar Vahit Sağnak 13 Kasım 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi ve Bedford High School Ohio-ABD’de, yüksek eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Takip eden yıllarda çok uluslu şirketlerde yöneticilik yapan Sağnak, yurt içi ve yurt dışı görevlerde bulundu. Halen kurmuş olduğu İMPA Enerji’de yöneticilik yapan Sağnak, evli ve bir erkek, bir de kız çocuğuna sahip. Sağnak’ın bir de ‘Ergen Siyaseti’ adını verdiği bir kitabı bulunmakta.
 
Son düzenleme:

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Asabiyi bırak, bildiğin cıvık. Gevşek gevşek konuşuyor. Zaten bu adamı kimse sallamıyor orada merak etme. Serdal Adalı da girerse bu Rüzgar denen adam 3-5 oy alır oturur aşağı.
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
"Rüzgar Sağnak'ın dilekçesi noter tasdikli değil"

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, açıklamasında 15 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimli genel kurulda başkanlığa aday olmak isteyen Rüzgar Sağnak'ın Divan Kurulu'na eksik müracaatta bulunduğunu belirtti.


Karadeniz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Başkan adaylığı için istenen seçme ve seçilme hakkına sahip 250 kongre üyesinin dilekçeli tavsiye onayını kapsayan 35. maddenin farklı yönlere çekilmeye çalışıldığını üzülerek görmekteyim. Tüzüğümüzde yer alan bir maddenin hukuksal anlamda geçerlilik kazanabilmesi adına tavsiye dilekçeleri için noter onayı ya da Divan Kurulu'na başvurarak ıslak imzalı dilekçelerle müracaat dışında başka bir denetim şekli yoktur. İmzaları kapsayan dilekçede belirtilen isimler üzerinden yaşanabilecek herhangi bir olası itiraz durumunun, kongrenin geçerliliğini tehlikeye atması söz konusu olabilir."

Kulüp tüzüğünün 35. maddesinde yer alan şartın bir inisiyatif değil, diğer spor kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu ve siyasi partilerin kongrelerinde uygulanan bir yöntem olduğunu vurgulayan Karadeniz, "Bulunduğum konum gereği, tüzüğümüz maddelerinin yerine getirilmesi aşamasında yasaları göz ardı etmem ve hukuksal bağlılığı olmayan belgeleri onaylamam söz konusu olamaz. Ayrıca bu uygulamanın yeni bir durum olmadığını, kulübümüzde yapılan bir önceki kongrede de aynı şekilde uygulandığını belirtmek isterim." şeklinde görüş belirtti.

Yalçın Karadeniz açıklamasında ayrıca şunları kaydetti:

"Tarafımıza evraklarıyla başvuran fakat bu konuda mağdur edildiğini söyleyen adayın, sunduğu dilekçenin noterden tasdikli olduğu iddia edilmesine rağmen, tasdikli olmadığı görülmüştür. Notere resmi yazı ile listenin onaylı olup olmadığı sorulmuş, gelen cevapta 'ıslak imzalı ve onaylı olmadığı' belirtilmiştir. Söz konusu noter, müracaatın geçerli olup olmamasıyla ilgili kararın ise Türkiye Noterler Birliği tarafından verileceğini belirmiştir. Bu gelişme üzerine, tarafımızca eksik müracaat olarak alınan adaylık belgelerinin tamamlanması için 3 gün süre tanınmıştır. Konu, Divan Kurulu ya da şahsımla alakalı bir durum değildir."

Seçimde başkanlığa aday olmak isteyen Rüzgar Sağnak, seçime girmesi için gereken 250 kongre üyesinin imzasını internetten e-imza şeklinde toplamış ancak Divan Kurulu Başkanlığı bu yöntemin tüzüğe uygun olmadığını belirterek Sağnak'a 3 gün ek süre tanımıştı. AA
 

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Rüzgar Sağnak kadar gereksiz bir adam yok şu kulüpte yaa.. Bunun kongre üyeliğini falan iptal etseler keşke. Adam Semih Öztürk 2 yemin ediyorum.
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Seçime Tek Aday Olarak Katılan Fikret Orman'ın Yönetim Kurulu Listesi Belli Oldu

Pazar günü BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'na tek aday olarak katılacak olan Başkanımız Fikret Orman, yönetim kurulu listesini Divan Başkanlık Kurulumuza teslim etti. Liste şu şekildedir:

Başkan
Fikret Orman
1967 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Işık Lisesi’nde, Yüksek Öğrenimi’ni Yıldız Üniversitesi’nde ve ABD Florida Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Sanayi, Turizm ve İnşaat sektörlerinde Yönetim Kurlu Başkanlıkları ve Üyelikleri bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

1- Ahmet Nur Çebi
1959’da Trabzon’da doğdu. Üniversite mezunudur. Sanayicidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

2- Umut Güner
1975 Malatya’da doğdu. İşadamıdır. Evli, 1 çocuk babasıdır.

3- Deniz Atalay
1961 yılında Denizli’de doğmuştur. Üniversite mezunudur. İşadamıdır. Evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

4- Metin Albayrak
1964 yılında doğdu. Üniversite mezunudur. İşadamıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

5- Ahmet Ürkmezgil
1954 yılında İstanbul’da doğdu. İşadamıdır. Matbaacılık alanında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Üniversite mezunudur.

6- Erdal Torunoğulları
1964 yılında Kars’ta doğdu. İşadamıdır. Üniversite mezunudur. İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

7-Emre Berk Hacıgüzeller
1966 yılında İstanbul’da doğdu. İktisat mezunudur. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evlidir.

8-Hüseyin Mican
1965 yılında İstanbul’da doğdu. İşadamıdır. Tekstil ve gıda sektöründe işletmeleri bulunmaktadır.

9- Ahmet Cihat Kumuşoğlu
1966 yılında doğdu. YMM’dir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

10- Hakan Kalkavan
1963 yılında doğdu. İşadamıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

1- Hakan Özköse
1967 yılında Artvin’de doğdu. İşadamıdır ve üniversite mezunudur.

2- Erdal Karacan
1954 yılında İstanbul’da doğdu. İşadamıdır. Evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

3- Şafak Mahmutyazıcıoğlu
1980 yılında Rize’de doğdu. Hukuk Fakültesi mezunudur. Serbest avukat olarak çalışmaktadır.

4- Candaş Tolga Işık
1978 yılında İstanbul’da doğdu. Yazılı ve görsel medya alanında çalışmaktadır.

5- Emre Kocadağ
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Gıda işletmeciliği yapmaktadır. Üniversite mezunudur.
 
Son düzenleme:
Üst