Beşiktaş'ı evlatları üzüyor

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Son olarak eski kaptanı Rıza Çalımbay’ın çalıştırdığı Kasımpaşa’ya kaybeden Beşiktaş, bu sezon eski futbolcularının hocalığını yaptığı takımlarla oynadığı 3 maçta 7 puan kaybetti.

upload_2016-4-6_11-19-2.png

Kasımpaşa’ya 2-1 yenilerek takipçisi F.Bahçe’nin 2 puan kaybettiği haftada ayağına gelen büyük fırsatı tepen Beşiktaş’ta suratlar asılırken ilginç bir istatistik göze çarpıyor.

Bu sezon eski futbolcusu ve hocası Rıza Çalımbay’ın çalıştırdığı Kasımpaşa’yı iki maçta da mağlup edemeyerek 5 puandan olan Siyah-Beyazlılar, bir başka efsane ismi Mehmet Özdilek’in başında bulunduğu G.Birliği ile de ligin ilk yarısında Ankara’da 1-1 berabere kalmıştı.

Bu sonuçlarla zirve yolunda çok kritik 7 puan kaybeden Kara Kartal’da son 4 sezon göz önüne alındığında ise eski dostlarla ilgili tablo dikkat çekici. Beşiktaş, bir zamanlar kendi formasını terleten yıldızların yönettiği takımlarla oynadığı maçlarda söz konusu dönemde tam 28 puan kaybetti. 2012-13’te 5 puan yitiren Siyah-Beyazlılar, 2013-14’te ise 12 puandan olarak bu alanda zirve yaptı! Kartal eski yıldızlarına karşı geçtiğimiz sezon ise 4 puan kaybetti.

EN ÇOK PUANI ÇALIMBAY TOPLADI

Beşiktaş maçı öncesi hakkında çirkin iddialar ortaya atılan Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 2-1’lik galibiyet sonrası bu konuyla ilgili konuşmuş ve “Ben Beşiktaşlıyım, yıllarca da kaptanlığını yaptım. Ama ben nerede çalışırsam çalışayım, iyisini yapmaya çalışırım. Biz Beşiktaş’ta bunu öğrendik” ifadeleriyle iş ahlakı dersi vermişti. Rakamlar da Çalımbay’ın bu profesyonel bakış açısını doğrular nitelikte...

Son 4 sezona bakıldığında tecrübeli hoca, bir zamanlar kaptanlığını yaptığı Siyah-Beyazlılar karşısına Sivas, Çaykur Rize ve Kasımpaşa’nın başında çıkarken bu maçlarda hanesine 8 puan yazdırarak en çok puan toplayan isim oldu. Çalımbay’ı 6 puanla Mehmet Özdilek izlerken Samet Aybaba 4 puan aldı.

Habertürk