Beşiktaş'a sürpriz başkan adayı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Beşiktaş'ta şaşırtan aday!

Beşiktaş'ta eski yöneticilerden Murat Aksu'nun ardından sürpriz bir isim de başkanlığa aday oldu. Kayserili işadamı Vedat Ali Özışık başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Ancak Özışık'ın konuyla ilgili olarak Ligtv.com.tr'ye konuşurken Beşiktaş'a sadece 1 yıldır üye olduğunu açıklaması da kafalarda soru işareti oluşmasına yol açtı. Çünkü Beşiktaş tüzüğüne göre birinin başkan adayı olabilmesi için en az 5 yıllık üye olması ve bu sürede aidatlarını yatırmış olması lazım.

Başkan adaylığı konusunda Ligtv.com.tr'ye konuşan Vedat Ali Özışık ekibini ve projlerini hazırlamaya başladığını belirtti. Borçtan çekinmediğini ve bunun altından kalkabilecek güçte olduğunu ifade eden Özışık'ın, "Beşiktaş Kulübü'ne kaç yıldır üyesiniz?" şeklindeki sorumuza "1 yıldır" diye cevap vermesi de dikkat çekti. Özışık başkan olabilmesi için en az 5 yıllık üyelik şartını hatırlatmamız üzerine "Ben bunu araştırayım" diye yanıt verdi. Beşiktaş tüzüğüne göre üyelikte 2 tam yılı dolduranlar oy kullanma ve yönetici olma, 5 yılı dolduranlar da bşkan olma hakkına sahip olabiliyor.

Vedat Ali Özışık, bundan önce Kayserispor'da yöneticilik, Erciyesspor'a da sponsorluk yaptığını; sporla içiçe bir isim olduğunu belirtti.

KAYNAK

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Celal Kolot, “Ocak’ta yapılacak seçimde Yıldırım Demirören ile birlikte seçimlere girmezssem başkanlığa adayım” dedi.

Radyospor’da Aydın Cingöz ile Haber Aktif programına katılan Kolot, “Yıldırım Demirören bana yöneticilik teklifinde bulundu. Futbol şubesini vereceğini söyledi. Bu görevi kabul etmem için tam yetki verilmesi gerekir. Bayramdan sonra oturup konuşacağız. Eskisi gibi olursa görevi kabul etmem” dedi.

ADAYLIĞIM DEVAM EDİYOR

Kolot, daha önce başkan adaylığını açıkladığı hatırlatılınca, “1.5 yıl önce açıkladım. Sözümün arkasındayım. Eğer Yıldırım Demirören ile seçimlere girmezsem seçimlere başkan adayı olarak gireceğim. Beşiktaş’a hizmet etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

AKSU’NUN TAVRI YANLIŞ

Celal Kolot, kendisi gibi eski yönetici Murat Aksu’nun muhtemel başkan adaylığı hakkındaysa, “Seçimlere 4-5 ay kala birilerinin çıkıp adaylığını açıklamasını doğru bulmuyorum. Yıllarca sessiz sedasız dışarda durup, yanlışları ya da doğruları hiç dile getirmeden seçimlere başkan adayı olarak girmek doğru değil. Demek ki tek düşünce Beşiktaş’a başkan olmak” dedi.

8 MİLYONA DAHA İYİSİ ALINIRDI

Kolot, Tabata’nın Beşiktaş’a transferi hakkındaysa şöyle konuştu, “Tabata artık Beşiktaş’ın futbolcusu. Ben olsaydım bu transfere izin vermezdim. Bu kadar büyük paralara daha iyi oyuncular alınırdı.”

KAYNAK

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Hayırlı olsun, bu seferki başkanlık yarışı güzel olacak.

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Şeker de yediği yetmiyo herhalde azıcıkta beşiktaşta yiyecek:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Yıldırım Demirören'i sevmeyenler çok ama sanki bu adaylar kazanamayacak gibi Demirören'in karşısında.

Celal Kolot belki.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Demirören sağlam durumda, kulübün birton borcu var Demirören'e

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
valla vedat ali kayseri şekerin müdürü parayla çok şey yapar bu adam : korkulurr