Beşiktaş üç maçın stadyumunu açıkladı!

mazruf

Guru
Onursal Üye
Kasımpaşa, Akhisar ve Tottenham maçları hangi stadyumda oynanacak?Beşiktaş, Süper Lig'de Kasımpaşa ve Akhisar Belediyespor maçlarını Başakşehir Stadı'nda, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Tottenham karşılaşmasını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağını açıkladı.

Beşiktaş'ta bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından yönetici Metin Albayrak açıklamalarda bulundu.

Albayrak, siyah-beyazlı takımın Süper Lig'de Kasımpaşa ve Akhisar Belediyespor maçlarını Başakşehir Stadı'nda, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Tottenham karşılaşmasını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağını açıkladı.

Beşiktaş, 19 Mayıs Stadı'nı istiyor

Beşiktaş Kulübü, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile görüştü ve iç saha maçlarını 19 Mayıs Stadı'nda oynamak için izin istedi.

Bunun üzerine İlhan Cavcav da önce TFF'den onay alınmasını istedi. Onay alınırsa 19 Mayıs Stadı'nı seve seve vereceklerini söyleyen Cavcav, stadı Beşiktaş'a vermek için şartlarının önce Gençlerbirliği'nin ardından da Beşiktaş'ın oynaması olduğunu iletti. Bunun gerekçesi olarak Beşiktaş'ın seyircisinin çok daha fazla olduğunu ifade eden Cavcav, "Beşiktaş maçlarından sonra stadın bakımı 1.5 gün alır. O yüzden önce Gençlerbirliği olsun istiyoruz. Maçların çakışmaması, ilk yarı fikstüründe değişiklik yapılması için Beşiktaş konuyu TFF'ye taşıyacak. " şeklinde konuştu.

KAYNAK
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Kasımpaşa ille de İstanbul olsun diyormuş. :)Kasımpaşa Kulübü İcra Kurulu Üyesi Mustafa Topal, "Beşiktaş - Kasımpaşa maçını kendi stadımızda da olmak üzere İstanbul'da oynamak istediğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz" açıklamasını yaptı

Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında oynanacak olan Beşiktaş - Kasımpaşa maçını Ankara'da oynama teklifini, Kasımpaşalı yöneticilerin reddettiği hakkında açıklamalarda bulunan Beşiktaş yöneticisi Metin Albayrak'a, Kasımpaşa Kulübü İcra Kurulu Üyesi Mustafa Topal'dan yanıt geldi.

Topal, kulüp adına yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Bugün Beşiktaş Kulübü adına Sayın Deniz Atalay bizi aradı ve maçımızı Ankara'da oynamayı teklif etti. Biz de yönetim olarak kendilerine müsabakayı İstanbul'da oynamak istediğimizi hatta dilerlerse Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nın kapılarını kendilerine açabileceğimizi belirttik. Akşam saatlerinde Beşiktaş Kulübü adına Sayın Metin Albayrak'ın, yönetimimizin son derece yanlış bir tavır içerisinde Ankara'da maçı oynamak istemediğini belirten açıklamalarını okuduk. Biz dilerlerse kendi stadımızda da olmak üzere İstanbul'da bu maçı oynamak istediğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz."

"BEŞİKTAŞ'IN STAT BULAMAMASI ÜZÜNTÜ VERİCİDİR"
"Esasen yeni stadyum yapımı devam eden ülkemizin güzide kulübü Beşiktaş'ın bu süreç içerisinde maçlarını oynayacağı sabit bir stadı bir türlü bulamamış olması Türk futbolu adına hem üzüntü vericidir hem de bizce Türk futbolunun ayıbıdır. Umuyoruz ki yeni stadyumları bir an önce tamamlanır ve taraftarlarıyla tam anlamıyla buluşabilecekleri yeni mekanlarına kavuşurlar."

METİN ALBAYRAK NE DEMİŞTİ?
Beşiktaş yöneticisi Metin Albayrak, "TFF talimatnamesine göre, oynayacağınız rakipten onay almanız neticesinde buna izin veriyorlar. Bu çerçevede biz Kasımpaşa Kulübü ile irtibata geçtik. Onlar kabul etmediler. Kasımpaşalı yöneticilerin Beşiktaş'a karşı bu tavrı hiç hoş değil" ifadelerini kullanmıştı. Öte yandan Albayrak, Kasımpaşa ve Akhisar Belediye maçlarının Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanması için anlaşma imzalandığını belirtmişti. KAYNAK
 
Üst