Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne veda etti | Dinamo Kiev 6-0 Beşiktaş - Maçın Özeti

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki son maçında Dinamo Kiev'e konuk olan temsilcimiz Beşiktaş sahadan 6-0 mağlup ayrıldı. Grupta 7 puanla 3. sıraya yerleşen temsilcimiz yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek.

MAÇIN ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

1_1.jpg

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'de Fenerbahçe ile yapılan derbi karşılaşmasının ilk 11'inde 3 değişiklik yaparak takımını Dinamo Kiev karşısına çıkarttı.

Olcay bu sezon ilk kez ilk 11'de
Güneş, Fenerbahçe maçında forvet oynattığı Cenk Tosun'a yedekler arasında yer verirken, bu oyuncunun yerine hücumda Vincent Aboubakar'ı görevlendirdi. Fenerbahçe'ye karşı ilk 11'de görev alan Gökhan Gönül, Dinamo Kiev karşısında yedek soyunurken, bu oyuncunun yerine sağ bekte Andreas Beck şans buldu.

Dinamo Kiev karşısında ilk 11'de sahaya çıkan OIcay Şahan görev bu sezon ilk kez Devler Ligi'nde 11'de başlamış oldu.

Kiev karşısında Fabricio, Beck, Marcelo, Tosic, Adriano, Hutchinson, Tolgay Arslan, Quaresma, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan, Aboubakar 11'i ile başlayan Beşiktaş'ın yedeklerinde ise Tolga Zengin, Necip Uysal, Kerim Frei, Cenk Tosun, Atınç Nukan, Gökhan Gönül ve Gökhan İnler yer aldı.

Beşiktaş karşılaşmanın 5. dakikasında ilk tehlikeli atağını gerçekleştirdi. Olcay Şahan'ın pasında hızlı gelişen Beşiktaş atağında sağ kanatta topu önüne alan Ricardo Quaresma, pasını Vincent Aboubakar'a atmak istedi ancak savunmadan dönen top tekrar Quaresma'ya geldi. Quaresma, ceza alanı dışı sağ tarafından bu sefer ortasını arka direğe doğru yaptı fakat top kaleci Artur Rudko'da kaldı.

Karşılaşmanın 9. dakikasında Dinamo Kiev, temsilcimiz Beşiktaş karşısında 1-0 öne geçti. Ceza sahasının içine giren Yarmolenko kale çizgisinin önüne gönderdiği topta Artem Biesiedin topu ağlarla buluşturdu.

Mücadelenin 19. dakikasında Quaresma, Adriano ile girdiği verkaçtan sonra sol kanatta topu tekrar önüne aldı ve köşe gönderine yakın bir noktadan arka direğe doğru ortasını yaptı fakat Domagoj Vida topu uzaklaştıran isim oldu. Bu ataktan 2 dakika sonra sol kanattan Quaresma bir kez daha ortasını ceza alanına doğru gönderdi ancak ceza sahasının içindeki Tolgay Arslan ve Olcay Şahan bu ortaya dokunamadı ve top doğrudan auta çıktı.

Aboubakar karşılaşmanın 26. dakikada Olcay Şahan'ın pasında ceza sahasının içinde topla buluştu ancak vuruşunda top kale direğinin yanından auta çıktı.

Hakemden skandal karar!
Karşılaşmanın 30. dakikasında temsilcimiz 10 kişi kaldı. Derlis Gonzalez ile Beck arasındaki mücadelede Kiev'li futbolcunun faul yapmasına karşın maçın hakemi Craig Thomson pozisyonda penaltı kararı verdi ve de son adam olduğu gerekçesiyle Beck'i kırmızı kartla cezalandırdı. Penaltı vuruşunda topun başına geçen Yarmolenko skoru 2-0 yaptı.

Bu golden sonra savunmadaki hatayı değerlendiren Buyalskyi Kiev adına farkı 3'e çıkaran golü kaydetti. İlk yarının uzatma dakikalarında Derlis Gonzalez skoru 4-0 yaptı ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

Mücadelenin 56. dakikasında Aboubakar ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı ve temsilcimiz sahada 9 kişi kaldı.. Kiev 60. dakikada Sydorchuk ile durumu 5-0 yaptı. 76. dakikada Moraes durumu 6-0'a getirdi ve karşılaşma bu skorla sona erdi. LİG TV

DINAMO KIEV - BEŞİKTAŞ

STAT: Kiev Olimpiyat
HAKEM: Craig Thompson
SAAT: 22.45

DINAMO KIEV: Rudko, Morozyul, Khacheridi, Vida, Antunes, Garmash, Rybalka, Makarenko, Yarmolenko, Sydorchuk, Moraes
TEKNİK DİREKTÖR: Sergey Rebrov

BEŞİKTAŞ: Fabri, Beck, Marcelo, Tosic, Adriano, Atiba, Tolgay, Oğuzhan, Quaresma, Olcay, Aboubakar
TEKNİK DİREKTÖR: Şenol Güneş

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
23886272f84e87c2efc5948b782d875d.jpg

Irkçılık değil de ne şimdi bu? Avrupada başarılar kara kartalım!

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Alıştık bunlara #Uefamafia gayet doğru bir hashtag

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Ne olduysa İstanbul'da oldu. Kendi evinde 3 maçta 3 beraberlik alırsan son maçta böyle olur. Belçika- İtalya-Türkiye üçlüsünde para baronları ve UEFA, seçimini yaptı. Terörist hakemiyle Beşiktaş'ın ipini çekti.

Sağlık olsun ne diyelim. Umarım en kısa sürede toparlanır takım.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Federasyonun bu hakem terörlerinden sonra gerekenleri yapması gerek ama süs bitkisi gibi bir b.ka yaramıyorlarki .

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Dinamonun yeneceğini biliyordum ama 6 - 0 şok etkisi !

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
CzBr8thXgAMX4WL.jpg

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Allah belanızı versin sizin gibi UEFA'nın da Türk düşmanı hakemlerin deee....

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Türk takımlarına karşı olan bu tutum hiç değişmedi muhtemelen hiçte değişmeyecek !!!

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Bir Galatasaray lı olarak Verilen ilk penaltı kararından ve sonrasındaki kırmızı karttan beşiktaşın yenileceğini anladım.Çünkü hakem tarafını çoktan belli etmişti.Tıpkı Fener - Braga maçında olduğu gibi.Penaltı verirsin anlarımda kırmızı kart neyin nesi.

Biz aslında bu tip hakem katliamlarına alıştık.Yakın tarihten örnek vermek gerekirse eğer Real Madrid ile çeyrek final ilk maçını örnek gösteririm.Real Madridle oynuyorsunuz, çeyrek final maçı, deplasmandasınız.Hakemin vereceği bir yanlış faul kararı bile maçın kaderini değiştirir.Biz fazla dilledirmedik ama bariz penaltımız verilemediği gibi olmayan faul den yediğimiz gol derken net 2 golümüzü hakemin tayin ettiğini gördüğümüzde içimizde yine bir burukluk olmuştu.Bu maçtada öyle.

Şahsen ben Beşiktaşın da Fenerinde Avrupada devam etmesinden yanayım.En azından ligde yorgun düşerlerse bizim avantajımıza.Çünkü kendi takımım top oynamadığı için bu tip şeylere ihtiyaç duyuyorum.

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Tff,ivan bebek olayında Fenerbahçe'nin hakkını arasaydı bugün beşiktaşa bunlar yapılamazdı. Sırf Türkiye nin puanı yükselmesin diye yapıldı bu. Geçmiş olsun.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hakemi filan boş verin. Beşiktaş'ın kendi oyun sisteminde acilen çözmesi gereken sorunları var.
Haftalardır bu durumun herkes farkında, ama beraberliğe geri dönüşlerin vermiş olduğu gazla görmezden gelindi.
Böyle fıstık gibi bir gruptan çıkamamak net başarısızlıktır. Hakem bir maçta hata yapmış olsun, ya diğer maçlar ?

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Şuan o hakeme öyle bir küfür edesim var ki kendimi şuan çok zor tutuyorum. Sabah okuldakiler gelmiş, dalga geçiyor. Bende dedim orada yenilen Türk takımı sn nasıl Türksün diye o da yok benim Türklüğüme laf edemezsin, kimsin dedi bende sinirlendim o da sinirlendi az kala kavga edecektik.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Galatasaraylı olarak ülkemiz adına üzüldüm.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
başında belliydi braga maçı gibi olacağı...
o penaltı diye verilen şey insanlık suçu.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Beşiktaşlı lara boş verin diyorum takmayın diyorum böyle mikropları Kimbilir belkide Fetö cüdür bellimi olur ?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Hakem bu işten kaç para aldı acaba? Cebini iyi doldurmuştur futbol baronları.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
ikinci liverpool vakası mı olucaktı dicektimde olmadı...

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Karşıda real felan olsa neysede bu takımdan 6 yemek kötü oldu diğer maçların hepsi çöp kovasına gitti resmen UEFA kına yaksın artık.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Devre arasına kadar ben de destekledim Beşiktaşı da sonra değişti işler :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Devre arasına kadar ben de destekledim Beşiktaşı da sonra değişti işler :D

Ivan Bebek'i görmüş biri olarak aşırı keyiflenmişsin. Ukraynalılar tribünde bayrak yakarken de kahkaha attın mı peki?

GP2vVb.jpg

Şunu gördük ki bazıları Ukraynalılardan bile fazla sevindi bu skora. Umarım bir takımımız daha Avrupa'da hakem faciası yaşamaz.

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Beiiktaş'lı değilim ancak Beşiktaş'a çok büyük haksızlık yapıldı. En az 3 gol şerefsiz hakem yüzünden yenildi. Ha hakem olmasa Beşiktaş yenilmeyecek miydi? Gene yenilecekti ancak 6-0 gibi uçuk bir farkla değil.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Rus jetini düşürdükten sonra aramız iyiydi Ukrayna ile karşılıklı ordu videoları felan sonradan yine yakınlaşınca uyuz oldular ondan bu kadar abartılı saldırı oldu bence.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Rus jetini düşürdükten sonra aramız iyiydi Ukrayna ile karşılıklı ordu videoları felan sonradan yine yakınlaşınca uyuz oldular ondan bu kadar abartılı saldırı oldu bence.

Hakem iskoç. Artık nasıl bir kuyruk acısı bırakmışsak zamanında.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ivan Bebek'i görmüş biri olarak aşırı keyiflenmişsin. Ukraynalılar tribünde bayrak yakarken de kahkaha attın mı peki?

GP2vVb.jpg

Şunu gördük ki bazıları Ukraynalılardan bile fazla sevindi bu skora. Umarım bir takımımız daha Avrupa'da hakem faciası yaşamaz.

No To Racism diye her yerde reklam veren UEFA böyle hakemleri nasıl görevlendiriyor anlayamıyorum.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Feyenoord'a bugün yürekten başarılar diliyorum. Fenere de 3-4 tane atıp gruptan çıkacaklar umarım.