Beşiktaş 2-2 KDÇ Karabükspor | Spor Toto Süper Lig 20. Hafta | 2012/2013

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Kartal intihar etti

Beşiktaş, 2013'teki 3. maçında da gülemedi. Siyah beyazlılar, 2-0 öne geçtiği maçta Karabük ile 2-2 berabere kaldı.

TT Arena'da Galatasaray'a 2-1 yenilerek liderlik şansını yitiren Beşiktaş, sahasında büyüklerin korkulu rüyası Karabükspor'u konuk etti. Siyah beyazlıların tek hedefi alacağı galibiyetle zirve yarışına kaldığı yerden devam etmekti. Galatasary, Fenerbahçe ve Trabzon'u deplasmanda 3-1 yenen karabük ise aynı tarifeyi Beşiktaş'a da uygulamak için sahadaydı.

Samet Aybaba, zorlu mücadelede cezalı oyuncular nedeniyle zorunlu revizyona gitti. Geçen hafta gördükleri sarı kartlarla cezalı duruma düşen Tomas Sivok, Roberto Hilbert ve Veli Kavlak, Kardemir Karabükspor karşısında takımlarını yalnız bıraktılar. Aybaba, Sivok'un yokluğunda savunmanın göbeğinde İbrahim Toraman'ın yanında Ersan Adem Gülüm'e görev verdi. Hilbert'in yokluğunda Mehmet Akgün savunmanın sağında oynarken, Veli Kavlak'ın yerine de Oğuzhan Özyakup forma giydi. Takımın yıldızı Almeida da 1 haftalık aradan sonra tekrar ilk 11'deydi.

Kardemir Karabükspor'da ise Afrika Kupası maçlarını tamamlayarak dönen Lualua ile Mabiala kadroda yer aldılar. Önemli maçlardaki performansıyla dikkat çeken Lualua yedek soyunurken, Mabiala ilk 11'de görev aldı.

Maça Beşiktaş, kontralarda etkili olan rakibini de kontrol ederek başladı. Önemli pozisyon vermeyen, özellikle Ersan ve İ. Toraman'ın başarılı oyunuyla kalesinde pozisyon yaşamadı. 16. dakikada yine bir duran toptan Beşiktaş golü geldi. Yine Fernandes nefis kesiti, ön direkte İbrahim Toraman tamamladı: 1-0.. Ancak bu pozisyondan hemen önce Almeida sakatlandı ve yerini Sinan'a bıraktı.

İlk yarının kalan bölümünde de oyunun kontrolünü bırakmayan Beşiktaş önemli bir tehlike yaşamadan devre arasına önmde girmeyi başardı.

İkinci yarının 15 dakikası ise oldukça hareketli geçti. Önce Sinan iki kez karşı karşıya kaldığı poziyonda golü bulamadı. Ardından artık bir İnönü klasiği haline gelen Olcay Şahan golü geldi. 58. dakikada Oğuzhan'ın pasında başarılı futbolcu şık bir vuruşla farklı ikiye çıkardı.

Bu pozisyonun ardından ilk yarıdan sarı kartı olan erdem kırmızı kartla oyun dışında kaldı. 63. dakikada ise konuk takımın ilk golü geldi. Birol'un ters kanada çevirdiği topta Mehmet Akgün'ün hatasında Ahmet İlhan şık bir plaseyle farkı bire indirdi.

69'da ise Ersan'ın büyük hatasında Karabük'ün 2. golü geldi. Rakibinden topu kapan Lua Lua skora dengeyi getirdi.

Beşiktaş, kalan bölümde aradığı golü bulamayınca mücadele 2-2 sona erdi. 2013'teki 3. maçından da galibiyet çıkaramayan Beşiktaş, haftayı 32 puanda tamamladı. Karabükspor ise 28 puana yükseldi.

BEŞİKTAŞ
2-2 KDÇ KARABÜKSPOR

STAT: İnönü

HAKEM: Yunus Yıldırım

BEŞİKTAŞ: McGregor, Mehmet Akgün, İbrahim, Ersan, Gökhan, Necip, Oğuzhan, Fernandes (Dk. 73 Dentinho) , Olcay, Holosko, Almeida (Dk. 17 Sinan)

TEKNİK DİREKTÖR: Samet Aybaba

KDÇ KARABÜKSPOR: Bora (Dk. 35 Tomic), Erdem, Mabiala, Deumi, Seric, Yiğit, Birol, Juju, Ahmet İlhan, Hakan (Dk. 46 Lua Lua), İlhan Parlak

TEKNİK DİREKTÖR: Mesut Bakkal

SARI KART: Dk. 4 Erdem, dk. 62 Seric, Dk. 70 İ. Toraman

KIRMIZI KART: Dk. 60 Erdem

GOLLER: Dk. 16 İ.Toraman, Dk. 58 Olcay, Dk. 63 Ahmet İlhan, Dk. 69 Lua Lua

Lig TV

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
tebrikler karabük merak ediyorum samet aybaba değişiklikleri hakkında nediyecek sahada olmayan sinan'ı çıkartmayıp fernandes çıkartmak nasıl bir mantıktır? :S

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
beşiktaşın golü yendi top çıkmadı ama çıktı dediler yazık oldu emeklere

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Vallahi ne diyeyim, ne söyleyeyim, bilemedim ben.

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Çok enteresan bir maç oldu rakiplerin on kişi kalması hiç yaramıyor beşiktaş'a dünyaları kaçırdı son bir pozisyon vardı topun çizgiyi geçip geçmemesi aslında net olarak tamamı çizgiyi geçmemiş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samet bu işi bilmiyooor .yönetim sameti istifaya davet etmeli

saltooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evindesin 2:0 ve 10 kişi 30dk kalmis nasıl iş samet hoca

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
4 büyükler karşısında oynadığı futbolla gönülleri fetheden Karabükspor'uma başarılarının devamını dilerim.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Beşiktaş'ta sağ arka adalesinde yırtık tespit edilen Almedia 1,5 ay sahalardan uzak kalacak. (NTVSPOR)

Al bir de burdan yak.

WarriorEagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
2-0 Öne Geçip 10 Kişi Kalan Takıma Puan Kaybeden Takıma BEŞİKTAŞ Denir Hayatımızla Oynuyorsun Be BEŞİKTAŞIM Kanser Olduk Uğruna.
ne zaman şampiyonluk diye bağırsak
kursağımızda kalıyor.
söylesene bize hoca takım niye oynamıyor.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bu olmadı be karabük 3 tane atmalıydın gene :p

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Samet Hoca bugün batırdı, kabul ediyorum. Ama nerden bilecekti ki Ersan o hareketi yapacaktı. Ben orada olsam LuaLua'yı gördüm mü topu stadın dışına yollardım.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
LuaLua 3-4 maç ceza alır 'kafadan.'

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
futbol böyle işte :) güzel yanı da burası zaten...

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Çıktı gerekçesiyle verilmeyen gole baktım da o yan hakeme de orta hakeme de ekstra bir aparat lazım gözleri için.
Bu kadar kolay olmamalı bu işler.

sesu12

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Samet aybabadan birşey bekleiyorum