Beşiktaş 1 - 1 Trabzonspor | Süper Final Şampiyonluk Grubu 6. Hafta

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Trabzon'a ol'CAN' verdi!

olcan.jpg

UEFA Avrupa Ligi'ne katılma ve sezona erken başlama açısından iki ekip için de önemli olan maçta, istediğini alan taraf Trabzonspor oldu: Beşiktaş 1 Trabzonspor 1.

Süper Final Şampiyonluk Grubu'nu 3. tamamlayıp UEFA Avrupa Ligi'ne direk katılma mücadelesi veren iki ekibin mücadelesi 1-1 sona erdi. Bu skor konuk Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne direk katılmasını sağladı.

İki ekip de maça kontrollü başladı. Maçta ilk tehlikeli atağın 8'inci dakikada Mustafa Pektemek'ten gelmesi de bunun kanıtı oldu. Holosko'nun pasıyla cezasahasına sol çaprazdan giren Mustafa sert vurdu, kaleci Tolga topu çıkarmayı başardı.

13'üncü dakikada Burak Yılmaz'la Trabzonspor'un ilk tehlikeli atağı gerçekleşti. Ancak konuk ekip bu pozisyondan sonuç alamadı.

18'inci dakikada Halil Altıntop'un müthiş pasında Olcan cezasahası sol içinde kaleci Cenk'le karşı karşıya kaldı. Çaprazdan vuruşunda top üstten auta gitti.

26'ıncı dakikada ise Burak Yılmaz Beşiktaş cezasahası içerisbnde yerde kaldı. Konuk ekip oyuncuları penaltı beklerken hakem devam dedi.

İlk yarının 20'icni dakikasından itibaren iki ekibin de açık bir futbol sergilemesi oyundaki tempoyu arttırdı. İki ekip de rakip kalede tehlikeli ataklar gerçekleştirdi. 29'uncu dakikada ise ani gelişen Trabzonspor atağında Egemen son anda araya girerek, Burak'ın vurmasını engelledi ve mutlak bir pozisyonu engelledi. Güzel bir oyuna rağmen ilk yarının kalan dakikalarında iki ekip de rakip kalede tehlikeli olamadı. İlk yarının kritik pozisyonu uzatma dakikalarında yaşandı.

İlk yarının uzatma dakikalarında Burak Yılmaz, kırmızı kart gördü. Uzatma dakikalarında Trabzonspor'un kullandığı köşe vuruşunda Ernst'le mücadele eden Burak, ilk pozisyonda rakibiyle birlikte yerde kaldı. Daha sonra Ernst'in üzerine yürüyen Burak Yılmaz rakibini iterken, hakem Fırat Aydınus bordo-mavili oyuncuyu kırmızı kartla oyun dışına gönderdi ve devre golsüzç sona erdi.

İkicni yarıya Beşiktaş üstün başladı. Rakibinin de 10 kişi kalmasından istifa etmek isteyen siyah-beyazlılar oyunu rakip alana yıkmaya çalıştı.

52'inci dakikada Holosko sağ kanattan cezçasahasına ortaladı. Altıpas içerisine doğru gelen topa Mustafa Pektemek'ten önce son anda Zokora ayak koydu ve topu kornere göndererek mutlak bir gol pozisyonunu önledi.

55'inci dakikada Holosko cezasahasına sağdan girdi. Ortaya gönderdiği topu Tolga iki hamlede güçlükle kontrol ederek, Beşiktaş'ın bir başka tehlikeli atağı savuşturdu.

Beşiktaş'ın atakları sona ermedi. Siyah-beyazlı ekipte günün en başarılı isimlerinden Holosko, 70'de sahneye çıktı. Slovak oyuncu penaltı noktası yakınlarında topu önce kontrol etti, ardından sert vurdu, sol direğe çarpan top ağlarla buluştu ve Beşiktaş 1-0 öne geçti.

83'üncü dakikada ise Almeida zor olana yaptı. Quaresma'nın sağ kanattan getirip arka direğe al da at dercesine bıraktığı topu Almeida boş kale yerine üstten auta gönderdi ve takımını net bir golden etti.

Dakikalar 85'i gösterirken, cezasahası dışında yaklaşık 25 metrede Trabzonspor serbest vuruş kazandı. Topun başına gelen Olcan klas bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve maça eşitlik kazandırdı.
90'ıncı dakikada ise Simao cezayayı üzerindençok sert vurdu. Tolga son anda topu kornere göndererek mutlak bir gol pozisyonunu önledi.

90+5'te ise Colman Trabzonspor'u 9 kişi bıraktı. İkinci sarı kartı gören Colman, Burak'ın ardından kırmızı kart gören ikinci oyuncu oldu.

90+7'de Simao'nun cezasahası dışından sert vuruşunda sert vururken, top direği yalayarak auta gitti ve maç 1-1 sona erdi.

Bu beraberliğin ardından Trabzonspor, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nu 3. tamamladı. Maçı 9 kişi tamamlayan Trabzonspor, bu skorun ardından UEFA Avrupa Ligi'ne direk katılmaya hak kazandı.

Beşiktaş ise Süper Final Avrupa Grubu'ndan gelecek takımla play-off oynayacak.

BEŞİKTAŞ-TRABZONSPOR

STAT: Fiyapı İnönü
SAAT: 20.00
HAKEM: Fırat Aydınus

BEŞİKTAŞ: Cenk, Hilbert, İbrahim Toraman, Egemen, İsmail, Ernst (Dk 87 Edu), Aurelio, Holosko, Quaresma,(dk 90+4 Sivok) Mustafa Pektemek (Dk 64 Simao), Almeida

TEKNİK DİREKTÖR: Tayfur Havutçu

TRABZONSPOR: Tolga, Serkan, Giray, Glowacki, Celustka (Dk. 76 Cech), Zokora, Colman, Halil, Adrian( DK 50 Henrique), Olcan (Dk 88 Aykut), Burak

TEKNİK DİREKTÖR: Şenol Güneş

SARI KART: Dk. 44 İbrahim Toraman, Dk 50 Mehmet Aurelio, Dk 78 Serkan Balcı, Dk 80 Giray, Dk 82 Colman, Dk 90+3 Quaresma, Dk 90+4 Zokora

KIRMIZI KART: Dk. 45+1 Burak Yılmaz

GOL: Dk 70 Holosko, Dk 85 Olcan Adın

Kaynak

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yarında Galatasarayın istediği sonucu alması dileği ile..

Galatasaray ile Şampiyonlar liginde buluşmak üzere :D

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Almeida son dakikalarda kaçırılmayacak bir gol kaçırmış.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Her iki taraf içinde güzel maç oldu berabere bitmesini istemiştim :)

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Almeida ne zaman net gol kaçırsa dönüşü Beşiktaş a gol oluyo

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Beşiktaşın son 10 maçta kaçıncı mağlubiyeti oldu bu sayamadım ben.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Uefa'ya direk katılımı kaybetti, Yani yine kaybetti bana göre :) kadrosu güzel değerlendiremiyorlar. Bireysel futbolcu fazla.

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
benim gördğüm quaresma çok bireysel oynuyor , gerekli zamanlarda pas atmıyor.. bu da takımı demotive ediyor gibi geldi bana...

Reaksiyon puanı
0
Bu sene Ts çok maç oynadı.Genel anlamda 3.lük bence Ts için başarıdır.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
maçı izleyemedim. Yokmu özeti filan koyacak

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Boş kaleye atamazsanız kazanamazsınız tabi

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bu durumda tayfur'un kellesi gider gibime geliyor.
tayfur insan olarak iyi biri, belki iyi bir hoca... ne ki, böyle bir kadroya hükmedebilecek 'backround'u yok!
mesela avrupada büyük bir takımı çalıştırmış, şampiyon yapmış otoriter bir hoca olsaydı böyle bir kadronun mutlaka şampiyon olabileceğinden kuşkum yoktu.

beşiktaşa çok yazık oldu gerçekten.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
tayfur insan olarak iyi biri, belki iyi bir hoca... ne ki, böyle bir kadroya hükmedebilecek 'backround'u yok!
mesela avrupada büyük bir takımı çalıştırmış, şampiyon yapmış otoriter bir hoca olsaydı böyle bir kadronun mutlaka şampiyon olabileceğinden kuşkum yoktu.

Beşiktaştaki sıkıntıyı anlayamıyorum elinde kadro var seyirci var baskılı oyun var gel görki galibiyet yok.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233

Hassas olduğum bir konuda uyarmak istiyorum, kişisel alma ama hadi güzel Türkçemizdeki binlerce kelimeden işine yarayacak birşey bulamadın, bari kullandığın ingilizce kelimeye dikkat et backround nedir yani? 4. element mi? :) Tabi dediğim gibi o kelimenin doğrusunu yazmandansa Türkçe bir karşılığını her zaman daha çok seveceğimdir :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hassas olduğum bir konuda uyarmak istiyorum, kişisel alma ama hadi güzel Türkçemizdeki binlerce kelimeden işine yarayacak birşey bulamadın, bari kullandığın ingilizce kelimeye dikkat et backround nedir yani? 4. element mi? :) Tabi dediğim gibi o kelimenin doğrusunu yazmandansa Türkçe bir karşılığını her zaman daha çok seveceğimdir :)

sevgili [MENTION=25391]keyloger[/MENTION], hassasiyetin için teşekkür ederim güzel kardeşim. alınma ne demek, memnun oldum bilakis.
yalnız dikkat edersen bu kelimeyi kullanırken tırnak içine aldım... bunun manası Türkçemizden farklı olarak ironik bir vurguydu. hemen ifade edeyim bu kelimeyi belki tam doğru yazdığımı iddia edemesem de bu şekilde kullanan birçok yazar vardır.

"kişinin mesleki kariyeri ile alakalı olarak geçmişinin münderecatı" manasıyla kullanıldığını söylemek isterim. bunu özellikle cengiz çandar ve ismini hatırlayamadığım birçok yazarın sosyal içerikli yahut bazı kişiler hakkındaki müspet/menfi yorumlarında gördüğümü söylemeliyim.

yalnız sizin 4. element tanımlamanızı anlayamadım. bunun ne alakası var. açıp sözlüklere bakarsanız "arka plan" olduğunu görürsünüz. zaten bunu kullanan yazarlar da kişinin geçmişini kast ederek kullandıkları belli değil mi?!

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
sevgili @keyloger, hassasiyetin için teşekkür ederim güzel kardeşim. alınma ne demek, memnun oldum bilakis.
yalnız dikkat edersen bu kelimeyi kullanırken tırnak içine aldım... bunun manası Türkçemizden farklı olarak ironik bir vurguydu. hemen ifade edeyim bu kelimeyi belki tam doğru yazdığımı iddia edemesem de bu şekilde kullanan birçok yazar vardır.

"kişinin mesleki kariyeri ile alakalı olarak geçmişinin münderecatı" manasıyla kullanıldığını söylemek isterim. bunu özellikle cengiz çandar ve ismini hatırlayamadığım birçok yazarın sosyal içerikli yahut bazı kişiler hakkındaki müspet/menfi yorumlarında gördüğümü söylemeliyim.

yalnız sizin 4. element tanımlamanızı anlayamadım. bunun ne alakası var. açıp sözlüklere bakarsanız "arka plan" olduğunu görürsünüz. zaten bunu kullanan yazarlar da kişinin geçmişini kast ederek kullandıkları belli değil mi?!

bu forumu bu yüzden seviyorum :) her an birşeyler katıyorsunuz biz'lere

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sevgili @keyloger, hassasiyetin için teşekkür ederim güzel kardeşim. alınma ne demek, memnun oldum bilakis.

Teşekkürler Seyyah,
bahsi geçen kelimenin bu şekilde kullanıldığını bilmiyordum. (tabiki anlamını bilmediğim için senin ilk yazdığın mesajın o kısmını anlayamamıştım :confused1:)
bilgimize bilgi eklediğin için tekrar teşekkürler.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233

Peki. O zaman şöyle düzelteyim hiç bir dilde 'backround' diye bir kelime yok, doğrusu 'background' olacak... :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Peki. O zaman şöyle düzelteyim hiç bir dilde 'backround' diye bir kelime yok, doğrusu 'background' olacak... :)

"o kadar kusur kadı kızında da olur!" demiyeceğim sevgili [MENTION=25391]keyloger[/MENTION]! :)
bilakis teşekkür ederim size, hatamı düzelttiğiniz için.

[MENTION=200254]SiaivuS[/MENTION], [MENTION=32823]lord87[/MENTION] estağfirullah, ben teşekkür ederim size. ne ki sizin de gördüğünüz gibi bir öğrenen ve hatası düzeltilen de ben olmuşum, özetle hepimiz kârdayız demek vesselam. :)