Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe - Video, Maçın Özeti, Golleri | 2 Kasım 2014 Pazar

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe | Spor Toto Süper Lig 8. Hafta

Maçın özetini izlemek için tıklayınız...

bjk-fb-02.jpg

Derbide gülen Fenerbahçe

Spor Toto Süper Lig'de sezonun 2. derbisinde gülen Beşiktaş'ı 2-0 yenen Fenerbahçe oldu. Bu sezon ilk derbisini kazanan sarı lacivertliler, böylece liderliğe yükselmiş oldu.

Spor Toto Süper Lig'de haftanın en önemli maçında haftaya lider giren Beşiktaş, Fenerbahçe'yi konuk etti. Derbide iki takım da kazanıp haftayı lider kapatmak amacındaydı.

Kayseri Erciyesspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Fenerbahçe derbisinde forma giyemeyen Gökhan Töre'nin yerine Kerim Frei oynadı. Kayseri Erciyesspor karşısında sonradan oyuna girip takımının 2 golünü atan Kerim Frei, orta alanının sağında görev yaptı. Beşiktaş'ta sakatlıkları geçen Jose Sosa ile Mustafa Pektemek, derbide 18 kişilik maç kadrosunda yer aldı. Kayseri Erciyesspor maçının 37. dakikasında sakatlanarak oyuna devam edemeyen Olcay Şahan da derbide ilk 11'de sahaya çıktı. Bu arada siyah-beyazlılarda Cenk Gönen, İsmail Köybaşı, Uğur Boral, Pedro Franco, Jose Sosa, Cenk Tosun ve Mustafa Pektemek yedek soyundu.

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Beşiktaş ile oynadığı derbi maça ilk 11'de 3 değişiklikle çıktı. Geçen hafta Gençlerbirliği maçında ilk 11'de oynayan Sow, Hasan Ali Kaldırım ve Webo, derbi maçta yedek soyundu. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, bu oyuncuların yerlerine Caner Erkin, Bekir İrtegün ve Emenike'yi Beşiktaş maçında ilk 11'de sahaya sürdü.

Sezon başından bu yana İsmail Kartal'ın istediği performansa ulaşamayan Brezilyalı futbolcu Diego Ribas, yine yedek soyundu. Diego, Galatasaray ve Gençlerbirliği maçlarının ardından Beşiktaş maçında da yedekler arasında yer aldı.

Karşılaşma adeta golle başladı. Fenerbahçe, 3. dakikada sol kanatta Alper'in hazırladığı pozisyonda Emenike ile golü bularak 1-0 öne geçti. 3. dakikada sol kanatta topu iyi taşıyan Alper, ceza alanına girdiği anda topu altı pasın önünde boş pozisyonda bekleyen Emenike'ye bıraktı. Bu oyuncu, meşin yuvarlağı yerden bekletmeden filelere gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi. ev sahibi ilk önemli pozisyonunu 9. dakikada buldu. Oğuzhan'ın kafayla ceza sahsına bıraktığı topu, altı pasın sağ çaprazında önünde bulan Olcay'ın dönerek vuruşunda, Volkan başarılıydı.

Bu pozisyondan sonra karşılıklı ataklar gelişirken, maçın kırılma anı 43. dakikada yaşandı. Beşiktaş'ın önemli ismi Olcay Şahan, Emre'ye yaptığı faul sonrası ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Bu kartın ardından saha bir anda karıştı. İki takım oyuncuları arasında itişmeler yaşanırken, Emre ile Veli arasında gerginlik oldu. Hakem Bülent Yıldırım, her iki oyuncuya sarı kart gösterdi.

İkinci yarıda Fenerbahçe, 1 kişi fazla oynamanın avantajını iyi kullandı ve rakibine önemli fırsat vermedi. Hızlı ataklarla etkili olmaya çalışan sarı lacivertliler, Emenike ile 74. dakikada çok net bir fırsatı kullanamadı. Beraberlik için bastıran Beşiktaş defansta açıklar verince Fenerbahçe, 2. golü buldu. Emenike'nin pasında Tolga ile karşı karşıya kalan Sow 85. dakikada farkı ikiye çıkaran isim oldu.

Maçı 2-0 kazanan Fenerbahçe, puanını 16'ya çıkarıp liderliği ele geçirdi. Beşiktaş ise 14 puanda kaldı.

BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE

STAT: Atatürk Olimpiyat Stadı
SAAT: 19.00
HAKEM: Bülent Yıldırım
YAYIN: Lig TV

BEŞİKTAŞ: Tolga, Necip, Sivok, Ersan, Motta, Veli, Atiba Hutchinson, Kerim Frei, Oğuzhan, Olcay, Demba Ba
TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic

FENERBAHÇE: Volkan - Gökhan, Bekir, Kadlec, Caner - Mehmet Topal, Meireles, Emre - Kuyt, Alper, Emenike
TEKNİK DİREKTÖR: İsmail Kartal

LİG TV

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Daha geçen gün Fifa kokartı elinden alınan hakemi bu maça verene teşekkür etmek lazım.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Maçı İzliyen Bilir Hakemin taraflılığı ve necipten mottası hatası yaktı bizi iyi oynamadık ama emre devam ediyor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Emre yine karakterini göstermiş biliçe küfür etmiş ben bu adamı fenerbahçede istemiyorum pislik herif. Fenerbahçenin adını kirleten armayı kötüye kullanan tüm futbolcular ve taraftarlar ben fenerbahçeliyim demesin böyle taraftarlık böyle klüp arma sevgisi olmaz (fenerbahçeliyim)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Maci izleyecektim ama oyundan firsat bulamadim. Anlasilan yeni bir hakem faciasi ile karsi karsiyayiz :D

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe rahat bir şekilde aldı maçı. Tebrik ederim.

Slaven Biliç'in ligdeki kredisi de böylece bitmiş tükenmiş oldu.

lewentbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzlediğim maçtan zerre kadar zevk almadım. Böyle hakemlere taraftar olarak hepimizin tepki göstermesi lazım....

lewentbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fazladan yazılmasına bende şaşırdım... yukarıda yazmıştım...

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Noldu, başlamışsınız hakeme sallamaya :D
Maçtan önceki planı mı devreye aldınız :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkes suçu hakeme bulmuş ama bu gün Beşiktaş gerçekten kötü oynadı ve Fenerbahçe iyi oynamış gibi göründü, hakemin çok fazla etkisi olduğuna inanmıyorum.

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fenerbahçe iyi oynadı ve kazandı.
Hakem hataları bence maçın sonucunu etkilemedi.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Diyecek Çok Şey Var Ama Diyemiyorum.
1-)Türkiyenin tek akıllı stadyumunu yapıyoruz ama bir tane sağ bek alamiyoruz
2-) Bu Sezona Süleyman Seba İsmini Verdiniz Bu Pislik Liginizden Başkanımızın Adını Çekin.
3-)Emrenin Küfür Ettiği Defalarca TV'ye Yansıdı Biz Duyduk Ama Hakemler Duymadı Malesef.Geçen Hafta Gökhan Niye Atıldı Ozaman
Aklı başında yorum yapan tüm F.bahçe'li arkadaşlarımı tebrik ediyorum..Hakemin kötü olduğunu kabul eden, verilmeyen penaltımızı söyleyen, Olcay'ın 2. kartı haksızdır diyen F.bahçe'lileri iki kez tebrik ediyorum..Adil düşünen herkes canımdır..

Reaksiyon puanı
10,325
yahu niye bu gs'liler, bjk'lılar yenilince bütün suçu habire hakeme yıkıyorsunuz, anlamadım gitti...
fb bu yıl da şampiyon olacak bi iznillahiteala...
4. yıldız bize el sallıyor galiba. :)

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ikinci sarının olduğu pozisyonda düşen emre değilde burak yılmaz olsaydı devam kararı çıkardı net! ve bence emre güzel tiyatro yapmış. bir de o pozisyondan iki sn önce emenike nin yaptığı faul bence.

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Emre Fenerbahçe'den gitse herşey düzelecek.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Böyle cins hakemleri neden derbi maclarina veriyorlar ki? Yukarda paylastigim pozisyonu bile hakem(ler) tespit edemiyorsa yanlis isi yapiyorlar demektir.

O pozisyonun akabinde volkanin ettigi küfrü cümle alem duymustur.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Bu tolga'dan; beşiktaşında milli takımında kurtulması lazım; ne bu böyle her maç yok kıçım ağrıyo, yok omzum çıktı, yok başım dönüyo. Bırak abi oynama o zaman.

Diğer bi husus hakem görür ama arkasını döner. Demek istedğimi anlamışsınızdır sanırım. Aynı pozisyondan Töre yi atıp, Emre yi atmıyorsan sıkıntı vardır.

Diğerin diğeri bi husus; avrupada oynadığımız herhangi maçı göz önüne getirin. Sonra dembaba nın yediği kündeyi. Hadi avrupada da yapıp indirsenize. Her hafta buna benzer buna 8-10 pozisyon oluyor ve hiçbiri çalınmıyor. Sivok u da indirseydiniz ya Çek maçında. Niye indiremiyosun? Orda yemez tabi..

Beşiktaş fenerbahçe değil de X-Y maçı olsun. Hakemi, maçtaki bilmemne olayını konuşmayalım istiyorum bi maçtan sonra da. X takımı iyi oynadı kazandı. Y takımındaki şu oyuncu maçın içine etti. Bence bi maçtan sonra konuşulacaksa bunlar konuşulmalı.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
yahu niye bu gs'liler, bjk'lılar yenilince bütün suçu habire hakeme yıkıyorsunuz, anlamadım gitti...
Şu 4(GS) bana neler hatırlatıyor bir bilsen Seyyah Abim :D

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59

Büyük lokma ye büyük konuşma demişler. Lider olan takım kendini dev aynasında görüyor. Bakınız iki hafta önceki Beşiktaş.
Fenerlilerin başı Aziz Yıldırım gitmedikçe beladan musibetten kurtulmaz. Sözü bile var "Klavuzu karga olanın burnu ***** kurtulmaz" diye. Fenerde bir de Emre var ama o zaten iki maçta bir sakatlanıp ilahi adaletten nasibini alıyor. Bizde Ünal Aysal belası vardı Allah tan kurtulduk.

Reaksiyon puanı
10,325
Büyük lokma ye büyük konuşma demişler. Lider olan takım kendini dev aynasında görüyor. Bakınız iki hafta önceki Beşiktaş.
Fenerlilerin başı Aziz Yıldırım gitmedikçe beladan musibetten kurtulmaz. Sözü bile var "Klavuzu karga olanın burnu ***** kurtulmaz" diye. Fenerde bir de Emre var ama o zaten iki maçta bir sakatlanıp ilahi adaletten nasibini alıyor. Bizde Ünal Aysal belası vardı Allah tan kurtulduk.

Aziz Yıldırım.
beğenir beğenmezsiniz, sever ya da nefret edersiniz.
ama bugüne kadar gelmiş geçmiş başkanlar içinde kulübüne bu denli aşık olan, onu candan yürekten seven, aşını işini kulüp sevgisiyle tevhit eden belki tek başkandır. ona yaklaşabilen tek kişi belki ilhan cavcav olabilir. diğerleri gelir, reklamını yapar, egosunu tatmin eder, tanınıp bilindikten sonra da alır ceketini gider. onun diğer başkanlardan tek farkı şu ki, kulübe hizmeti işinin, şahsi menfaatlerinin bile önüne almış olmasıdır. agresifliği belki de bu yüzdendir. dosdoğru, cetvel gibi bir adamdır, içinde ne varsa onu dışından görebilirsiniz. diğerlerinden bir başka farkı da sanırım bu olsa gerek. o yüzden görünümü sevimsiz geliyor insanlara. idare etmediği, eyyam bilmediği için.

emreye gelince, o küfürlerinden doğrusu çok büyük bir utanç duyuyorum, bu davranışlarıyla da büyük zarar verdiğinde kuşku yok. ne ki, o kulüpte yüreğiyle oynayan belki de tek oyuncudur. ama iyi oyuncu olması, yüreğini sahaya koyması onu aklamıyor elbette.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Aziz Yıldırım.
beğenir beğenmezsiniz, sever ya da nefret edersiniz.
ama bugüne kadar gelmiş geçmiş başkanlar içinde kulübüne bu denli aşık olan, onu candan yürekten seven, aşını işini kulüp sevgisiyle tevhit eden belki tek başkandır. ona yaklaşabilen tek kişi belki ilhan cavcav olabilir. diğerleri gelir, reklamını yapar, egosunu tatmin eder, tanınıp bilindikten sonra da alır ceketini gider. onun diğer başkanlardan tek farkı şu ki, kulübe hizmeti işinin, şahsi menfaatlerinin bile önüne almış olmasıdır. agresifliği belki de bu yüzdendir. dosdoğru, cetvel gibi bir adamdır, içinde ne varsa onu dışından görebilirsiniz. diğerlerinden bir başka farkı da sanırım bu olsa gerek. o yüzden görünümü sevimsiz geliyor insanlara. idare etmediği, eyyam bilmediği için.

emreye gelince, o küfürlerinden doğrusu çok büyük bir utanç duyuyorum, bu davranışlarıyla da büyük zarar verdiğinde kuşku yok. ne ki, o kulüpte yüreğiyle oynayan belki de tek oyuncudur. ama iyi oyuncu olması, yüreğini sahaya koyması onu aklamıyor elbette.

Tipik Fenerli zihniyeti işte. Bunu aşağılamak için söylemiyorum. İlk başka bu adama sizin karşı çıkmanız gerekirken hala savunmanız, başınıza gelenlerden ders çıkarmadığınız anlamına gelir. Kulübün tarihinde görülmemiş bir lekeyi üzerine yapıştırması, tapulu malıymış gibi sahip çıkıp asla kovulamaz hüviyetine bürünüp asla dokunulamaz yapısıyla aslında kibir ve egonun kralını sergileyen tavrına kulüp sevgisi ismini koyarsanız bizde size müstehaksınız o zaman etiketini rahatlıkla yapıştırabiliriz. Kusura bakmayın...

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fb yi tebrik ediyorum galibiyetten dolayı ....

ama artık o kulup başkanı, kalibresiz hakemler, çirkef futbolcu , at gözlüklü taraftar ne görmek istiyorum nede muhatap olmak .......

tüpcüyle malum kişinin neler yaptıgını sagır sultan duydu ....

tabı bunlar maglubıyetın sebebı degıl cıkıp serefınle hepsını yeneceksın o aksam olmadı ....

bu ğlke de emre gıbıleri aziz ve demıroren gıbı kalibresiz başkanlar, at gözlüklü taraftar oldugu muddetce bu devran böyle gider .....

Son mesajlar