Berat Albayrak: Ekonomimiz adım adım yeniden yükseliyor

Bu konuyu okuyanlar

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bizle dalga mı geçiyorsun kardeşim? Kim hangi arabayı değiştiriyor, telefonu, televizyonu veya diğer tüm şeyleri? Adamlar çalışıyor yemeyip içmeyip parayı biriktiyor, kredi vs. çekiyorda alıyor onları sen kendine bi hayal dünyası kurmuşsun belli oradan bir şeyler üretip gerçek dünyada kullanıyorsun garipsin harbiden.
Tamam sende mutlu ol, millet aç perişan Biçare, yemiyor içmiyor ev araba yat kat anca alabiliyor, yemiyor içmiyor tatile öyle gidebiliyor, yazık ya millet harbiden perişan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herşey yolunda Ekonomi tıkırında..

Ekli dosyayı görüntüle 110050
Varsa bu millete hizmet etme noktasında daha iyi adaylarınız seçimlerde halkı inandırırlarsa seçilir ve onlar yönetirler, burada insanları aşağılamak size pirim kazandırmaz, bu sizin kalitenizi ortaya koyar sadece.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Anladım ki seni mutlu etmenin yolu ülkemizi kötülemek ten geçiyor.
Anladım sen bizimle dalga geçiyorsun. Ülkeyi kötülemek ve mevcut hükümeti kötülemek arasında fark var hükümet=ülke diye bir şey yok hükümet=ülke yönetimi diye bir şey var. Biz ülkenin her kötü yanını söyleyince mutlu oluyoruz diye bir şey yok asıl sen ülkeni cennet gibi gördüğün için kendi kafanda öyle bir algı yaratıyorsun.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bir şeyleri eleştirirken biraz düşünün, bu coğrafyada bizim ülkemizden daha iyi olan hangi ülke var, üstelik petrolleri olduğu halde birde. Bu ülkede devlet memurları, emekliler, devletten yardım alanlar maaşını tıkır tıkır alıyor, ekonomik saldırı altında olduğumuz halde hiç biri kesilmedi, silah ambargosu uygulanıyor, hiçbir ulusal çıkarımızdan taviz vermedik vermiyoruz, tüm operasyonlarımızı yapıyoruz, dünyanın en büyük yatırımları arasında olan yatırımlarımız devam ediyor. Ha şu varki bu hükümet ayı bir elinize, güneşi diğer elinize verse bile size yaranamaz o ayrı mesele.
Kimlerle kıyaslıyoruz şimdi kendimizi Suriyeyle mi Irakla mı

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,067
Anladım ki seni mutlu etmenin yolu ülkemizi kötülemek ten geçiyor.
Tamam bu ülkede yaşanmaz bu ülke çok pahalı vergiler çok fazla vs vs.
Sevinçten fazla zıplama yalnız.
evet haklısın ülke muhteşem uçuyor adeta (!) ama kötü görkem hep kötülüyor değil mi

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Kimlerle kıyaslıyoruz şimdi kendimizi Suriyeyle mi Irakla mı
Neden, ak parti iktidarı öncesi Almanya yada Fransa ile mi karşılaştırılıyorduk.
Yoksa artık onlarla mı yarışıyoruz?

evet haklısın ülke muhteşem uçuyor adeta (!) ama kötü görkem hep kötülüyor değil mi
Sen nasıl mutlu olacaksan öyle düşün, tamam ben yanlış düşünüyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sen bu ekonomiye rağmen damadın avukatlığını yapıyorsan demek ki bir çıkar ilişkin var yoksa aklı selim kimse bu söylediklerini söyleyemez. Kötüye kötü demeyi öğrenseniz ne güzel olur. Millet her şeyi nasıl değiştiyoruz ben değiştirmiyorum! Değiştirende krediye girip 30 yıl kredi ödüyor merak etme. Piyasada nakit para kalmamış adamın dediğine bak

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Bakan konuştuktan sonra işler daha da kötüye gidiyor.
Bir daha takip edeceğim. Birikimlerimizle altın falan alırız yükselmeden önce. Dolar/Euro/altın fiyatları ortada.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Ayasofya diye günden değiştirdiler. Akdenizden de çekilmişiz. Batıyoruz.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680

Bugün döviz Nasa füzeleri gibi fırladı.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Vergi vergi diyoruz da bu devletin sigorta yükü var. Sorsan bir çoğunuzun babası 56 olmadan emekli olmuştur. Ben küçüklüğümde hastane bitişiğindeki tek eczaneden ilaç alamıyorduk kuyruk üstüne kuyruk. Şimdi gidiyorsun dev gibi şehir hastanesine, etrafta 40 tane güvenlik, içeride 1000 tane boş yatak, başım dönüyo diyorsun röntgen, mr, ultrason herşeyi şak diye çekiyorlar. Irakla kıyaslamayalım diyorsunuz kendinizi, büyük görüyorsunuz belki. Gidin bir amerikaya bir sağlık sistemini deneyimleyin bakalım. Varsa bir yakınınız ona da sorun veya açın sözlükleri bir bakın.

Devletlerin vergiyle yürüdüğünü bildiren bir eğitim almadınız mı üniversite hayatınız boyunca ? Veya üniversite okudunuz mu ? Yoksa ona da mı maddi durumunuz yetmedi vergilerden? Ben 2milyar üstü telefon koymadım cebime, atın bakalım elinizi cebinize ne çıkacak ?

Krediyle araba alıyor vesaire diyorsun da araba çok mu ihtiyaç hayat koşullarını sürdürmen için ? İcra dolu, Tutarını bilmeyen, en iyisini alıcam, kapımın önüne, masaya şov diye koyucam diyenlerin eşyalarıyla. Bende karşıyım vergi sisteminden ama var mı devletin ek gelir kaynağı, sidik yarıştırdığınız devletlerdeki gibi ? Yok. Bu hükümet bozdu ekonomik düzeni, düzgün işletemedi işletmeyi, petrol falan da çıkaramadı. Kurabildiniz mi vestele satmak üzere batarya firması ? Tasarlayabildiniz mi snapdragon gibi bir işlemci ?

Bizle dalga mı geçiyorsun kardeşim? Kim hangi arabayı değiştiriyor, telefonu, televizyonu veya diğer tüm şeyleri? Adamlar çalışıyor yemeyip içmeyip parayı biriktiyor, kredi vs. çekiyorda alıyor onları sen kendine bi hayal dünyası kurmuşsun belli oradan bir şeyler üretip gerçek dünyada kullanıyorsun garipsin harbiden.
Vatan bilgisayar illaki ilçende vardır. Gidip bir gün boyunca satın alımları hiç takip ettin mi ? Ben evimde 900 tl'lik vestel kullanıyorken, sen eleştirdiğin vergi sistemine krediyle niye 4k tv alıyorsun ? Benim cebimdeki cihaz 2000 tlyi geçmiyorken sen niye amiral gemisi peşindesin ? Sahibindende gün aşırı kaç araba satılıyor istatistiklere hiç göz attın mı acaba ? Kapı önünde eve girecek yer bulamıyoruz arabalardan :) İnsanlar elindekini satıp 3 - 5 koyup sürekli araç yükseltiyor, belkide kredi çekiyor. Götürüsü getirisinden fazla olsa neden insanları bu işi yapsın ?
Ha sen 5 kuruş sermayen olmadan, İstanbul gibi şehirlere gidip, küçük devletinde israftan kaçmayıp(evinden bahsediyorum) çar çur edipte alamıyorsan orası da senin sorunun.

Bana kalsa millet vekillerine 5 kuruş vermem maaş. LA zaten geneli zengin oluyor, neyine para ?

Herşey yolunda Ekonomi tıkırında..

Ekli dosyayı görüntüle 110050
Bende diyorum nick yabancı olsa da düşünceler tanıdık ama nereden tanıdık. Yaptığın capsler hiç değişmemiş :)

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Ben evimde 900 tl'lik vestel kullanıyorken, sen eleştirdiğin vergi sistemine krediyle niye 4k tv alıyorsun ?
1200-1300'e aldığımız bir televizyon var ayrıca kredi derken onu araba için demek istemiştim hepsini bir arada yazınca anlam karışıklığı çıkmış yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.
Benim cebimdeki cihaz 2000 tlyi geçmiyorken sen niye amiral gemisi peşindesin ?
Amiral gemisi istediğimi hiçbir şekilde belirtmedim.
Götürüsü getirisinden fazla olsa neden insanları bu işi yapsın ?
????

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Tabi ki vergi ödeyeceğiz tabi ki halkın idaresi vergiden geçer. Ama şu soruyu soruyormu MALUM partili arkadaşlar acaba "daha az ödeyebilirmiydik?" bence ödeyebilirdik. Ama yok her geçen gün zam. Olduğumuz ile kalsak yine iyi.

Çok vazla vergi ödüyoru. Kapıda ki arabalardan örnekler vermeyin. Benim vatandaşım renoya bineceğine bmw ye binecek çünkü; hakediyor! Çünkü 12 saat çalışıyor.
Çünkü yeterince vergi ödüyor. Bu kadar.

Ben bir sigaraya 15 lira bir biraya 12 lira çıkarıyorum. Hayır ucuza alacağım. Çünkü hak ediyorum. Bu kadar.

Bu ülkede her şey ateş pahası her şeyin vergisi çok yüksek.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Zaten bu yüzden her şeyi fiyatının 10 katına satın alıyoruz, öyle değil mi?

Reddit'te yazıyordu, bir çocuk yazın yalnızca 1 ay çalışarak bizim rüyamızda bile göremeyeceğimiz bilgisayarı almış. Başka da bir söz söylemek istemiyorum.
Yazmayın şyöle şeyleri bana ya.
Valla başıma ağrılar giriyor.
Milletin ne kazandığını, yediğini içtiğini öğrenmeyi bıraktım artık. Hasetlik başımı ağrıtıyor.