BenQ

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kahramang1

Üyecik
Merhabalar. BenQ mx 501 DLP model projeksiyon cihazı aldım. Orijinal sitesinde HDMI desteği diye bir özellik tanımlanmış. Cihazın HDMI girişi yok. HDMI desteği ne anlama geliyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
Keşke almasaydınız.

HDMI
Yüksek çözünürlüklü çokluortam arayüzü veya kısaca HDMI (İngilizce: High Definition Multimedia Interface), 2003 yılında ses (audio) ve görüntü (video) verilerini sıkıştırılmadan dijital olarak aktarmak için geliştirilmiş bir arabirimdir. HDMI; blu-ray disk çalar, HD-DVD disk çalar, bilgisayar, oyun konsolu, dijital uydu alıcısı gibi cihazları uyumlu ses ve görüntü cihazlarına (ör. "HD Ready" LCD televizyon) bağlar. 2006 yılında HDTV, kameralar ve dijital fotoğraf makinelerinde de görülmeye başlamıştır.

RF(koaksiyel kablo), composite video, component video, S-Video, SCART, VGA gibi analog görüntü arayüz standartları ile DVI gibi dijital arayüz standartlarına alternatif olarak telif haklarını güvence altına almayı amaçlayan ve erişim kontrolü sağlayan DRM (Digital Rights Management) teknolojisini beraberinde getirmektedir. DVI ile geri uyumlu olup, ek olarak ses de taşımaktadır. 1.4 sürümü ile ethernet iletişimini de yapmaktadır.
HDMI - Vikipedi
 

kahramang1

Üyecik
ikinci el ve uygun fiyat olduğu için aldım. HDMI hakkında bilgi aldım, teşekkür ederim. Ben HDMI desteği nedir onu anlamadım. Bir ucu hdmı, diğer ucu rca (tos) olan kablo kullansam kaliteli görüntü yansıtabilir miyim perdeye?
 
Üst
stat counter