Soru Benim kullanmadığım bir bilgisayar var ona windows server kursam internet sitesi açabilirmiyim?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
94
Yoksa illaha domain ve hostingmi almam lazım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birisi bana yardım edebilirmi?

Son düzenleme:

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Hosting / domain almadan internet sitesi olmaz.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Domain alıp hosting için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz diye düşünüyorum, bilgisayarınız açık olduğu sürece sitenize erişilebilir.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Mantıklı ama hosting ve domainide kendi PC'mden yapamıyomuyum?
Domain(Alan adı) sitene erişilmesini sağlayan yol, bu yolu kendin yapamazsın. .xyz gibi site uzantıları oldukça ucuza satılıyor. Bu tür bir uzantıyı yıllık 5-10₺'ye bulabilirsin.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Mantıklı ama hosting ve domainide kendi PC'mden yapamıyomuyum?
Hosting zaten kendi bilgisayarın olacak, domain alman gerekebilir ama o işler o kadar kolay olmuyor genelde. Statik IP alman gerek vs. vs. Ayrıca Server'a centos vs. kurman falan da gerekecek internette detaylı anlatımlar mevcut oradan yararlanabilirsin

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Wİndows server ile kurarak internete direk çıkamazsın. Bunu yapabilmen için modeminde 80 portuna ve 443 portuna izin vermelisin. Sonra statik ip adresin olmalı. Dinamik İP de kullabilirsin ama elektrik vs gittiğinde ip değişir ve tekrar ip ataması yapman gerekir.

Reaksiyon puanı
94
Wİndows server ile kurarak internete direk çıkamazsın. Bunu yapabilmen için modeminde 80 portuna ve 443 portuna izin vermelisin. Sonra statik ip adresin olmalı. Dinamik İP de kullabilirsin ama elektrik vs gittiğinde ip değişir ve tekrar ip ataması yapman gerekir.
Peki 80 ve 443 portuna nasıl izin verebilirim?