Benim Hiç Hayalim Yok :(

Bu konuyu okuyanlar

Mamikqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Forumdaşlar nedenini bilmiyorum ama hani herkesin bi hayali bi amaci var benimki yok. Lise bitince ne yapacam Aklimdaki meslek Hayalimdeki Kiz,Araba,Yaşam sekli hiç bişey yok. Tüm arkadaşların içinde bi umut var bende yok. Biri bana kafamdaki meslegi sorunca ' lise bitsin hele bi ' benzeri sozler soyluyorum. Düşunerek degil dogaçlama yaşıyorum. Peki soruyorum

NEDİR BU ?

kaan033

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sanırım yeni nesil gençlerin yeni bir problemi buda aynı sorun bende de var kardeşim hani üniversitede hayalim yok neresi kazanırsa gitme durumundayım saçma bir yaşam tarzı ama hakkımızda hayırlısı artık.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Eğer derslerle aran iyi değilse, boştan yere dershaneye giderim, bir yer tuttururum veya en kötü öğretmenlik okurum hayallerine kapılma.

İyi bir bölüm okumazsan kpss'ye takılırsın, onun için çabalarsın sonra bir bakmışsın atanamamışsın. Tek okuduğum bölüm yerine düz memur olayım dersin, sonra düşünürsün ki, ben boşa mı okumuşum? lise biter bitmez okuduğum onca yıl yerine kpss'ye çalışsaydım devlete zaten atanırdım dersin. Ve bu döngü kafanda dolaşıp durur, ulan nerden okuduk, hay okumaz olaydım da bir işe girip çalışsaydım dersin.

O yüzden sana kendi yapamadığım bir kaç tavsiye vereyim.

Yukarıda belirttiğim gibi iyi bir bölüm okumayacaksan okumamanı, lise biter bitmez sevdiğin işe yönelmeni veya eğer devlet dairesinde çalışmak istiyorsan da lise mezunu kpss önlisans sınavına hazırlanmanı tavsiye ederim.

O kadar okuyup atanamayıp ömrünü kpss'ye çalışmakla geçirenler tayfasına katılmaman ümidi ile yolun açık olsun.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Sorun sizde değil. Aslında size ne olup ne olmayacaginiz kiminle evlenip hangi ise gireceğiniz sürekli dikte ettirilir .Toplum, aile, akraba, yasalar, kanunlar ve nizamlar herkes ama herkes senin yerine düşünür.Ama sen ne düşünüyorsun neyi istiyorsun diye sormazlar. Neden mi çünkü seni beni insan olarak görmezler bir sürünun içindeki koyun ol yeter derler.

Tyler_Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu düşünce bende de var . Daima ailem ne derse ona doğru yöneldim . Lise olarak İmam hatip'e gönderdiler . Aslında buraya gitmek de istememişdim.Aklımdada bir Lise yoktu açıkcası.Ne olacak ya diyip İmam hatibe kaydoldum . Lise 1 de sınıfta kaldım.Sonradan düşündüm ben ne olacam ? . En iyisimi İmam oluyum .Ailemde destekliyor .Parası da iyi .Lise 3 e kadar 2-3 zayıfla falan geldim . Sonra tekrar düşündüm . Benden İmam olurmu ? Bu vebali alabilirmiyim .Lise 4 e kadar gelmişken İmam lıktan vazgeçtim zaten mesleki derslerimde zayıftı . Suanda aklımda Azerbaycanda askerlik yapmak var .Ama ailem bu ise ne der ? Sıradan bir hayat yasamak istemiyorum . Hayatımda önemli birsey yakmak istiyorum .Sabah kalk okula git aksam ve gel pc ye bak nette takıl vb. Bakalım ilerde neler olacak . :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bütün liseleri imam hatip yapmalari da ayrı bir muamma

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Forumdaşlar nedenini bilmiyorum ama hani herkesin bi hayali bi amaci var benimki yok. Lise bitince ne yapacam Aklimdaki meslek Hayalimdeki Kiz,Araba,Yaşam sekli hiç bişey yok. Tüm arkadaşların içinde bi umut var bende yok. Biri bana kafamdaki meslegi sorunca ' lise bitsin hele bi ' benzeri sozler soyluyorum. Düşunerek degil dogaçlama yaşıyorum. Peki soruyorum

NEDİR BU ?
aynı beni anlattın kardeşim... al bendende o kadar yani... Hayattan zevk Almıyorsun Zamanla Soğuyorsun Hayattan kabguna çekiliyorsun mutluluk gidiyor dinledigin şarkı tarzları arabeske kayıyor falan filan yani aynı ben :(

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bak aynı beni anlattın her şey aynı ne yapacam ne olacam daha belli değil garip bir durum ama bi sorun değil bence hatta iyi bir şey gibi :)

12kfy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de aynı şey var. clash of clans ve sdn zaman geçiyor. ama notlarım çok iyi ve iyi bir lisesye gidicem. lisede çalışmaya başlayıp koç üniversitesine burslu gitmek için ilk 500 e girmeye çalışıcam. sonra ayda 15 binden çalışmaya başlayıp en iyi telefonların hpsini alacam. her sene 2 ülkeye gidecem. hayalim bu. tabi her zamanki gibi bir daha değiştirmezsem. olma ihtimali az ama sen de böyle bir şey bul, peşinden git. en kötü ders çalış. hem ders çalışıp hem sdn ye girebilirsin ve sonra da ilk 2000 e girersin garanti.:thumbup1:.kafana takma yani. doğru olanı yap.

Mamikqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben Bunu fazla anormal görüyorum nedense.

Bu arada yorumlarinzda bişeyler farkettim harbiden eskiden arabesk damar falan dinlemezdim şimdi dinliyorum.

Ha bide10. Sinifa gidiyorum..

Mamikqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=10066]aliitemel[/MENTION] ben anadolu meslek lisesinde okuyorum elektrik bölümü hocalar meslek garanti diyor bilmiyorum ki 2 yıl bize garati üniversite geliyomuş tekniker mi ne iste onu oluyormuşum çözemedim gitti :)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
bende liseyi aynı şekilde hayalsiz bitirdim bir üniversite denk getirdim 4 yıllık oh bunuda kafadan bitirir bir işe girerim demiştim olmadı üniversite 3 terk sonra bir daha girdim sınava sallaya sallaya başka bir üniversite denk geldi şimdi hedefimi koydum bitirip işe başlamak :D

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende liseyi aynı şekilde hayalsiz bitirdim bir üniversite denk getirdim 4 yıllık oh bunuda kafadan bitirir bir işe girerim demiştim olmadı üniversite 3 terk sonra bir daha girdim sınava sallaya sallaya başka bir üniversite denk geldi şimdi hedefimi koydum bitirip işe başlamak :D
Ov zordur hocam 3 de terketmek ya okulu

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Meslek edinmeye bak, para kazan. Sonra da bir kıza vuruldun mu tamamdır.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Dersler iyiyse çalış aklında çocukluktan kalan illaki bir meslek vardır. Ona yönel liseyi bitir. Sonra üniversite sonra...

Sen aman ne çalışacağım. Ders çalışmak bize ters falan dersen bir meslek öğrenmeye bak.
Bana bak tee 10 sene sonrasının hayallerini kuruyorum. (Dur lan daha liseye gitmiyorsun, ne 10 sene sonrasının hayali lisenin hayalini kur. :D) Şimdi şurada hayallerimi anlatıp boş boğazlık etmek istemiyorum. :D

Yani uzun lafın kısası hayatını bir düzene oturt. Okumaya (bu tabiride hiç sevmiyorum.) niyetin yoksa. Kendine bir meslek bul. Bunda uzmanlaş. Eee sonsuza kadar baba parasıyla geçinemen. YArın bir gün peder ulan kocaman eşek kadar adam oldun. Git kendine iş bul bulamassa eve gelme ne ... yersen ye derse yanarsın. Okumaya niyetin yoksa kendine bir meslek bul.

yhatam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardes ben bos bos yasiom ha mantikli seyler dusunuom biraz cocukcayim isin asli ama ders fln konu olunca turkce ve ingilizce disinda gayet iyiyim ha sorunum ogretmenlerden kaynakli bence ama yani hic bi amacim yok bi gun olmek icin hergun yasiom ama surekli hayal deistiriyorum izledigim filmler bile etkiliyo gecen para avcisi(the wolf of wall street bole bisi galiba neys) filmini izledim borsaci olmak istiom ama bi hayal bulup devam edersemde gelisebilcemi dusunuom ama karar veremiom

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@aliitemel ben anadolu meslek lisesinde okuyorum elektrik bölümü hocalar meslek garanti diyor bilmiyorum ki 2 yıl bize garati üniversite geliyomuş tekniker mi ne iste onu oluyormuşum çözemedim gitti :)
Evet meslek liselerinde 2 yıllık sınavsız geçiş yapılır. Yani liseyi bitirince direk gidersin 2 sene okursun üniversitede. Çalışırsan 2 sene sonra sınava girip 4 seneye uzatırsın. 2 sene üniversite okuyan bir insan tekniker/teknisyen oluyor. Sen 15 saat meslek dersi görürsün 2 saat matematik ve diğer kültür derslerini koyarlar önüne. Sonra gördüğün meslek derslerinden bir tane soru çıkmaz üniversite sınavında. 12 saat okula gidersin, sınavda iyi not almanı beklerler. Beynin çürür ama o gördüğün 15 saat meslek dersinden bir soru çıkmaz ve maaşı ne kadar diye sorarsan askeri ücretten biraz fazla. Okursun 4 sene atanamazsın oda ayrı bir dünya. Türkiye'ye hoşgeldin.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Evet meslek liselerinde 2 yıllık sınavsız geçiş yapılır. Yani liseyi bitirince direk gidersin 2 sene okursun üniversitede. Çalışırsan 2 sene sonra sınava girip 4 seneye uzatırsın. 2 sene üniversite okuyan bir insan tekniker/teknisyen oluyor. Sen 15 saat meslek dersi görürsün 2 saat matematik ve diğer kültür derslerini koyarlar önüne. Sonra gördüğün meslek derslerinden bir tane soru çıkmaz üniversite sınavında. 12 saat okula gidersin, sınavda iyi not almanı beklerler. Beynin çürür ama o gördüğün 15 saat meslek dersinden bir soru çıkmaz ve maaşı ne kadar diye sorarsan askeri ücretten biraz fazla. Okursun 4 sene atanamazsın oda ayrı bir dünya. Türkiye'ye hoşgeldin.
Askeri ücretten bitaz fazlamı ahahah :D Benim akrabam var elektrik teknikeri 2 yıllık mezun bak 4 yıllık da değil. 2.600 tl maaş alıyor ?? Ayrıca şirket onu Türkiyenin her iline ve dünyaya bile yolladığı oluyor. Ozamanlar mesai alıyor yani maaşı 5.000 tl ye çıkıyor. ( yani 2 yıllık okuyan teknikerin nasıl oluyorda 2.600 tl maaş alıyor ? Hemde 2 yıllık ??? ) Bukadar Türkiyemizi küçültmeyin ayrıca...

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Askeri ücretten bitaz fazlamı ahahah :D Benim akrabam var elektrik teknikeri 2 yıllık mezun bak 4 yıllık da değil. 2.600 tl maaş alıyor ?? Ayrıca şirket onu Türkiyenin her iline ve dünyaya bile yolladığı oluyor. Ozamanlar mesai alıyor yani maaşı 5.000 tl ye çıkıyor. ( yani 2 yıllık okuyan teknikerin nasıl oluyorda 2.600 tl maaş alıyor ? Hemde 2 yıllık ??? ) Bukadar Türkiyemizi küçültmeyin ayrıca...
Dostum işinde geliştikçe tabii maaşın yükselecek başlangıç olarak düşük alıyorsun ama. Aynı bölümü okumuş 10 yıllık makine mühendisiyle yeni mezun aynı maaşı almıyor sonuçta. Bu senin elinde o adam geliştirmiş kendini.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Şöyle ev istiyorum, şöyle kız istiyorum, şöyle araba istiyorum diye hayellere kapılırsanız ve gerçekleştiremezseniz üzülürsünüz.

Şu anda en iyisini yapıyorsunuz doğaçlama yaşayın en iyisi, önüne gelen fırsatları değerlendirip değerlendirmemek sana kalmış.

lenovo672

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​Lanet Dünya İşte Ben Epilepsi Hastasıyım Okuyamadım 21 Yaşındayım Şuan Halen Hastalığım Geçmedi Tek Hayalim Hastalığımın Geçip Bi İşe Girmek Bu Kadar Yani Aşk Filan Umrumda Değil

-
Aileme Fazla Yük Oluyorum Zaten

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
​Lanet Dünya İşte Ben Epilepsi Hastasıyım Okuyamadım 21 Yaşındayım Şuan Halen Hastalığım Geçmedi Tek Hayalim Hastalığımın Geçip Bi İşe Girmek Bu Kadar Yani Aşk Filan Umrumda Değil

-
Allah acil şifalar versin inşallah.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1

-
Umarım düzelirsin dostum. Geçmiş olsun.

kadirdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
0

NEDİR BU ?

sendeki anı yaşama olayı ama anı yaşayanlar benim bildiğim daha heyecanlı olur böyle bunalım takılmaz. ayrıca [MENTION=10066]aliitemel[/MENTION] ' e de katılıyorum. Hayalsizlik amaçsızlıktır. bir amacın olmalı ki ilerde pişman olmayasın.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Dostum işinde geliştikçe tabii maaşın yükselecek başlangıç olarak düşük alıyorsun ama. Aynı bölümü okumuş 10 yıllık makine mühendisiyle yeni mezun aynı maaşı almıyor sonuçta. Bu senin elinde o adam geliştirmiş kendini.
ozaman başlangıçta sadece düşük maaş alındığını belirtiniz ..! Ayrıca 10 yıllık makine mühendisi iile yeni mezün nasıl olsunda aynı maaşı alsın ?? Bu sence eşitsizlik değilmi ?? Adam 10 sene önce mezun olmuş ve şirkette 10 senedir çalışıyor ve oradaki işinde usta olmuş. Ama yeni mezun daha bi b.k bildiği yok ve gelcek 2.500 tl denmi başlıcak ??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ozaman başlangıçta sadece düşük maaş alındığını belirtiniz ..! Ayrıca 10 yıllık makine mühendisi iile yeni mezün nasıl olsunda aynı maaşı alsın ?? Bu sence eşitsizlik değilmi ?? Adam 10 sene önce mezun olmuş ve şirkette 10 senedir çalışıyor ve oradaki işinde usta olmuş. Ama yeni mezun daha bi b.k bildiği yok ve gelcek 2.500 tl denmi başlıcak ??

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çok özür dilerim bir daha belirtirim. Emriniz olur. [MENTION=405855]KatyPerry[/MENTION]

Deutsch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geleceğini düşün şöyle böyle yapsam filan derken muhakkak ki ben bunu yaparım dersin ve peşinden gidersin şu anda benim bir tane var :)

Mamikqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumlariniz ve Tafsiyeleriniz İçin Teşekkürler. Çok Sağolun.