Benim gibi takıntılı olan var mı ?

Bu konuyu okuyanlar

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Arkadaşlar herkese merhaba benim gibi teknolojik aletlere gereğinden fazla değer veren var mı ? Mesela iki yıl önce laptop aldım (monster 5k ya ) içinde sdd var hdd henüz alamadım (araya sınav vb girdi) diye oyun yüklemedim sadece chrome var hadi onu da gectim iilk gün aldığım tüm jelatinler duruyor webcam touchpad jelatini bile ve her açtığımda bakımını yapıyorum bundan dolayı temizlik kiti aldım onlarla temizliyorum falan ya da herhangi bir yüzeye koyacagım zaman o yüzeyi temizlerim ardından koyarım keza telefonumda da aynı durum var günde 4-5 kere temizliyorum ve bu durum can sıkmaya başladı . Mesela hakkı abi de 16 inç macbook var yaklaşık değeri 20 bin tl adam alıyor tek eliyle taşıyor videolarda ben o sahneleri izleyemiyorum bile direk geçiyorm .
Var mı benim gibi olan ?

LykanS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar herkese merhaba benim gibi teknolojik aletlere gereğinden fazla değer veren var mı ? Mesela iki yıl önce laptop aldım (monster 5k ya ) içinde sdd var hdd henüz alamadım (araya sınav vb girdi) diye oyun yüklemedim sadece chrome var hadi onu da gectim iilk gün aldığım tüm jelatinler duruyor webcam touchpad jelatini bile ve her açtığımda bakımını yapıyorum bundan dolayı temizlik kiti aldım onlarla temizliyorum falan ya da herhangi bir yüzeye koyacagım zaman o yüzeyi temizlerim ardından koyarım keza telefonumda da aynı durum var günde 4-5 kere temizliyorum ve bu durum can sıkmaya başladı . Mesela hakkı abi de 16 inç macbook var yaklaşık değeri 20 bin tl adam alıyor tek eliyle taşıyor videolarda ben o sahneleri izleyemiyorum bile direk geçiyorm .
Var mı benim gibi olan ?

Aksine ben o tek elle taşıyan adam oluyorum. Rahatsız etmedği sürece silmem. İnsanlar iki elinle tut diyorlar.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Macbook 1 kilo bile yok tek elle tutmak için olan bir şey zaten monster ise 3 kilo falan tek elle tutulmaz o yönden sorun yok ama şuanlık aynı şekilde devam et Corona yönünden iyi ama normel koşulda abartı bir durum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Bir Piskoloğa görün. Takıntılısın.

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Macbook 1 kilo bile yok tek elle tutmak için olan bir şey zaten monster ise 3 kilo falan tek elle tutulmaz o yönden sorun yok ama şuanlık aynı şekilde devam et Corona yönünden iyi ama normel koşulda abartı bir durum.
hocam ağırlık olarak değil de normal olarak da sıkıntılı bence ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir Piskoloğa görün. Takıntılısın.
bence de

LykanS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
sen-kafayi-siyirmissin_1889149.jpg

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Var mı benim gibi olan ?
benim de laptopa ihtiyacım var Monster Abra A5 ile MSI arasında gidip geliyorum ama MSI fiyatları ateş pahası

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
benim de laptopa ihtiyacım var Monster Abra A5 ile MSI arasında gidip geliyorum ama MSI fiyatları ateş pahası
Monster güzel ama bazı modellerinde kronik sorunlar var ama garanti ve müşteri memnuniyeti aşırı iyi Apple a benzer garanti ve müşteri memnuniyeti msi hakkında bilmediğim için yorum yapamayacağım

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hemen hemen aynı takıntı bende vardı. sizde OKB hastalığı olabilir. ben takıntının üzerine gittim, zamanla geçti.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Benim tam zıttım, bilgisayar üzerinde leke olsa ve beni rahatsız etmiyor olsa temizlemekle uğraşmam, telefon tozlu bir yerde dursa temizlemek namina tek yapacagim şey üzerine üflemek olur.
(Çok sık kullanmadığım icin kir yuvası değil, zaten kullandığınız yer temiz ise kirlenmiyor, kirlense de elinize bir ıslak mendil almanız yeterli olur)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Monster güzel ama bazı modellerinde kronik sorunlar var ama garanti ve müşteri memnuniyeti aşırı iyi Apple a benzer garanti ve müşteri memnuniyeti msi hakkında bilmediğim için yorum yapamayacağım
ben 6500 tl olan modelini gözüme kestirdim ama benim asıl beğendiğim laptop MSI GE73 Raider

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Benim tam zıttım, bilgisayar üzerinde leke olsa ve beni rahatsız etmiyor olsa temizlemekle uğraşmam, telefon tozlu bir yerde dursa temizlemek namina tek yapacagim şey üzerine üflemek olur.
(Çok sık kullanmadığım icin kir yuvası değil, zaten kullandığınız yer temiz ise kirlenmiyor, kirlense de elinize bir ıslak mendil almanız yeterli olur)
Okurken nefesim kesildi

Hemen hemen aynı takıntı bende vardı. sizde OKB hastalığı olabilir. ben takıntının üzerine gittim, zamanla geçti.
Nasıl atlattınız ?

ben 6500 tl olan modelini gözüme kestirdim ama benim asıl beğendiğim laptop MSI GE73 Raider
Hocam msi alın o zaman beğendiğiniz ürünü alın zevk alasınız bende macbook istiyorum bakalım

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
M
Okurken nefesim kesildi

Nasıl atlattınız ?

Hocam msi alın o zaman beğendiğiniz ürünü alın zevk alasınız bende macbook istiyorum bakalım
Macbook şuanda benim için çok erken anca iş güç sahibi olduğum zaman alırım MSI ise oyun oynamak film dizi izlemek için alırım
GE73 Raider modelini çok beğendim ancak fiyatı ateş pahası şöyle 7-8 bin tl olsa mükemmel olurdu

leroycarter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok takılı insan tanıyorum ben de bazı konularda takıntılıyımdır ama seninki biraz fazla takıntılı olmuş, yardım almanı bende öneririm.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Hiçbir teknolojik cihazıma fazla değer vermiyorum sonuçta benle bir yaşamayacak

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
2012 yılında PC' yi aldıktan sonra 3-5 ayda bir içinin tozunu attırır, silerdim bir güzelce. Üzerine titrerdim. Geçen senelerde ise PC bir anda açılmamaya başladı anakarttaki bir sorundan dolayı. Bir şekilde hallettim ama sinir etmişti beni. Dedim toz içinde çalışsın temizlik yaramıyor buna. Artık senede bir temizler oldum.

Sende fazla özenme. Ne demişler "Sakınan göze çöp batar". Bu sözün gerçekleştiğine de defalarca şahit oldum :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Çok fazla izlersen psikolojik olarak özenirsin.