Benim gibi pusuda bekleyip, uygun telefonu bekleyenler yorumlarınızı bekliyorum.

mehmet0kan

Öğrenci
21 Mart 2016
17
1
3
31
Ben Lumia 735 kullanıcısıyım, windows 10 güncellemesinden sonra daha da stabil bir hale geldi, bataryası da 2 gün rahat giden bir cihaz, fakat windows phone klavyesinden ve selfie cihazı olduğu iddia edildiği halde pasif kameralı bir telefondan sıkıldım, bu nedenle 735'in yedek telefon statüsünü geçmesi mantıklı gözüküyor...

Alacağım telefondan beklentilerim öncelikle cepte taşınabilecek boyutlarda olması(5,2 inç altı), özellikle ön kamerası olmak üzere kameralarının iyi olması, günlük işlerde stabil çalışması, batarya açısından 1 günü rahat çıkarması ve ekran&kasa oranı da içinde olmak üzere şık bir telefon olması...

Beklentilerimi dikkate aldığımda; Samsung galaxy S6 & S7 modellerim yöneliyorum, ancak Galaxy S6, en az 8 aydır fiyatı sabit tutuyor, maddi imkanım olduğu halde 8 ay önce almadığım bir cihazı aynı fiyattan şuan almak kendimi kötü hissettirir diye düşünüyorum, Galaxy S7 ise Türkiye'de snapdragonlu satılmayışı biraz canımı sıkıyor ve şuan aldıktan sonra fiyatı hızlıca düşerse diye tedirgin oluyorum... Ayrıca söylentiler doğruysa asıl aradığım telefon, HTC 10 olacak gibi sizce bu 3 telefon arasında mı bir seçim yapmalıyım yoksa bunlara benzer bir telefon öneriniz olur mu ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- LG G4 şuan tam bir fiyat performans ürünü ancak hantal bir telefon ben daha şık bir tasarım istiyorum.
2- GM 5 Plus hem cebime para bırakacak hemde flaslı ön kamera ile aradığım telefon ancak 5,5 inç şık değil :(
3- Z5 Compact kasa ekran oranını sevmediğim gibi, ısınan ve kameraları iyi performans vermeyen bir telefon
4- Zenfone 2 selfie aynı şekilde mükemmel ama hantal ve şık olmayan bir telefon -> bunlar iyi telefon olup kendimce elemek zorunda kaldıklarım...

Alecont

Profesör
25 Ağustos 2015
2,488
509
293
S7 alabilirsiniz snapdragonlu değil evet ama exynosunda ondan altta kalır bir yani yok

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
Merhaba,

Iyi kamera guclu bir donanim beklentiniz var. Ekranda cok buyuk olmucak.

Acikcasi bu kriterlere uyan cok fazla model yok

1- samsung s6

2- lg g4

Bu iki urun guclu, kamera ve ekrani cok basarili urunler bunlar.

Bu aralar lg g4 u cok uygun fiyata alabilirsiniz. Hepsiburada da 1300, kipa da 1400 tl ye satiliyor. Bu fiyata bu kalitede bir urun alamazsiniz.

Daha uygun fiyatli bir urun almayi dusunuyorsaniz,

1000 tl.bandinda onerdigim urunler ise

* general mobile 5 plus

* asus zenfone selfi.

Bu fiyat segmentindeki en basarili iki urunde bunlar.

Uber

Profesör
19 Ocak 2016
1,858
798
293
insanlar görüyorum her yerde pusuya yatmış hangi telefonu ucuza getirebilirim diye bekliyor :D şaka bir yana insan çok ikilemde kalıyor ya en son aklına yatan model buluyorsun bu sefer aradaş o para verilirmi diyorsun ucuz buluyorsun gene ulan bu telefon o para edermi güvenemiyorsun yada özellikleri hoşuna gitmiyor :D zor zor
ben maaşı bekliyorum aldıgım gün gidecegim ama gene pusudayım :D

mehmet0kan

Öğrenci
21 Mart 2016
17
1
3
31
S7 alabilirsiniz snapdragonlu değil evet ama exynosunda ondan altta kalır bir yani yok
Kesinlikle exynos işlemcilerin de iyi olduğunu biliyorum, lakin snapdragon'a göre ucuz işlemci, en azından fiyatı biraz daha makul olsaydı- aslında 2500 liraya ithalatçı firma garantili, 2600 liraya Samsung garantili var, iyi düşünmek gerek

murdax105nc

Asistan
7 Mart 2016
157
33
28
Merhaba,

Iyi kamera guclu bir donanim beklentiniz var. Ekranda cok buyuk olmucak.

Acikcasi bu kriterlere uyan cok fazla model yok

1- samsung s6

2- lg g4

Bu iki urun guclu, kamera ve ekrani cok basarili urunler bunlar.

Bu aralar lg g4 u cok uygun fiyata alabilirsiniz. Hepsiburada da 1300, kipa da 1400 tl ye satiliyor. Bu fiyata bu kalitede bir urun alamazsiniz.

Daha uygun fiyatli bir urun almayi dusunuyorsaniz,

1000 tl.bandinda onerdigim urunler ise

* general mobile 5 plus

* asus zenfone selfi.

Bu fiyat segmentindeki en basarili iki urunde bunlar.
dikkat ediyorum herkese aynı telefonları cümle değiştirerek öneriyorsun. piyasada 2-3 tane telefon yok ki? herkes bambaşka beklentiler yazıyor hep aynı önerilerde bulunuyorsun. 5.2 inc boyutu geçmesini istemeyen adama g4 öneriyorsun. biraz komik geliyor kulağa.

murdax105nc

Asistan
7 Mart 2016
157
33
28
mehmet kardeşim lenovo'ya karşı bir önyargın yoksa vibe shot tam senin istediğin telefon.

yoğun kullanımda 1 günü kesin çıkartan batarya.
3 gb ram ve 1.7 ghz hızında çalışan sd615 ile günlük işlemleri rahat rahat halletme imkanı.
sd615'e eşlik eden adreno 405 ile ortalama üstü oyun performansı.
en önemlisi ön kamera ve arka kameranın mükemmelliği. zaten kamera odaklı bir telefon. deklanşör tuşu da bulunmakta.
kapasitif tuşlara sahip. şık da bir telefon.

1500 liraya gayet iyi özellikler sunuyor. bence senin ilacın vibe shot.

mehmet0kan

Öğrenci
21 Mart 2016
17
1
3
31
mehmet kardeşim lenovo'ya karşı bir önyargın yoksa vibe shot tam senin istediğin telefon.

yoğun kullanımda 1 günü kesin çıkartan batarya.
3 gb ram ve 1.7 ghz hızında çalışan sd615 ile günlük işlemleri rahat rahat halletme imkanı.
sd615'e eşlik eden adreno 405 ile ortalama üstü oyun performansı.
en önemlisi ön kamera ve arka kameranın mükemmelliği. zaten kamera odaklı bir telefon. deklanşör tuşu da bulunmakta.
kapasitif tuşlara sahip.

1500 liraya gayet iyi özellikler sunuyor. bence senin ilacın vibe shot.
Kesinlikle sormak istediğimi çok iyi anlamışsın(teşekkür ederim) ve önerdiğin telefon gerçekten de aradığım özelliklerde, ancak lenovo'nun fiyat performans ürünleri çıkarmasını takdir ettiğim halde, bana hitap eden vibe shot modeli sence de fiyat&performans açısından biraz pasif kalmıyor mu ? Vibe Shot yerine 100 lira ekleyip Galaxy S6 daha mantıklı olmaz mı ? vibe shot'un inceleme videolarını da izledim ve 1500 lira etmeyeceğine karar verdiğim için o telefonu düşünmemiştim, vatanbilgisayar gibi bir kaç sitede çıktı telefon pazarı geniş olmadığından da pahalı sanırım ...

ramazanyikici

Asistan
15 Mart 2016
115
16
18
28
Ön kamerasıyla şıklığıyla HTC One M9'u önerirdim ancak ana kamerası hakkında o kadar iyi konuşamayacağım.

murdax105nc

Asistan
7 Mart 2016
157
33
28
Kesinlikle sormak istediğimi çok iyi anlamışsın(teşekkür ederim) ve önerdiğin telefon gerçekten de aradığım özelliklerde, ancak lenovo'nun fiyat performans ürünleri çıkarmasını takdir ettiğim halde, bana hitap eden vibe shot modeli sence de fiyat&performans açısından biraz pasif kalmıyor mu ? Vibe Shot yerine 100 lira ekleyip Galaxy S6 daha mantıklı olmaz mı ? vibe shot'un inceleme videolarını da izledim ve 1500 lira etmeyeceğine karar verdiğim için o telefonu düşünmemiştim, vatanbilgisayar gibi bir kaç sitede çıktı telefon pazarı geniş olmadığından da pahalı sanırım ...

şu an için haklısın ama ilk çıktığında s6nın çıkış fiyatı 2500 liraydı. o zaman 1000 lira fark varken şimdi 100-200 lira. orta segment'te heleki lenovo modellerinde kolay kolay fiyat inmiyor maalesef.

günümüz için vibe shot f/p olarak pasif kalıyor sana katılıyorum, bir nedenden dolayı s6 almak istemediğini yazdığın için istediğin özelliklerde benim aklıma direkt vibe shot geldi. hatta başka alternatifini dahi göremiyorum. boyut, stabilizasyon, kamera, batarya.

s6 isteklerine göre batarya hariç memnun eder.
g4 isteklerine göre boyut hariç memnun eder.
m9 isteklerine göre kamera hariç memnun eder.

vibe shot bütün isteklerin karşısında memnun eder. bu yönde yaklaşıp vibe shot'ı önerdim. tabi karar senin neticesinde ama ben bu isteklere sahip olsam alacağım ilk telefon vibe shot olurdu. ki benim de bir telefondan beklentim aynı senin gibi. kısmetse elimdeki telefon perte çıkınca vibe shot'ı alacağım.

fiyat aralığın genişse ve bekleme imkanın varsa. htc m10 ve s7 mini de alternatif olabilir diye düşünüyorum.

mehmet0kan

Öğrenci
21 Mart 2016
17
1
3
31
şu an için haklısın ama ilk çıktığında s6nın çıkış fiyatı 2500 liraydı. o zaman 1000 lira fark varken şimdi 100-200 lira. orta segment'te heleki lenovo modellerinde kolay kolay fiyat inmiyor maalesef.

günümüz için vibe shot f/p olarak pasif kalıyor sana katılıyorum, bir nedenden dolayı s6 almak istemediğini yazdığın için istediğin özelliklerde benim aklıma direkt vibe shot geldi. hatta başka alternatifini dahi göremiyorum. boyut, stabilizasyon, kamera, batarya.

s6 isteklerine göre batarya hariç memnun eder.
g4 isteklerine göre boyut hariç memnun eder.
m9 isteklerine göre kamera hariç memnun eder.

vibe shot bütün isteklerin karşısında memnun eder. bu yönde yaklaşıp vibe shot'ı önerdim. tabi karar senin neticesinde ama ben bu isteklere sahip olsam alacağım ilk telefon vibe shot olurdu. ki benim de bir telefondan beklentim aynı senin gibi. kısmetse elimdeki telefon perte çıkınca vibe shot'ı alacağım.

fiyat aralığın genişse ve bekleme imkanın varsa. htc m10 ve s7 mini de alternatif olabilir diye düşünüyorum.
Telefondan beklentilerimizin aynı olduğuna şüphe yok :) vibe shot'un fiyatı düşer mi diye arada kontrol etmek gerek, onun yanında lumia 735 ihtiyaçları karşılıyorken kamerasız bir hayata devam edip, HTC 10 veya S7'nin fiyat düşmesini veya S7 mininin çıkmasını beklemekte fayda var dediğiniz gibi, teşekkürler tüm yorumlarınız için, sizin telefon perte çıkıp yeni alacağınız zaman da ben fikirlerimi sunmak isterim :) iyi geceler

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
dikkat ediyorum herkese aynı telefonları cümle değiştirerek öneriyorsun. piyasada 2-3 tane telefon yok ki? herkes bambaşka beklentiler yazıyor hep aynı önerilerde bulunuyorsun. 5.2 inc boyutu geçmesini istemeyen adama g4 öneriyorsun. biraz komik geliyor kulağa.
Bak güzel kardeşim. Herkeze aynı telefon değil. Sen yazılarımı önyargılı okuyorsun. Örneğin adam 1500 tl civarı ürün tavsiye istiyor. Senin mantığına göre ben herkese lg g4 öneriyorum demi? Bak yanlış konuştuğun burdan belli. 1500 tl bandında bana lg g4 den daha iyi bir ürün söylermisin? Söyleyemezsin. çünkü şuanda yok. Kalkıpta insanlara 1500 tl bandında lg g4 varken sony xperia m5, Lenovo vibe p1, huawei g8, htc one m8 mi tavsiye etmemi bakliyorsun? Şuanda 1500 tl bandında lg g4 işlemcisi kadar güçlü, ekranı daha iyi, kamerası daha iyi bir ürün yok nokta.

Ben herkese aynı ürünleri tavsiye etmiyorum. Öneri bekleyen arkadaşların maksimum bütçelerine göre en iyi performansı alabilecekleri ürünü tavsiye ediyorum. Doğru olanda bu.

Sen demişsin ki 5.2'' lik boyutu geçmesin diyo adam sen 5.5'' lik model öneriyorsun. Gene bilmeden konuştuğun bariz belli. Ben sana burada bunu saatlerce anlatırım ama senin anlaman önemli olan bu noktada. Gene bir örnek ile gidelim. Sony xperia z2 5.2'' ekrana sahip. Lg g4 ise 5.5'' ekrana sahip. İkisininde eldeki büyüklük hissi aynı olur. Çünkü lg g4'ün ekran kasa oranı sony xperia z2 nin ekran kasa oranından daha iyi olduğu için çerçevelerden kurtarıyor. Ayrıca 5.2'' lik öneri isteyen arkadaşa 6''lik cihaz önermedik sonuçta. Sen alindeki cihazın 0.3'' lik ekran farkını ölçmeden anlayamazsın.

Diyorsun ki hep eynı cihazlar. Bu seferde 1000 tl bandına bakalım. şuan general mobile 5 plus ve asus zenfone selfi den daha iyi 1000 tl bandında ürün varmı? Kalkıpta bana sony xperia c4, samsung j7 gibi modeller önerceksen hiiç boşuna uğraşma bence burada insanlarıda yanlış yönlendirme.. O fiyat bandında en iyileri şuan bunlar.

Ayrıca insanları daha iyiye yönlendirin. Ezberci olmayın o fiyat segmentindeki en iyi ürünleri tavsiye edin.

Sen s6, g4, düşük fiyatta gm5plus varken lenovo vibe shot öneren biri olarak insanlara kötü ürün aldırmaktan başka birşey yapmazsın. Hep yanlış yönlendiriyon hem kötü ürün yönlendiriyon. İyi ürün varken çok biliyormuş gibi niye kötü ürün tavisiye ediyon. Kaç kere vibe shot kullandın? Bunları geçin arkadaşlar. Ukalalığın lüzumu yok. Bazı noktalarda yerinizi bilin.

murdax105nc

Asistan
7 Mart 2016
157
33
28
Bak güzel kardeşim. Herkeze aynı telefon değil. Sen yazılarımı önyargılı okuyorsun. Örneğin adam 1500 tl civarı ürün tavsiye istiyor. Senin mantığına göre ben herkese lg g4 öneriyorum demi? Bak yanlış konuştuğun burdan belli. 1500 tl bandında bana lg g4 den daha iyi bir ürün söylermisin? Söyleyemezsin. çünkü şuanda yok. Kalkıpta insanlara 1500 tl bandında lg g4 varken sony xperia m5, Lenovo vibe p1, huawei g8, htc one m8 mi tavsiye etmemi bakliyorsun? Şuanda 1500 tl bandında lg g4 işlemcisi kadar güçlü, ekranı daha iyi, kamerası daha iyi bir ürün yok nokta.

Ben herkese aynı ürünleri tavsiye etmiyorum. Öneri bekleyen arkadaşların maksimum bütçelerine göre en iyi performansı alabilecekleri ürünü tavsiye ediyorum. Doğru olanda bu.

Sen demişsin ki 5.2'' lik boyutu geçmesin diyo adam sen 5.5'' lik model öneriyorsun. Gene bilmeden konuştuğun bariz belli. Ben sana burada bunu saatlerce anlatırım ama senin anlaman önemli olan bu noktada. Gene bir örnek ile gidelim. Sony xperia z2 5.2'' ekrana sahip. Lg g4 ise 5.5'' ekrana sahip. İkisininde eldeki büyüklük hissi aynı olur. Çünkü lg g4'ün ekran kasa oranı sony xperia z2 nin ekran kasa oranından daha iyi olduğu için çerçevelerden kurtarıyor. Ayrıca 5.2'' lik öneri isteyen arkadaşa 6''lik cihaz önermedik sonuçta. Sen alindeki cihazın 0.3'' lik ekran farkını ölçmeden anlayamazsın.

Diyorsun ki hep eynı cihazlar. Bu seferde 1000 tl bandına bakalım. şuan general mobile 5 plus ve asus zenfone selfi den daha iyi 1000 tl bandında ürün varmı? Kalkıpta bana sony xperia c4, samsung j7 gibi modeller önerceksen hiiç boşuna uğraşma bence burada insanlarıda yanlış yönlendirme.. O fiyat bandında en iyileri şuan bunlar.

Ayrıca insanları daha iyiye yönlendirin. Ezberci olmayın o fiyat segmentindeki en iyi ürünleri tavsiye edin.

Sen s6, g4, düşük fiyatta gm5plus varken lenovo vibe shot öneren biri olarak insanlara kötü ürün aldırmaktan başka birşey yapmazsın. Hep yanlış yönlendiriyon hem kötü ürün yönlendiriyon. İyi ürün varken çok biliyormuş gibi niye kötü ürün tavisiye ediyon. Kaç kere vibe shot kullandın? Bunları geçin arkadaşlar. Ukalalığın lüzumu yok. Bazı noktalarda yerinizi bilin.

"bazı noktalarda yerinizi bilin." oo steve jobs kardeşim hoşgeldin.

kaç kere vibe shot kullandın diyen adam önüne gelene piyasaya çıkmayan gm 5 plus'ı öneriyor. ben şimdi senin lafına niye güveneyim? gm 5 plus büyük gelecek vaad ediyor farkındayım ama herkese övmeden bir dur piyasaya çıksın bekle. ben de birkaç kişiye önermişimdir burada ama yerine ve beklentilere göre. mesela adam 5 inç boyutlarda 1000 lira altı ürün önerisi istiyor, sen 5.5 inc gm 5 plus öneriyorsun. ezberci olmayın diyorsun senin yaptığın nedir? alakalı alakasız her yorumda aynı ürünleri öneren adam ezberci olmayın diyor???

şu an 1300 liraya g4 kadar iyi bir telefon yok bariz belli. ama herkes g4 tasarımını, işlemcisini, batarya süresini beğenmek zorunda değil ki? adam büyük telefon olmasın diyor bataryası iyi olsun diyor. g4 adamı ne kadar üzer farkında değilsin. performansı şahane evet de herkes performans istemiyor ki?

kötü ürün önerdiğimi düşünmüyorum aksine koskoca telefon piyasasında alternanifi olmayan bir ürünü önerdiğimi biliyorum ve içim rahat. hadi diyelim kötü ürün, adamın beklentileriyle örtüşüyorsa niye almasın? herkesin cebinde samsung, lg, sony, htc olmak zorunda değil.

s6 g4 gm5plus varken lenovo vibe shot önerdiğimi iyi çözmüşsün bak onun hakkını yemeyelim senden kaçmamış yine.

adam şarjı uzun gitsin istiyor. ekranı 5.5 inc olmasın diyor. buraları da iyi oku istersen.

s6 her beklentisini karşılıyor ta ki şarja kadar. batarya bu arkadaş için önemliyse s6 ona göre değil.
g4 yoğun kullanımda hem şarj beklentisini hem de boyut beklentisini karşılamaz. (ayrıca cebe koyunca g4 ekstra rahatsız ediyor kavisli ekrandan dolayı)
gm 5 plus da 5.5 inc arkadaş üstüne basa basa söylüyor 5.2 inç üstü olmasın diye.

şunları okumana rağmen s6, g4 falan öneriyorsan büyük sorun var demektir.

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
"bazı noktalarda yerinizi bilin." oo steve jobs kardeşim hoşgeldin.

kaç kere vibe shot kullandın diyen adam önüne gelene piyasaya çıkmayan gm 5 plus'ı öneriyor. ben şimdi senin lafına niye güveneyim? gm 5 plus büyük gelecek vaad ediyor farkındayım ama herkese övmeden bir dur piyasaya çıksın bekle. ben de birkaç kişiye önermişimdir burada ama yerine ve beklentilere göre. mesela adam 5 inç boyutlarda 1000 lira altı ürün önerisi istiyor, sen 5.5 inc gm 5 plus öneriyorsun. ezberci olmayın diyorsun senin yaptığın nedir? alakalı alakasız her yorumda aynı ürünleri öneren adam ezberci olmayın diyor???

şu an 1300 liraya g4 kadar iyi bir telefon yok bariz belli. ama herkes g4 tasarımını, işlemcisini, batarya süresini beğenmek zorunda değil ki? adam büyük telefon olmasın diyor bataryası iyi olsun diyor. g4 adamı ne kadar üzer farkında değilsin. performansı şahane evet de herkes performans istemiyor ki?

kötü ürün önerdiğimi düşünmüyorum aksine koskoca telefon piyasasında alternanifi olmayan bir ürünü önerdiğimi biliyorum ve içim rahat. hadi diyelim kötü ürün, adamın beklentileriyle örtüşüyorsa niye almasın? herkesin cebinde samsung, lg, sony, htc olmak zorunda değil.

s6 g4 gm5plus varken lenovo vibe shot önerdiğimi iyi çözmüşsün bak onun hakkını yemeyelim senden kaçmamış yine.

adam şarjı uzun gitsin istiyor. ekranı 5.5 inc olmasın diyor. buraları da iyi oku istersen.

s6 her beklentisini karşılıyor ta ki şarja kadar. batarya bu arkadaş için önemliyse s6 ona göre değil.
g4 yoğun kullanımda hem şarj beklentisini hem de boyut beklentisini karşılamaz. (ayrıca cebe koyunca g4 ekstra rahatsız ediyor kavisli ekrandan dolayı)
gm 5 plus da 5.5 inc arkadaş üstüne basa basa söylüyor 5.2 inç üstü olmasın diye.

şunları okumana rağmen s6, g4 falan öneriyorsan büyük sorun var demektir.

Bak abicim sen yaşından büyük laflar etme. steve jobs deyilim ama bu sektörde olan biriyim. o nedenle senin daha eline komponentler hakkında yorum yapman gülünç oluyor.

General mobile 5plus piyasaya çıkmamış olabilir. Ürünü tavisye ettiğim noktalara bakarsan buralarda herhangi birbelirsizlik olan nokta yok. Ürünün işlemcisini 615 den tecrube etmiş biriyim. O nedenle öneriyorum. Ürün android one tabanlı gelceği için en hızlı güncelleme avantajı olucak bunun için öneriyorum. Usb type-c ile gelcek bunun için öneriyorum. 3100 mah batarya + saf android + sd617 ile iyi bir pil süresi olucak onun için öneriyorum. Sence bunlarda ihtimal varmı? Yok. Ben ihtimaller üzerine konuşmam. Ürünün şuan kamera performansı ve yazılımı hakkında beklenti içinde olduğumuz için bir kamera konusunda bir öneride bulunmuyorum. Demekki neymiş hakkında tecbüre edinmediğimiz konu hakkında öneride bulunmuyormuşuz.

Hala 5.2 '' isteyen adama 5.5'' lik g4 öneriyor diyorsun. Anlaşılan anlattığımdan da birşey anlamamışsın. Ekran/kasa oranı diye bir gerçek var. O nedenle biz bunun gerekli detaylarını düşünerek konuşuyoruz.

Lg g4'ün tasarımı kötüymüş diyorsun. O kısmı seni alakadar etmiyor. Çünkü tavsiye isteyen arkadaşa biz öneririz o tasarımını beğenmiyorum derse veya beğeniyorum derse o cevaplar. Sen kimse g4'ün tasarımını beğenmiyor diye bir genelleme yapamazsın.

Adam batarya istiyor sen hala s6, g4 öneriyor diyorsun. Bakın hayat batraya üzerinden ilerlemiyor. Batarya önemli bir etken ama insanlar pili az gittiği için değil performansı-ekranı-kamerası veya diğer tenolojik arabirimleri kötü diye model değiştirir. Senin dediğin gibi olsaydı iphone 5s kullananlar iphone 6 almazlardı. İnsanlar performansından memnun kaldıkları için bataryayı gözardı edip ürün alıyorlar. Sadece batarya için ürün alacak olanlar nokia 3310 önerirdik. Lg g4 kötü değil ortalama bir batarya performansı sergiliyor. Btaryakonusunda iyi performans sunan ürünler 6 saat pcmark battery süre alıyor. lg g4 4-5 saat alıyor. Bu konuda çokta kötülemek doğru değil.

murdax105nc

Asistan
7 Mart 2016
157
33
28
Bak abicim sen yaşından büyük laflar etme. steve jobs deyilim ama bu sektörde olan biriyim. o nedenle senin daha eline komponentler hakkında yorum yapman gülünç oluyor.

General mobile 5plus piyasaya çıkmamış olabilir. Ürünü tavisye ettiğim noktalara bakarsan buralarda herhangi birbelirsizlik olan nokta yok. Ürünün işlemcisini 615 den tecrube etmiş biriyim. O nedenle öneriyorum. Ürün android one tabanlı gelceği için en hızlı güncelleme avantajı olucak bunun için öneriyorum. Usb type-c ile gelcek bunun için öneriyorum. 3100 mah batarya + saf android + sd617 ile iyi bir pil süresi olucak onun için öneriyorum. Sence bunlarda ihtimal varmı? Yok. Ben ihtimaller üzerine konuşmam. Ürünün şuan kamera performansı ve yazılımı hakkında beklenti içinde olduğumuz için bir kamera konusunda bir öneride bulunmuyorum. Demekki neymiş hakkında tecbüre edinmediğimiz konu hakkında öneride bulunmuyormuşuz.

Hala 5.2 '' isteyen adama 5.5'' lik g4 öneriyor diyorsun. Anlaşılan anlattığımdan da birşey anlamamışsın. Ekran/kasa oranı diye bir gerçek var. O nedenle biz bunun gerekli detaylarını düşünerek konuşuyoruz.

Lg g4'ün tasarımı kötüymüş diyorsun. O kısmı seni alakadar etmiyor. Çünkü tavsiye isteyen arkadaşa biz öneririz o tasarımını beğenmiyorum derse veya beğeniyorum derse o cevaplar. Sen kimse g4'ün tasarımını beğenmiyor diye bir genelleme yapamazsın.

Adam batarya istiyor sen hala s6, g4 öneriyor diyorsun. Bakın hayat batraya üzerinden ilerlemiyor. Batarya önemli bir etken ama insanlar pili az gittiği için değil performansı-ekranı-kamerası veya diğer tenolojik arabirimleri kötü diye model değiştirir. Senin dediğin gibi olsaydı iphone 5s kullananlar iphone 6 almazlardı. İnsanlar performansından memnun kaldıkları için bataryayı gözardı edip ürün alıyorlar. Sadece batarya için ürün alacak olanlar nokia 3310 önerirdik. Lg g4 kötü değil ortalama bir batarya performansı sergiliyor. Btaryakonusunda iyi performans sunan ürünler 6 saat pcmark battery süre alıyor. lg g4 4-5 saat alıyor. Bu konuda çokta kötülemek doğru değil.

sektörde olmak vasat olmayacağın anlamına gelmiyor. messi de futbol sektöründe kadir bekmezci de futbol sektöründe, aynı futbol zekasına sahip olduklarını sanmıyorum.

anlatmak istediğimi kendi anlamak istediğin gibi anlıyorsun. gm 5 plus veya g4 kötü telefon diyormuşum gibi gösteriyorsun. benim olayım bu telefonların iyi veya kötü olması değil ki? senin alakalı alakasız aynı ürünleri önermenden bahsediyorum.

"1- LG G4 şuan tam bir fiyat performans ürünü ancak hantal bir telefon ben daha şık bir tasarım istiyorum.
2- GM 5 Plus hem cebime para bırakacak hemde flaslı ön kamera ile aradığım telefon ancak 5,5 inç şık değil "

adam şunları yazmış zaten, bunlardan başka öneri bekliyor anlatabildim mi?

hala ekran kasa diyorsun g4'ü alıp cebine koyan biri ne kadar hantal bir telefon olduğunu anlar zaten ki adam belirtmiş g4 istemediğini. yani telefonu incelemiş hatta seçenek olarak elemiş. hala üstüne basa basa g4 öneren bir insana daha da bir şey anlatılmaz heralde.

kmurat

Dekan
8 Şubat 2014
8,504
3
3,726
1,358
Boyut olarak cebe sığabilecek büyüklükte (4.7 inch) ve hoş görünümlü kibar bir cihaz olara Samsung (yeni) A3'ü beğendim. Yeni bir model ve hafif de sayılır (135 gr.). Fiyatıda uygun 1250-1350 tl. Nisan'da daha yeni modeller de çıkacaktır piyasaya. Onlarıda beklemek faydalı olur.

mehmet0kan

Öğrenci
21 Mart 2016
17
1
3
31
Arkadaşlar S7 almanın en doğru karar olacağına karar verdim.
Şuan hepsiburada.com sitesinde, hepsiburada dışındaki bir satıcıda, fakat SAMSUNG garantili, fiyatı şuan 2569 liraya buldum. 3-5 ay gibi yakın zamanda da 2200 lerden aşağı düşmez gibi geliyor. Ben ilçede yaşıyorum, bu ürünleri gidip görebileceğim bir teknoloji mağazası yok, acaba aranızda gidip S7 ürününü inceleyen oldu mu ? siyah mı alsam, gold mu alsam bilemedim, hangisinin daha şık olduğunu düşünüyorsunuz ?

Green_Ninja

Asistan
28 Şubat 2016
297
26
28
27
Bence gold rengi telefonlara yakışıyor özellikle samsunglara mesela s6 ıda falanda güzel duruyor yine samsungun a serisindede gold hoş duruyor bence gold güzel

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
sektörde olmak vasat olmayacağın anlamına gelmiyor. messi de futbol sektöründe kadir bekmezci de futbol sektöründe, aynı futbol zekasına sahip olduklarını sanmıyorum.

anlatmak istediğimi kendi anlamak istediğin gibi anlıyorsun. gm 5 plus veya g4 kötü telefon diyormuşum gibi gösteriyorsun. benim olayım bu telefonların iyi veya kötü olması değil ki? senin alakalı alakasız aynı ürünleri önermenden bahsediyorum.

"1- LG G4 şuan tam bir fiyat performans ürünü ancak hantal bir telefon ben daha şık bir tasarım istiyorum.
2- GM 5 Plus hem cebime para bırakacak hemde flaslı ön kamera ile aradığım telefon ancak 5,5 inç şık değil "

adam şunları yazmış zaten, bunlardan başka öneri bekliyor anlatabildim mi?

hala ekran kasa diyorsun g4'ü alıp cebine koyan biri ne kadar hantal bir telefon olduğunu anlar zaten ki adam belirtmiş g4 istemediğini. yani telefonu incelemiş hatta seçenek olarak elemiş. hala üstüne basa basa g4 öneren bir insana daha da bir şey anlatılmaz heralde.

Sanirim soylemek istegimi anlamiyorsun. Soyle ifade ediyim;

* Bir fiyat araligi vardir. Ben bu fiyat araliginda alabilecegi en iyi urunu tavsiye ederim. Olay bundan ibaret. Yazilarima okadar dikkat ettiysen cogu zaman o fiyat bandinda birden cok alternetif sunarim. Ben burada markacilik yapmam. Hicbir urunude kotulemem. Sadece daha iyisi var oda şu urun diye ifade ederim. Bence dogru olanda bu. Ben teknik ifadelere ve tecrubeye dayali konusurum. Arkadas begenmez ise almaz. Olay bundan ibaret. Senin herkeze ayni urunu tavsiye ediyorsun demen yanlis. Cunku bir fiyat araligindaki en iyi urun yerine bir baskasi gelene kadar degismez. Ornegin 1250-1500 tl bandindaki onerebileceginiz urunler neler diye bir soru geldiginde, suanki en iyi urun ne ise once onu sonra alternatifleri sunarim. Karsi tarafa lg g4 en iyisi derim. Oda derki inceledim ama ornegin tasarimi hosuma gitmedi der. O zaman alternatif sunarsin. Mantikli olan bu. Ayrica bir urun sunuyorken bunu neye dayanarak sundugunuda teknik detaylara ve tecrubelerine dayanarak ifade edersen tavsiye bekleyenin belki atladigi bir noktaya isik tutmus olursun. Lg g4 zaten istemedigini ifade etmis diyorsun. Onu bende okudum merak etme. Ama biz lg g4un yapabildiklerini bi anlatalim ondan sonra istemezse alternatif sunariz urun cok. Ama ince nokta once en iyisini onermek. Bu fiyat segmentinde lg g4 varken ben kalkipta once orta segment bir urun olan lenovo vibe p1 i onermem dogru olmaz. O fiyat segmentibde alinabilecek ust seviye bir urun varsa ve o urunun kronik sorunu yoksa once o tavsiye edilir.

Simdi bazi noktalari karistiriyorsunuz. Suan piyasada 4/4'luk urun yok. O nedenle islemci,kamera,ekran,batarya gibi temel konulardan en iyi puanlari alabilen urun daha iyidir. Senin dedigine bakalim vibe shot. Ekran ? Orta seviye. Islemci? Orta seviye. Kamera ? Adi kamera telefonu olabilir ama kamerasi orta seviye. Batarya ? Ust seviye diyelim. Lg g4 e bakalim. Ekran ? Ust seviye. Islemci ? Ust seviye. Kamera? Ust seviye.
Batarya? Orta seviye.

Hangisi iyi? Lg g4. Demekki burada herkese ayni urunu degil. O fiyat segmentindeki en iyi urunu tavsiye etmisiz.

Senin dedigin gibi olsa ben 2500 tl lik urun arayan birinede lg g4 onermem gerekiyor. Ama burada oyle birsey yok.

Sdn de cekilem 1000-1500 tl arasi en iyi akilli telefonlar videosunda izlerken neden htc desire eye o listede varda lenovo vibe shot yok diyormusunuz? Demiyorsunuz. Onun yerine o varsa demekki ondan daha iyisi var. Bizde burada oneri yaparken bu sekilde davraniyoruz.

Bu konu altinda konusulmasi gereken konular bunlar degil. Burada arkadasa butcesi dogrultusunda alabilecegi en iyi urunu onermemiz gerekiyor. Ben g4 diycem siz vibe shot diyceksiniz ki cesitlilik olsun. Illa farkli urun tavsiye edeceksiniz bir kaide yok. En iyi bellidir. Onun disindakiler illaki ondan geridedir. Ama genede bu oneri yapmaniza engel olmadigi icin fark etmez.

Bu tarz polemiklere gerek yok. Her yoruma her sahisa kucuk buyuk saygimiz oldugu gibi ayni tutumu bizde gormek isteriz. Sonucta burada laf olsun diye oneride bulunmuyoruz. Bir diger noktada burada hickimseyi elestirme hakkini kimse kendinde bulmasin. Yeni bir uyesiniz bu forum insanlarin birbirlerine saygi duyduklari bir platform sozlerinize biraz daha dikkat edin. Beni degil baslikta belirtilen konuyu yorumlayin. Bu tarz polemiklerede gerek yok.

murdax105nc

Asistan
7 Mart 2016
157
33
28
Sdn de cekilem 1000-1500 tl arasi en iyi akilli telefonlar videosunda izlerken neden htc desire eye o listede varda lenovo vibe shot yok diyormusunuz? Demiyorsunuz. Onun yerine o varsa demekki ondan daha iyisi var. Bizde burada oneri yaparken bu sekilde davraniyoruz.

tamam abi bu resimle polemiği sonlandıralım. aeo

Ekli dosyalar

• rtcdsfds.JPG
    rtcdsfds.JPG
    49.3 KB · Görüntüleme: 311

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
tamam abi bu resimle polemiği sonlandıralım. aeo
Yani bu sizin düşünceniz ama o kadar iyi olsaydı o listeye eklerdi kerem arkadaşımız. Ama o listede olmaması alınmıcak bir telefon olduğu anlamına gelmiyor. Ama bunu şekilde cihazı savunmanız o cihazı en iyi de yapmıyor. Kendince iyi olduğu yönleri olan bir model.