Beni yarı yolda bırakmayacak telefon arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Murad N.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba forum sakinleri. Telefon tavsiyeleri konusunda sizden yardım almak çok iyi olurdu. Özellikle de beni 4 olmadı 5 yıl boyunca yarı yolda bırakmayacak, güçlü, kasmayan, güvenilir bir telefon arıyorum. Şimdiki telefonumdan (Samsung Galaxy Grand Prime) baya bir çektim 2 yıl boyunca. Sd kartın "firma tarafından olan bir program sorunu" dolayısıyla çalışmamasından tutun da(2 kez SD kart deyişmeme bakmayarak karta attığım her bir aplikasyon, resim, video ve s. çöp oluyor) batarya şişmesine kadar her bir sorunu yaşadım. Format atmama, batarya değiştirmeme, telefon ustasına götürmeme bakmayarak hala doğru düzgün çalışdığını söyleyemem. Bu kadar olan bitenle birlikde 2-ci yilin sonunda telefonu kullanmak artık zor gelmeğe başladı. Yeni bir telefon almak konusundaysa artık aklımda 2 telefon markası var. Ya iPhone (X hariç her bir modeli) ve Xiaomi. Etrafımdakı her kesden şu iki markadan da iyi yorumlar alırken Samsung ve ya başka telefon markaları hakkında iyi yorumlar nerdeyse hiç duymuyorum. "Parası neyse veririm lakin 4-5 yıl beni idare etsin" mantığıyla hareket etmek isterim. İstediğim özellikler de daha çok bu konularda: 1) Kasma problemi olmasın 2) 32 ve ya 64 GB hafızası olsun 3) Sd kart olmasa daha iyi 4) Kamerasının çok iyi olmasına gerek yok sosyal medyada idare etcek kadar olsa iyidir 5) Ekran büyüklüğü 5-5'5 inch ola bilir (Kullanımı rahat ele yatkın olması büyük bir avantaj benim için) 6) Suya dayanık olması. Kriterlerim bu olsa da hangi işletim sisteminde kullanacağımı hala belirleye bilmiş değilim. Arkadaşların 4 ve ya 5s gibi telefonların yıllar geçse de hala kullana bilmeleri beni daha çok IOS-a itiyor. IOS-in virus kapma gibi sorunlarının olmaması da cabası. Android-e yıılardır yatkın oldmam IOS-e geçmeme en büyük engellerden biri. Amma ne olur olsun kullanabilirlik ömrü hangisi daha iyiyse iPhone ve Xiaomi tarafdan, işletim sistemi benim için sorun teşkil etmeyecekdir. Sizin görüşleriniz neler bana yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler :)

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bu forumda ünlü olan iPhone 8 Plus Nokia 8 Xiamoi mi 8 S8 Plus bunları çok duyacaksın bide hepsinde 8 işareti var.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İphone alacaksan x androidte ben samsung önermem huawei alabilirsin daha sorunsuz sağlam huaweiler

Murad N.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu forumda ünlü olan iPhone 8 Plus Nokia 8 Xiamoi mi 8 S8 Plus bunları çok duyacaksın bide hepsinde 8 işareti var.
iPhone 8+ tercihlerim arasında lakin iPhone-un 6s 6s+ modellerini de düşünüyorum. Bir az eski model olduğundan ve isteklerimi karşılamayacağını düşündüğümden bir az uzak kalmağa çalışıyorum

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Eğer yarı yolda bırakmadım bütçe sıkıntım Yok diyorsanız ıos ekosistemini öneririm ben 3 yıldır telefona format bile atmadı 1 seneye yakın güncelleme hariç telefonu kapatıp açmadım bişe şuan en güncel sürüm var ve telefon gayet akıcı yaşına göre 6s yani ben 8 plus öneririm uzun süreli kullanım için tabi tasarım dan diğer modellere göre güçlü kameradan vs vazgeçmeniz gerekecek

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
6 ları çok yavaşlattı apple iPhone 5S al iPhone 6 yerine.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
iPhone 8+ tercihlerim arasında lakin iPhone-un 6s 6s+ modellerini de düşünüyorum. Bir az eski model olduğundan ve isteklerimi karşılamayacağını düşündüğümden bir az uzak kalmağa çalışıyorum
6s bu saatten sonra önermem ben şahsen kullanıcısıyım ama maceraya gerek Yok

`Deli

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Mi 8 Bence seni 4 5 sene götürür

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
uzun süre kullanacaksan sony al kesinlikle xz1 2000 tl civarı zaten snapdragon lu sony ler çok akıcı oluyor kasma falan olmaz ekran kasa oranı iyi değil ama çok sağlam kasası vardır

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone alacaksan x androidte ben samsung önermem huawei alabilirsin daha sorunsuz sağlam huaweiler
3 kişi p20 pronun ekranında sorun var diye p20 prodan s9 plusa geçti birisi hem p20 pro hem note 8 kullanıyo forumda adam kamera hariç p20 pro note 8 in yanına yaklaşamaz dedi bence söylediklerini bidaha düşün derim

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone 8 plus al

Son düzenleme:

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
3 kişi p20 pronun ekranında sorun var diye p20 prodan s9 plusa geçti birisi hem p20 pro hem note 8 kullanıyo forumda adam kamera hariç p20 pro note 8 in yanına yaklaşamaz dedi bence söylediklerini bidaha düşün derim

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone 8 plus al
Az önce media markta p20 proyu inceledim tam bir çin malı havası var telefonda hiç beğenmedim bende

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Az önce media markta p20 proyu inceledim tam bir çin malı havası var telefonda hiç beğenmedim bende
Ben daha inceleyemedim bakalım nasip olursa teknosaya gidip bi bakacam abartıldığı kadar iyi bi kamerası varmıymış merak ettim

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ne kadar sevmesemde uzun yıllar kullanmak için iphone 8 plus al

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Ben daha inceleyemedim bakalım nasip olursa teknosaya gidip bi bakacam abartıldığı kadar iyi bi kamerası varmıymış merak ettim
Valla ben kamerasınıda inceledim iphone x falan bundan iyi resim çeker kimse anlatmasın kamerada takılmalar donmalar oldu ayrıca modlarda geçerken ben soğudum beğendiğim bi cihazdı

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Yeni iphoneleri beklemeni öneririm bir kaç ay kaldı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy S9 Plus'u önerirdim ancak sıcak bakmıyorsanız Huawei P20 Pro gayet iyi bir seçenek olacaktır. İphone alacaksanızda bir kaç ay sonra yeni çıkacak modelleri bekleyip satın alın derim. :)

AnilKB

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bence de Huawei uzun süreli kullanım için ideal benim görüşümde.P20 Pro bence sorun çıkarmaz

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
S9 Ya da Iphone 8 öneririm. Nokia 8 ve XZ1i de öneririm. Bu cihazlardan en çok hoşunuza gideni alın fazla düşünmeyin derim. Ancak S9 ve Iphone 8 daha uzun ömürlü olacaktır. Samsung'un s ve note serileri diğerleri gibi değildir, oldukça performanslıdır. Ancak XZ1'i bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak uygun fiyatlı bir cihaz olarak görüyorum. Benim size önerim XZ1.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Çift kamera ram batarya gibi avantajları var
Ramin çok büyük bir avantajı yok, çift kamera bokeh efekti dışında pek kullanılmıyor geriye batarya vs 1 yıl fazladan destek+yeni işlemci kıyaslaması kalıyor. Tabi ben aslında arkadaşa direk xz1i öneriyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ramin çok büyük bir avantajı yok, çift kamera bokeh efekti dışında pek kullanılmıyor geriye batarya vs 1 yıl fazladan destek+yeni işlemci kıyaslaması kalıyor. Tabi ben aslında arkadaşa direk xz1i öneriyorum.
Ben iphone larda plustan başka model önermiyorum düz iphone lar bana çöp gibi geliyo

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,211
Samsung Galaxy S9+ öneririm, bekleye bilirseniz eğer Note 9.