"Beni Sabri yapan Galatasaray'dır"

Bu konuyu okuyanlar

aliihsangs12

Profesör
Galatasaray'ın milli futbolcusu Sabri Sarıoğlu, "Beni Sabri yapan Galatasaray'dır. Hiçbir zaman kolay kolay ayrılmayı düşünmedim" dedi.

677833652.jpg


Almanya'nın Münih kentinde takım arkadaşı Volkan Yaman'ın düğününe katılan Sabri Sarıoğlu,çok özel açıklamalarda bulundu.

Sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten Sabri, "Çok istediğimiz bir Şampiyonlar Ligi'ne katılma olayı vardı. Ama olmadı, kısmet değilmiş. Lige döndük. UEFA Kupası'na devam ediyoruz. Günler geçtikçe, haftalar geçtikçe, her maçı üstüne koyarak, daha iyi bir takım olduk. Bence şu an performansımızın daha iyi olacağını düşünüyorum. İyiyiz, ama daha iyi olabilecek bir kaliteye sahibiz. İyi bir şekilde bitirdik ilk yarıyı. UEFA Kupası'nda da gruptan çıkarak, Bordeaux ile eşleştik. Herşey güzel biçim için. İnşallah 2. yarı ile birlikte, hem ligde, hem Türkiye Kupası'nda, hem de UEFA Kupası'nda hedeflediğimiz başarıya ulaşmak istiyoruz" dedi.

Avrupa Kupaları'nda elinden gelen başarıyı göstermeye çalıştığını vurgulayan Sabri Sarıoğlu, "Bunu yaptıysam, ne mutlu bana. Lige de iyi başladım, ama şanssız bir sakatlık geçirdim. 6 hafta gibi uzun bir süre oynayamadım. İyileştikten sonra iyi bir çıkışım oldu, hem Milli Takım'da hem de Galatasaray'da. Her zaman oyunumun üstüne kata kata ilerlemek istiyorum. Daha çok çalışarak, hem kendime, hem Milli Takım'a, hem de Galatasaray'a yardımcı olmak istiyorum. Benim için şu an herşey iyi gidiyor. İnşallah 2. yarıyla birlikte daha da iyi bir Sabri'yi, hem Galatasaray adına hem de Milli Takım adına herkese izlettirmek istiyorum" diye konuştu.

10 yaşında Galatasaray kulübünün içine girdiğini hatırlatan sarı kırmızılı futbolcu, kaptan olamadığı için kırgınlık yaşadığını söyledi. Sabri Sarıoğlu, şöyle konuştu:

"6 senedir A Takım bünyesinde mücadele ediyorum. Tabii bu benim üzerimde büyük bir sorumluluk yaratıyor, ama bu tatlı bir sorumluluk. Çünkü Galatasaray gibi büyük bir camiada böyle bir sorumluluk üstlenmek gurur verici bir şey.

Kaptanlık konusuna gelince, tabii benim de 10 yaşında Galatasaray'a geldiğimde hayallerim vardı. Galatasaray'da oynayıp, bu büyük takımın kaptanlığını yapmak. Kimi zaman yaptım, ama son zamanlarda yapamadım. Takdir hakkı başka şekillerde kullanıldı. Tabii bu beni üzmüyor, ama az da olsa kırıklık oluyor. Çünkü hayaliyle yaşadığın bir şeyi gerçekleştirememek az da olsa kırıyor. Ama sonuçta ben profesyonel bir futbolcuyum. Bana sahada nerede görev verilirse, ne kadar süre verilirse, çıkıp sahada göstermek için elimden geleni yaparım. Çünkü biz profesyonel futbolcularız, bunu yapmamız gerekiyor.
Her insan bir amaç için uğraşır. Benim de amacım Galatasaray'a geldiğimde bu büyük takımla oynamaktı, sonra şampiyonluk yaşamaktı. Tabii amacım, bu büyük takıma kaptanlık da yapmaktı, Milli Takım ile oynamaktı. Çoğunu gerçekleştirdim. Bu kaptanlık konusunu gerçekleştirdiğim maçlar da oldu. Ama böyle bir uygunluk gösterilmedi. Tabii buna hiç bir zaman karşı gelemezsin. Sonuçta biz Galatasaray'da işçiyiz. Kararlar nasıl verilirse, ona saygı duyarak uyarız. Sonuçta kimin kaptan olup olmayacağı bizi pek etkilemez. Çünkü sahaya 11 kişi çıkıyor, yedeklerle 18. Oynamayan arkadaşlar var. Herkes bir amaç için uğraşıyor. Dediğim gibi Galatasaray'da kaptan olmak da gurur verici bir şey. Olan zaten bunun gururunu, mutluluğunu, sevincini yaşıyor. Dediğim gibi öyle uygun görüldü, saygı duymak gerekir. Ama az da olsa bi kırgınlık var. Çünkü ben 10 yaşına geldiğimde hedeflerimden biri oydu."

30.jpg


"Beni Sabri yapan Galatasaray'dır. Hiçbir zaman kolay kolay ayrılmayı düşünmedim" diyen Sabri, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu sene sözleşmem bitiyordu. Ama ben hiç bir zaman Galatasaray'a bir şeyler kazandırmadan bu kulüpten ayrılmak istemiyorum. Beni almak isteyen kulüpler varsa da, 'Gerekli olan bonservis ücretini verip, hem Galatasaray'ın, hem de benim kazanacağım şartlar uygun olursa, Galatasaray'dan ayrılırım' diye her zaman söyledim. Bu da zaten Avrupa olur. Hayallerimden biri de Avrupa'da oynamaktır. Dediğim gibi kulübümün de menfaatleri doğrultusunda, şartlarda uygun olursa ben de orada oynayıp, Sabri'yi ve Türk Milli Takımı'nı orada da temsil etmek istiyorum. Ama işte her zaman istediğimiz gibi olmuyor. İleriki zamanlar neyi gösterir belli olmaz. Dediğim gibi Galatasaray'ın da menfaatleri doğrultusunda, şartlar da uygun olursa ben de Avrupa'da oynamak isterim."

Kendisine resmi teklif gelmediğini de açıklayan Sabri, "Kulübüme geldi mi gelmedi mi bilmiyorum. İngiltere, İtalya, İspanya ve bazı ülkelerden menajerler vasıtasıyla arayanlar olmuştu. Sonuçta bunlar telefonla bir resmiyet kazanılmayan kulüpler. İsim vermek doğru olmaz. Bana da zaten fazla isim gelmedi. Sadece ülke olarak söylüyorlardı. Sonuçta tanımadığım menajerlerdi. Bunlar tabii resmi olmadığı için, çok da dikkate alınmıyor. Bir transferin gerçekleşmesi için, 2 kulübün resmi olarak iletişime geçip anlaşması lazım. Tabii ilerleyen zamanlar ne gösterir, onu bilemeyiz. Hayırlısı neyse o olsun" şeklinde konuştu.

Takımda şu anda da kendilerine sahip çıkacak değerli ağabeyleri bulunduğunu ifade eden Sabri, "Hakan Ağabey olsun, Bülent Ağabey olsun, Arif Ağabey olsun, Ergün Ağabey olsun, bunlar çok değerli oyunculardı. Onlarla beraber çalışmaktan gurur duydum. Onlarla aynı sahada mücadele ettim. Bu beni çok mutlu ediyor. Onların yeri farklı, fakat şu anda da bize sahip çıkacak değerli ağabeylerimiz var. Hasan Ağabey olsun, Ümit Ağabey olsun, Ayhan Ağabey olsun, hepsi değerli oyuncular" dedi.

Kaynak
 

astute

Asistan
katılıyorum en azından içimizden yetişenlere kaptanlık verilmeli.lincln bugun var yarın yok bu çocuk yıllardır bu kulupte..
 

hta1905

Profesör
Sabri son topları iyi kullansa İspanya'da da İngiltere'de de oynar.Sabri'yi Sabri yapan Galatasaray diyorsan daha çok çalış,şu son vuruşlarını ve ortalarını düzelt.Biz de "dağlara taşlara Sabri" demekten vazgeçelim :D
 

PRoMeTuS

Profesör
Kalbi krıık olması normal ama; kaptnlık her zaman takımda en çok bulunana verilcek diye bi şart yok, öncelikle lider vasfı olması gerekiyor. Sabri kendini kolay kaybeden bir oyuncu o yüzden ilk önce sinirlerine hkim olmayı öğrenmeli kaptan olabilmek için.. Böyle dugusal davranmaması ve ilk önce ne olmalıyım değil ne oldum demesi gerekir..
 

forzafener

Öğrenci
sabri bana göre dünyanın en iyi sağ beklerinden biridir. onun kadar iyi orta yapabilen, defanstan iyi top çıkarabilen, sahada derli toplu oynayabilen ve ayağa iyi pas yapabilen bir oyuncu dünyada nadir bulunur. bana göre galatasaray onun kıymetini iyi bilmeli. satacaksa da 30 milyon euro'dan aşağı satmasın.
 

doesluck

Profesör
sabri bana göre dünyanın en iyi sağ beklerinden biridir. onun kadar iyi orta yapabilen, defanstan iyi top çıkarabilen, sahada derli toplu oynayabilen ve ayağa iyi pas yapabilen bir oyuncu dünyada nadir bulunur. bana göre galatasaray onun kıymetini iyi bilmeli. satacaksa da 30 milyon euro'dan aşağı satmasın.


o bir fenerbahçeli . futboldan bu kadar anladığına göre :D

Galatasaray'da tek falso oyuncu sabri..koşuyor filan ama bilmiyorum..adam gibi ne ortasını gördüm ne birşeyini..sağ adamı orta açıcak..
 
Sabri'nin futboluna benimde diyecek birşeyim yoktur ama kişilik olarak biraz şımarık ve agresiftir.Çünkü ben onun çocukluğunuda bilirim aynı mahallenin çocuğuyduk ilkokul 3,4,5 ve 6. sınıfı beraber okuduk.O zamanda şımarıktı hala şımarık.
 

hta1905

Profesör
sabri bana göre dünyanın en iyi sağ beklerinden biridir. onun kadar iyi orta yapabilen, defanstan iyi top çıkarabilen, sahada derli toplu oynayabilen ve ayağa iyi pas yapabilen bir oyuncu dünyada nadir bulunur. bana göre galatasaray onun kıymetini iyi bilmeli. satacaksa da 30 milyon euro'dan aşağı satmasın.
Hoca naptın ya.Sabri'den bahsediyoruz.Ortalarının, şutlarının çoğu karavana.Keşke senin dediklerini yapsa ;)
 

onursevim

Profesör
Emektar
Sabri iyidir iyi. bazan iyi orta açtığıda oluyor. sonradan alma sağ bek bu kadar olur. Ümit milliyken 10 numara posizyonunda oynuyodu nevri döndü sağ bekte gene ÇAKMA yıldızlardan daha iyi . O kadar almıyo en azından HADDİNİ biliyo. Sükse yapıpda hayal kırıklığı yaratmıyo :D
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst