Ben müzik web sitesi kuracağım, bana telif atılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Akransız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba ben bir müzik web sitesi kurmak istiyorum muud gibi. Ama orada yayınlayacağım müziklerden telif yermiyim diye korkuyorum.
Örneğin youtube'de yayınlanan bir müziği ben kendi web siteme ekleyip insanlara dinletirsem o müzikten telif yermiyim?
Bilginiz varsa mesaj yazarsanız sevinirim!

Schwartzx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
sana şöyle söyliyim aynısını bende düşünüp yaptım. Telifi yemen için indirdiğin orjinal müzikleri sitende koyup indirilmesine izin verdiğin zaman yiyorsun hatta google otomatik algılayıp yapay zeka ile kaldırtıyor. Dosya siliniyor yani ama telifsiz bir şekilde streamlik yapabilirsin youtube'un apilerini kullanarak 1 milyar müziği stream olarak kendi sitende paylaşabilir sistemine iframe olarak indirebilirsin, verileri tek kötü hali internetsiz dinleyememek oluyor o da müzikler arka planda çalışmıyorlar. Ancak böyle olabilir telifsiz ya da sanatçılarla görüşür müziklerini satın alırsın ki bu da zahmetli ve diğer bir seçenek artık çok kolay değil müzik sitesi kurmak video sitesi daha mantıklı ve kolay bence buna göre. Bol şans! :)

enescmz

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Arkadaşlar merhaba ben bir müzik web sitesi kurmak istiyorum muud gibi. Ama orada yayınlayacağım müziklerden telif yermiyim diye korkuyorum.
Örneğin youtube'de yayınlanan bir müziği ben kendi web siteme ekleyip insanlara dinletirsem o müzikten telif yermiyim?
Bilginiz varsa mesaj yazarsanız sevinirim!
yiyeceğinizi pek sanmıyorum.ama diğer sitelerdeki sistem şu bir yayıncı şirkete başvuruyorsunuz ve bu yayıncı şirket şarkınızı deezer,spotify,muud gibi yerlere yüklüyor.

Son mesajlar