Ben kimim acaba herkes gelsin içeri belki yardımcı olursunuz

Bu konuyu okuyanlar

Kdjdvkdvmdf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kim olduğumu bilmiyorum.Ben neyim acaba,İnsanları sevmiyorum hayatta tek bir amacım bile yok arkadaşım yok dostum yok boşu boşuna yaşıyorum neler sevdiğimi bile bilmiyorum.Neden ben böyleyim dediğim zamanlar da bile cevabını alamıyorum yaşım oldu 21 elim de avucum da bir şey yok,sıkılıyorum,bunalıyorum işim gücüm bile yok başarım zaten sıfır boş boş oturuyorum ben hangi işte başarılı olabilirim ki bana bir abilik veya bir kardeşlik yapıpta yardımcı olabilecek birisi var mı ?

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Hocam benim bir şeyden anladığım yok ama kendimi senin yerine koysaydım ortam değişikliği iyi gelirdi diye düşünüyorum. Veya en kötü spora başla kendini meşgul edecek bir şey bul arkadaş,ortam gerisi gelir zaten.Bir psikologla falan görüşmeni de önerebilirim.Kolay gelsin.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Merhaba kardeşim ben hep şuna kanaat getiririm her bireyin bir hedefi olmalı bir hedef uğruna bu hayatta mücadele etmeli canla başla, karamsarlık zaman zaman hepimizin üzerine çöker pes edip bi köşeye çekilecek değiliz mücadele etmeliyiz herşey için sevmek için, sevilmek için , çalışmak,çabalamak için öyle bi köşeye çekilip kendinden başkalarından uzaklaşmak en kolayı sen zoru başar ileri bak hedeflerin olsun sen sevki sevilesin..

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Diğer arkadaşların dediği gibi kendine bir hedef belirle. Eğer bilgisayar konusuna meraklıysan Microsoft'un Kod eğitim programları var. Kendi küçük bir oyununu yapabilirsin bunu öğrenirsen :) Link burada (Unity profesyonel oyunlar yapmanızı sağlayacak bir platformdur. Yeni başlayanlar için kolay, ileri seviye kullanıcılar için güçlü bir araç olan Unity ile mobil, masaüstü, web ve oyun konsolları için 3 boyutlu oyunlar yapmak mümkündür. Bu eğitimleri almak için önce C# eğitimi almanızı tavsiye ederiz.). En başta sıkılabilirsin ama kim bilir ileride seninde bir Rockstar Games kurmayacağını? ;)

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
bedelli askerlik yapabilirsin.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Bu piskoloji ile çoğu mulakatı geçemeyecektir ki şuanki yazdıklarını düşünürsek bu hiç mantıklı değil.
aklıma bu geldi, asker de ister istemez pek çok arkadaşı olacak ve yalnızlık sorununu aşacak,para kazanacak ve asker olduğu için kendini önemli ve değerli hissedecek o öyle düşünmese bile toplum çok büyük saygı duyar diye düşündüm, bilemiyorum ilk anda müthiş bir fikir gibi gelmişti...

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
aklıma bu geldi, asker de ister istemez pek çok arkadaşı olacak ve yalnızlık sorununu aşacak,para kazanacak ve asker olduğu için kendini önemli ve değerli hissedecek o öyle düşünmese bile toplum çok büyük saygı duyar diye düşündüm, bilemiyorum ilk anda müthiş bir fikir gibi gelmişti...

Ama yazdıklarınız kadar güzel değil türkiyede paralı askerlik hatta normal askerlik bile ..

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Üşengeç biri değilse askerliğin altından kalkabilir. Yok amacı sadece zaman geçirip sıkılmamak ise online bir oyun oynasın veya benim ilk söylediğim şeyi bir denesin.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Gönüllü olarak bir hayır kurumuna katıl ve yardıma muhtaç insanlara yardımcı ol. Bu sana çok şey kazandırır. Batı ülkelerinde Kapitalizmin amaçsızlığından sıkılanlar öyle yapıyorlar. Bilgisayardan uzak dur.

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Şahsen ben de kim olduğumu bilmiyorum da yine de istediğim şeyler var.Elbet seninde vardır elde ettiğin şeyler seni sen yapar.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İnsanlar toplumda iki türlü anılırlar. birincisi, aileleri ile (Osman'ın oğlu, Ayşe nine'nin torunu v.s.) ikincisi meslekleri ile (Bakkal Osman, Doktor Naci bey, Hüseyin Hoca v.s.) Yaşadığınız kimlik sorunu buradan kaynaklanıyor olabilir. Toplum içinde bir yer edinme ihtiyacı hisediyorsunuz. Henüz, ne iyi, ne de kötü bir ünvanınız yok. Kötü bir ünvan edinirseniz, ileride de bu ünvandan kurtulabimilmek için çok çaba göstereceksiniz. Bu nedele en baştan iyi bir izlenim bırakmaya çalışın. (Ticaret'te en önemli şey ilk izlenimdir. İlk 3-5 dakika içerisinde bıraktığınız izlenim kalıcı olur) Belilrli meslek sahiplerinin iş esnasında şık görünmeye özen göstermelerinin nedeni budur. Bir mesleğiniz yoksa, bir hobi edinin. ( Hobi bir yabancı kelimedir ve anlamı, gelir elde etmediğiniz bir sürekli ve düzenli uğraş ) Bir Müzik aleti öğrenin, resim yapın, Güvercin besleyin. Sadece Müzik dinlemk (yine bir hobi'dir ama ) size bir ünvan kazandırmaz. Ama sadece Ferdi Tayfur dinliyorsanız, bu sizi bir Ferdi Tayfur hayranı yapar. (Ülkemizde çoğu kişinin bir takım tutuyor olmasının nedeni bu olabilir) Bir ünvanınızın olması, gerçek kişiliğinizi (Karakterinizi) geliştirmede de size yön verir.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İş ve İşçi bulma kurumunun meslek edindirme kursları var. Oraya başvurun. Size seçme konusunda danışmalık hizmeti de verirler.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Yalnız değilsin bunu bil öncelikle. Bende gazeteye ilan verecem sonunda, "Zengin aile'lere itina ila evlat olunur. Saygıda kusur edilmez, hayırlı evlat olma yolunda herşey yapılır" vsvsé diye.... Kısaca sanırım ailen zengin değil, zaten şu zaman için söylüyorum Ankarada dayın yoksa ve zengin bir baban, deden yoksa hayata 10000000000000-0 geride başlıyorsun. Yok hedefin olsun, mücadelet vs diyenleri si.....et Böyle öğüt verenlerin hepsinin işleri tıkırında da ondan böyle konuşuyorlar.

Hani bi türkünün sözleri varya, " Düştüm mapus damlarına öğüt veren çok olur. Toplasan öğütleri burdan köye yol olur"

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Hayatta herşeyi para ile ölçmek, en yanlış şey. Ruhunuzu satılığa çıkarmış olursunuz. Para bir değer biçme aracıdır. Yaptığınız bir işin, verdiğiniz bir hizmetin değerini ölçmeye yarar. Onun ötesinde bir renkli yağıt parçası.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Hayatta herşeyi para ile ölçmek, en yanlış şey. Ruhunuzu satılığa çıkarmış olursunuz. Para bir değer biçme aracıdır. Yaptığınız bir işin, verdiğiniz bir hizmetin değerini ölçmeye yarar. Onun ötesinde bir renkli yağıt parçası.
Yanlış düşünüyorsunuz. Eski zaman için birşey diyemem ama günüzmüzde, Allah sağlıktan yana sorun vermediği müddetçe herşey amam herşey para.
O renkli kağıt parçası olmadan :
- Paran yoksa kimse sizi adam yerine koymaz
- Paran yoksa bedelli askerlik yapamazsın. Hep fakirin çocuğu şehit olur.
- Paran yoksa evlenemezsin
- Paran yoksa açsın aç
Bu liste daha uzadıkça uzar sonu gelmez.

Aşağıdaki parça parası olmayanlara gelsin :D

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Hayatlarının amacı para olanlar, Allah'ın kudretini yok saymış oluyorlar. Bu da Modern Putperestlik oluyor. Bir kağıt parçasının kulu, kölesi olmuş oluyorlar. Doğal olarakta sürkli bir ruhsal bunalım içinde yaşıyorlar. Hayatlarının her saniyesi, para hesaplamak ile geçiyor.