Yardım Ben Çok Safım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar 16 yaşındayım ben çok saf biriyim kim bana ne derse inanıyorum beni kullanıyorlar bana deli muamelesi yapıyorlar eğer biri bana beni sevdiğini söylerse hemen inanıyorum ailemde bu yüzden hep bana diyor senin başına bir gün bu saflığın yüzünden bela gelecek birde insanları iyi kötü diye ayıramıyorum herkesi iyi sanıyorum ama öyle değiller okuldada böyle safım evdede böyleyim şuan küçük bir çocuk gelse beni kandırıp yoldan çıkarır hiç arkadaşım yok bu durumdan kurulmak istiyorum ne yapmalıyım?

Reaksiyon puanı
18
Yeter ki kimseye belli etme. Sana ne söylediler salla gitsin.
Amaaaaaan zaten sözü söyleyenin bile kendi söyledikleri umurunda değil.

Çok safsan eğer Fakir Azeri kardeşine 500 sallayı ver bankadan ?
ailem hep bana diyor sen kandırılmaya müsaitsin

Reaksiyon puanı
1,768
Aga benim anladığım kadarıyla senin sorunun birisiyle iletişime geçtiğinde alınma kötü amaçla söylemiyorum beynin duruyor onun ne amaçla söylendiğini vs düşünemiyorsun bu sorunun üstüne git beyin egzersizi fln yap benden başka taktik çıkmaz

Reaksiyon puanı
18
Aga benim anladığım kadarıyla senin sorunun birisiyle iletişime geçtiğinde alınma kötü amaçla söylemiyorum beynin duruyor onun ne amaçla söylendiğini vs düşünemiyorsun bu sorunun üstüne git beyin egzersizi fln yap benden başka taktik çıkmaz
evet herkesi kendim gibi iyi niyetli sanıyorum her şeyi anlatıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamana bırak. Zaman çok kötü bir öğretmendir.
Yeter beeeee bağırdığın zaman senin için dönüm noktası olucak.
zamana bırakıyorum zaten ama 16 yaşındayım korkuyorum ömür boyu böyle saf biri olmaktan

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Malesef herkez senin sandığın kadar iyi insanlar değil bazen bizde bu hataya düstük ama bunu bidefa yaparız artık .saflık kötü birşey değildir ama şuanki zamanımızda saf olmaman lazım

Reaksiyon puanı
18
Malesef herkez senin sandığın kadar iyi insanlar değil bazen bizde bu hataya düstük ama bunu bidefa yaparız artık .saflık kötü birşey değildir ama şuanki zamanımızda saf olmaman lazım
ailem saf olmamı istemiyor bana diyorlar saflık güzel değil sen bu kafayla git insanlar hep seni kullansın kandırsın bir gün bu saflık yüzünden başına bela gelecek diyorlar biraz uyanık ol akıllı ol çocuk gibi davranma saf olma bu devirde saf insanların yeri hiçbir yerde yok diyor bana ailem.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
ailem saf olmamı istemiyor bana diyorlar saflık güzel değil sen bu kafayla git insanlar hep seni kullansın kandırsın bir gün bu saflık yüzünden başına bela gelecek diyorlar biraz uyanık ol akıllı ol çocuk gibi davranma saf olma bu devirde saf insanların yeri hiçbir yerde yok diyor bana ailem.
Çok doğru söylemişler

Reaksiyon puanı
18
Bilemiyorumki okuyosun dimi bunu okuldada anlatıyolar bize aslında öyle olmamaya çalış
okulda da safım zaten mesela biri gelip benden borç para istiyor veriyorum diyor söz yarın getireceğim yarın oluyor ya okula gelmiyor yada paramı vermiyor bende safım ya utanıyorum paramı istemekten ayıp olmasın diyorum ama hep böyle oluyor kandırılıyorum şuana kadar okulda böyle kaç defa kandırıldım beni salak yeline koyuyorlar

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
okulda da safım zaten mesela biri gelip benden borç para istiyor veriyorum diyor söz yarın getireceğim yarın oluyor ya okula gelmiyor yada paramı vermiyor bende safım ya utanıyorum paramı istemekten ayıp olmasın diyorum ama hep böyle oluyor kandırılıyorum şuana kadar okulda böyle kaç defa kandırıldım beni salak yeline koyuyorlar
Aslında bunun çözümünü bilemiyorum ama kitap oku biraz saçma gelicek belki sana ama kendi daha iyi ifade etmen için

Reaksiyon puanı
1,768
Yok o tipler herkesi salak yerine koyuyor boşver ısrar et
Ama sonra karşılaşacağın tepkiyi söyliyim

"Al ya bi iki lira için ne ağladın" .d olsun ben parama bakarım alır parayı giderim :D

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Nerede duydum tam hatırlamıyorum ama Türkçede saflık denilen şey psikoloji terminolojisinde insanlara güven duyabilme katsayısımış. Bu katsayıyı azaltmanın tek yolu ya yalanlara kanarak zamanla kanmamayı öğrenmekmiş yada insanlara yalanlar söyleyerek yalan söylemenin ne kadar kolay olduğunu görmek ve insanın nasıl bir doğaya sahip olduğunu sezimsemekmiş.

Reaksiyon puanı
18
Yok o tipler herkesi salak yerine koyuyor boşver ısrar et
Ama sonra karşılaşacağın tepkiyi söyliyim

"Al ya bi iki lira için ne ağladın" .d olsun ben parama bakarım alır parayı giderim :D
1-2 lira değil benden borç alınca 5-10 yada 20 tl borç alıyorlar yoksa 1-2 liranın hesabını yapmıyorum

Nerede duydum tam hatırlamıyorum ama Türkçede saflık denilen şey psikoloji terminolojisinde insanlara güven duyabilme katsayısımış. Bu katsayıyı azaltmanın tek yolu ya yalanlara kanarak zamanla kanmamayı öğrenmekmiş yada insanlara yalanlar söyleyerek yalan söylemenin ne kadar kolay olduğunu görmek ve insanın nasıl bir doğaya sahip olduğunu sezimsemekmiş.
ben hiç yalan söylemiyorum söyleyemem kaç kere söylemeyi denedim ama vicdan azabı çektim

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
1-2 lira değil benden borç alınca 5-10 yada 20 tl borç alıyorlar yoksa 1-2 liranın hesabını yapmıyorum

ben hiç yalan söylemiyorum söyleyemem kaç kere söylemeyi denedim ama vicdan azabı çektim
Aslında çok temiz kalpli birisin onu anladım ??