Ben Bu Vebale Ortak Olmam !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İYİ partili Yavuz Ağıralioğlu 2-3 gün önce çok ağır açıklamalar yapmıştı. ( Aslında HDP ile yakınlaşmaya ve Kemal Kılıçdaorğlu'nun son dakika dayatma ile zoraki aday olmasına ve kazanamıyacak aday olduğuna vurgu yapmıştı. Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye çıktığımız yolda güçlendirilmiş kuvvetlendirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu sistemine geldik diyordu. Veya pazarlık masası oldu herkese makam mevki dağıtılıyor resmen masada. Haksızda sayılmaz 1+2 + 5 sistemi çıktı masadan 7 Cumhurbaşkanı yardımcısı herkese bakanlık vekillik vb bir sürü şey dağıtılıyor yeter ki KK'yi sorgulama ve nasıl olacak demeden oy ver.

Bugün de bir twit dizisi atmış ve BEN BU VEBALE ORTAK OLMAM DİYOR. ( Ben burada Kemal Kılıçdaroğluna oy vermeyeceğini çıkarıyorum. )

En kritik mesaj şu twitte. ( Seçimden sonra benim söylemlerini anlayacaksınız ve İYİ parti seçmeni kırgın kızgın söve saya gidip zoraki oy verecek diyor. Ama ben KENDİ ADIMA BU VEBALE ORTAK OLMAM diyor. Yani oy vermeyecek. )

1679701667524.png

Diğer önemli mesajı. Ben bu sahici olmayan SAHTE SÜRECE dahil olmam diyor. İnanmadığım güvenmediğim Kemal Kılıçdaroğluna güveniyor gibi lider gibi davranmıyacam diyor.

1679701760565.png

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İYİ partide İstifa depremi.

1680018278210.png

HDP'ye sert çıkışları ve Milliyetçi kişiliği ile bilinen Yavuz Ağıralioğlu bugün gene ben Kemal Kılıçdaroğluna oy vermem deyip İSTİFA KARARI almış...

Daha öncede terörün gölgesinin olduğu yerde ben olmam açıklamasında bulunup ben bu VEBALE ORTAK OLMAM demişti. Parlamenter sisteme dönecez diye çıktığımız bu yolda herkese makam mevki dağıtan güçlendirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu sistemine geldik gibisinden laflar ediyordu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yavuz Ağıralioğlu bombalamaya devam ediyor... Yeni açıklama yapmış.

Açıklamalarından bazı satır başları:

Yavuz Ağıralioğlu, "Köprüye geçene kadar ayıya dayı diyecek değilim" dedi.

Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz, ölçüsüz kazanmaktansa; mertlikle kaybetmeyi yeğleyen siyaseti önceledim

Bize dayatılan, bu dayatmanın akabinde memleketin en müstesna makamlarının şantaja maruz kaldığı gerçeğinin beni mecbur ettiği kararı verdim. Ve İYİ partiden istifa ettim diyor.

Mücadelede edeceğiz ama yenmek için devlet millet düşmanlarına tevessül etmeyeceğiz. Çocuklarımızın katillerinden bir şey ummayacağız. Devletini uluslararası organizasyonlara şikayet etmeye kodlanmış FETÖ benzeri organizasyonların tazyiklerine maruz kalacak bütün boşlukları kapatacağız.

1680090425907.png

Son düzenleme: