Ben 6.000 Virüsü İndirmeye Çalışırken...

Bu konuyu okuyanlar

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Ben bugün o eski 6.000 virüslük dosyaları indirmeye çalışıyordum. Bir site buldum ve VirusTotal'de taratarak -zararlı yazılım çıkmadı- girdim. Tam indiriyordum ki antivirüs uyarı verdi. Tamam, "İndirdiğin dosyayı algılamıştır." diyeceksiniz. Ama dosyanın konumuna baktığımda Mozilla Firefox'un önbelleğindeydi. Ve bu bitcoin madenciliğinle ilgiliydi. Gelin görün ki, aynı dosya aynı antivirüste reklam yazılımı (adware) olarak da algılanmış. Hem benim CPU'mdan bitcoin kazanılacak hem de reklam yazılımlarıyla da para kazanılacak.
Resimler:
Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Bu aralar bu tür konularda dikkatli olmak gerekli. İyi ki de o an antivirüsü kapatmamışım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu aralar gizli gizli mining yapacak yazılımlar türedi.Bende eklenti olarak NoCoin kullanıyorum internet sitelerinden korunmak için öneririm.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İnternet siteleri bile bu sayfaya ziyaretten bile minig yapıyorlar

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
İşin dozunu kaçırdılar iyice, bitcoin muhabbetinden rahatsız olmaya başladım.

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu aralar bu tür konularda dikkatli olmak gerekli. İyi ki de o an antivirüsü kapatmamışım.
Antivirüsü niye kapat ki ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

İşin dozunu kaçırdılar iyice, Bitcoin muhabbetinden rahatsız olmaya başladım.
Herkes boş beleş yaşayıp bedavadan para kazanma derdinde de görecekler ebelerini haberleri yok. Yarın bitcoin bitse, ne halt edecekler bunlar ? Yani ellerinde para da olmayacak, işledikleri suçlar onlara değil, bitcoin'de kimin nesini yapıyorsan ona yarayacak.

Keşke para kazanmak isteyen biraz da çalışayım diye düşünse...

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Herkes boş beleş yaşayıp bedavadan para kazanma derdinde de görecekler ebelerini haberleri yok. Yarın bitcoin bitse, ne halt edecekler bunlar ? Yani ellerinde para da olmayacak, işledikleri suçlar onlara değil, bitcoin'de kimin nesini yapıyorsan ona yarayacak.

Bence çağımızın en büyük vebalarından biri kolay yoldan yatarak para kazanmayı istemek.Kimse çalışıp,zorlanıp çaba sarf etmek istemiyor.

Size katılıyorum. Ben de bu durumdan hoşnut değilim. Ekran kartı fiyatları da oldukça yükseldi.
Hocam işin kötüsü AMD kartları kalmayınca piyasada millet Nvidia almaya başladı bu seferde oyun için sistem toplayacak adamlar kart bulamamaya başladı.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418

Çok doğru.Siyaset yapmadan konuşmaya çalışayım ki konu dışına da çıkmayayım.En azından farklı yerlere çekilmesin, dağılmasın.Bir grub bitcoini üretir.Az kişi kullanırken değerini kat ve kat artırırlar.Tamam zarardalar :) ama sonra bunu farkeden binlerce kişi milyonlar yatırır (sözleşmeyi kabul ederek) sonra zararda olan bu grup değerini %30 düşürür milyar dolarlar kazanırlar.Müthiş bir strateji.Tabi perdenin arkasında normal kuruluşlar olmadığı da aşikar.Büyük bir organizasyon.Şahsi fikrim bu saatten sonra yatırım yapılmaması gerektiğidir.Aklı kullanmak gerek.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Allah onların bilgisayarlarına virusler salsın . clanları bozsun ne diyem

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Linux'a antivirüs kurduğumda ve Eicar'dan dosya indirirken bile direkt siliyor. Windows'taki antivirüs direkt karantinaya atar ve indirmeyi durdurur çünkü. Windows'taki antivirüs, not defterinde virüs kodlarını yazıp ".txt" olarak kaydetsen bile direkt algılayıp karantinaya alıyor ve bilgisayarı taramadan geçiriyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Çok doğru.Siyaset yapmadan konuşmaya çalışayım ki konu dışına da çıkmayayım.En azından farklı yerlere çekilmesin, dağılmasın.Bir grub bitcoini üretir.Az kişi kullanırken değerini kat ve kat artırırlar.Tamam zarardalar :) ama sonra bunu farkeden binlerce kişi milyonlar yatırır (sözleşmeyi kabul ederek) sonra zararda olan bu grup değerini %30 düşürür milyar dolarlar kazanırlar.Müthiş bir strateji.Tabi perdenin arkasında normal kuruluşlar olmadığı da aşikar.Büyük bir organizasyon.Şahsi fikrim bu saatten sonra yatırım yapılmaması gerektiğidir.Aklı kullanmak gerek.
Bitcoin madenciliği nasıl yapılır diye sorsam her kafadan bir cevap gelir. Nedir desem herkes yarım yamalak da olsa bir cevap verir. Peki desem ki madencilikte makine tam olarak ne tür bir işlem yapıyor ? Nasıl bir işlem yapıyor ki bu bitcoin, yıllardır o kadar server beraber çalışıp bitiremedi ?
Not: Bu arada RE6 fanlarına selamlar, Steam'e beklerim CO-OP'a ;)