Yardım Belirli zaman aralıklarıyla çıkıp duran mavi ekran

Bu konuyu okuyanlar

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sıklıkla karşıma çıkıyor ve birkaç yere baktım ama hiçbiri olmadı. Kasa içerisin de takılı olmayan bir kablo ucu var bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
bazı yerlerde cmd den ve powershell den disk taramaları vardı denedim. Güncellemeleri kontrol ettim ama hala çıkıyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-09-25 at 21.27.38 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-25 at 21.27.38 (2).jpeg
    60.6 KB · Görüntüleme: 71
  • WhatsApp Image 2021-09-25 at 21.27.38 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-25 at 21.27.38 (1).jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 67
  • WhatsApp Image 2021-09-25 at 21.27.38.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-25 at 21.27.38.jpeg
    40.2 KB · Görüntüleme: 68

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Sıklıkla karşıma çıkıyor ve birkaç yere baktım ama hiçbiri olmadı. Kasa içerisin de takılı olmayan bir kablo ucu var bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
bazı yerlerde cmd den ve powershell den disk taramaları vardı denedim. Güncellemeleri kontrol ettim ama hala çıkıyor.
attığınız mavi ekran hdd veya ssd kaynaklı. crystal disk info indirip sağlığına bakabilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca o kablo güç kablosu. Eğer dışarıda olmasına rağmen herşey tam çalışıyorsa fazladır. Bir şey yapmanıza gerek yok.

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
attığınız mavi ekran hdd veya ssd kaynaklı. crystal disk info indirip sağlığına bakabilir misiniz?

Ayrıca o kablo güç kablosu. Eğer dışarıda olmasına rağmen herşey tam çalışıyorsa fazladır. Bir şey yapmanıza gerek yok.

Ayrıca her yeniden başladığında amd ekran kartına bir bildirim geliyor. Ekran kartında güncelleme mevcut ama indirene kadar hata tekrar beliriyor.

Yok mu bir çözümü? Format atayım belki bir ihtimal düzelir diyorum inene kadar hata çıkıyor.

disk te 17gb yer kalmıştı bişiler sildim ve ssd deki kabloları söküp taktım. Şuan bir sorun yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    334.5 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    15.6 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,747
O sorun yeniden gelecek. Donanımsal bir durum değil. SSD'ye kurulu olan Windows'un disk parçalarının bölünmüş ve HDD ile karışıyor olmasından kaynaklanıyor. Sorun düzenlene kadar defalarca format atın. Formatı atarken HDD'nin de SSD'nin de bütün partlarının silinip yalnızca 2 tane disk parçası görünüp (biri ssd diğeri hdd) o şekilde olacak şekilde hepsini silin ve ondan sonra SSD'ye Windows yükleyin sorun çözülecektir.

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
O sorun yeniden gelecek. Donanımsal bir durum değil. SSD'ye kurulu olan Windows'un disk parçalarının bölünmüş ve HDD ile karışıyor olmasından kaynaklanıyor. Sorun düzenlene kadar defalarca format atın. Formatı atarken HDD'nin de SSD'nin de bütün partlarının silinip yalnızca 2 tane disk parçası görünüp (biri ssd diğeri hdd) o şekilde olacak şekilde hepsini silin ve ondan sonra SSD'ye Windows yükleyin

Sorun şu ki pc de sadece 480gb SSD var. Ve evet sorun tekrar oldu biraz kafayı yemiş olabilirim. Usb disk yardımı ile format atacağım.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Zaten anakartınızda 4 pin güç girişi varmış, isteseniz de 8 pin takamazsınız ki. Bu hata farklı bir şeyden kaynaklı. Minidump paylaşır mısınız?

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Zaten anakartınızda 4 pin güç girişi varmış, isteseniz de 8 pin takamazsınız ki. Bu hata farklı bir şeyden kaynaklı. Minidump paylaşır mısınız?
Bundan mı bahsediyorsunuz?

Ekli dosyalar

• me.PNG
    me.PNG
    182.6 KB · Görüntüleme: 66
  • resim_2021-09-26_111530.png
    resim_2021-09-26_111530.png
    28 KB · Görüntüleme: 66